Maassa ainoastaan mamuilla pyyhkii hyvin heidän ei tarvitse kuin "räkiä" kattoon ja pitää mamma jatkuvasti tiineenä, niin rahaa valuu jottei pustiluukusta tahdo mahdua, kyseenalainen kiitos Halonen, maan sekasorrosta.
Kuten Ahtisaarikin sanoi, että annetaan avustus vain kotimaihinsa, sinne heille.
Miksi repiä sukuja hajalle vaikka nyt heillä ei kuumissa maissa niin rikasta olekkaan, mutta lämmintä ainakin.
Ihmeellistä tuo vasemmiston politiikka.
Kaikki maksaa ja paljon. Kun aletaan oman maan hintojen mukaan heille maksaa.
Kuten Ahtisaarikin sanoi, että annetaan avustus vain kotimaihinsa, sinne heille.
Miksi repiä sukuja hajalle vaikka nyt heillä ei kuumissa maissa niin rikasta olekkaan, mutta lämmintä ainakin.
Ihmeellistä tuo vasemmiston politiikka.
Kaikki maksaa ja paljon. Kun aletaan oman maan hintojen mukaan heille maksaa.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jos se vaikka haluaa vaihtaa kansan niin kuin hallitus yrittää tehdä: näännyttää osan nälkään ja eriarvoistaa maan kantaväestön sekä tehdä kokonaan uuden yhteiskuntaluokan entisvanhan ajan tapaan: KÖYHÄLLISTÖN.
Halosen malliin !
kultuurin rikastuttajia.työllistävät viranomaiset..täyttävät turva kodit.lasten kodit.vankilat jne.lisääntyvät kun sienet sateela.ei elätit lopu.ja velka rahalla kaikki...suomalaiset syö mitä saa,leipäjonoista.asuvat kuusen alla.NYT KAIKKI ÄLYISSÄÄN OLEVAT ÄÄNESTÄÄ PERUSSUOMALAISIA..SOINI ON AINOA POLITIIKKO,Joka ymmärtää ja pitää SUOMALAISTEN PUOLIA...Soini kokoaa seuraavan hallituksen.
Ja zyzkoviz aloittaaa taas räksytyksen, jota ei kuuntele itse pirukaan.
Kataisen suusta: 1,8 miljoonaa mamua tarvitaan kun oma työvoima ON LIIIAN KALLISTA!
Keskustalla hyvä linja
Halonen on menettänyt muistinsa...suomen kansalaiset on unohtuneet.olisin odottanut haloselta enemmän,syvempää paneutumista omaan kansaan..kyllä halosellekin kaikki herkut kelpaa.
Halonen kuuluu ryhmään SUURUUDENHULLUT, siksi oma kansa unohtuu, hellii vain ulkolaisia!
Globaalista maailmasta levy jäänyt päälle. Mitään ei ole tehnyt omien hyväksi.Kokokansan presidenttiyttään mainosti muka. Missä tulokset ?
KYLLÄ HALOSELLE KELPASI KÖYHÄT Vielä 12 vuotta sitten.omatkin.ja uudemman kerran 6 vuotta sitten.KUN KÄVI ÄÄNIÄ RUIKUTTAMASSA YMPÄRI SUOMEA:muistetaan.Nyt jostain syystä oma kansa on jäänyt taka alalle.kyllä sen huomaa.MUTTA KANSAN VELKA RAHALLA MENEE LUJAA:siinä ei senttiä lasketa.....eikä köyhiä tarvita.
Tasavallan presidentin tehtävät ja toimivalta on määritelty perustuslaissa. Perustuslaissa määriteltyjen tehtävien lisäksi presidentti hoitaa hänelle muussa laissa erikseen säädetyt tehtävät.
Suomen perustuslain mukaan hallitusvaltaa käyttävät tasavallan presidentti sekä valtioneuvosto.
Tasavallan presidentti johtaa Suomen ulkopolitiikkaa yhteistoiminnassa valtioneuvoston kanssa ja päättää Suomen suhteista ulkovaltoihin ja toiminnasta kansainvälisissä järjestöissä tai neuvotteluissa.
Tasavallan presidentti on Suomen puolustusvoimien ylipäällikkö.
Tasavallan presidentti valitaan välittömällä vaalilla syntyperäisistä Suomen kansalaisista kuuden vuoden toimikaudeksi.
''''
Mitä ihmettä täällä kirjoitellaan asioista, joista ei näy olevan tiedon hitustakaan...
Edellä on Suomen tasavallan presidentin tehtävät, joihin ei kuulu sisäpolitiikan ja esim maahanmuuttajien saaminen Suomeen.
Kokoomus on suurin työperäisen maahanmuuton kannattaja, kuten joku tässä ketjussa oikein kirjoittikin. Katainen haluaa Suomeen 1,8 työperäistä maahanmuuttajaa lisää.
Suomessa budjettivaltaa käyttää eduskunta - hallituksen esityksestä.
Suomessa lainsäädäntövaltaa käyttää eduskunta - hallituksen esityksestä.
Tällä vaalikaudella, eli vuosina 2007 - 2011 Suomessa on porvaristoenemmistöinen eduskunta. Valitettavasti kepulla ja kokoomuksella on eduskunnassa yksinkertainen enemmistö. Kun porvarihallitus esittää jotain, se menee aina ja takuuvarmati eduskunnassa läpi.
Hallituksessa ovat edustettuna seuraavat puolueet:
- kepu, jolla on 8 ministeriä. Pääministeri on Mari Kiviniemi (Vanhasen erottua)
- kokoomus, jolla on 8 ministeriä. Valtiovarainministeri on Jyrki Katainen.
- RKP (ruotslaiset), jolla on 2 ministeriä. Maahanmuutto- ja eurooppaministeri on Astrid Thors.
- Vihreät (vihr.), jolla on 2 ministeriä
Hallitus haluaa Suomeen työperäisiä maahanmuuttajia - pienillä palkoilla - työvoimareserviksi polkemaan suomalaisten saavuttamia työehtoja.
Maahanmuuttoministeri, ruotsalaisen kansanpuolueen Astrid Thors, huolehtii siitä, että maahanmuuttajilla menee hyvin. Kolmen kohdan kotouttamisohjelma on laadittu mamuja varten nykyhallituksen toimesta.
Astrid Thorsin toimesta maahanmuuttajille opetetaan vain ja ainoastaan ruotsia ruotsinkielisissä rannikkokunnissa, jonne mamuja on ohjattu. Näin saadaan RKP:lle lisää äänestäjiä.
Eli naurettavaa, naurettavaa, naurettava on väitteesi siitä, että tasavallan presidentti hoitaisi Suomessa maahanmuuttopolitiikkaa. Sitä varten Suomessa on maahanmuuttoministeri, jonka tehtäväalueeseen maahanmuuttajien kotouttaminen, sosiaalisen aseman parantaminen ja Suomeen haaliminen - kuuluu. Kokoomuksen tuella ja Elinkeinoelämän keskusliiton vaatimuksesta.