voiko bulimiasta saada..

jonkun suuontelosyövän tai kurkkusyövän tai jotakin tällaist? Ku nyt ku tunkee sormet kurkkuu ni tuntuu et siin kurkus on tapahtunu jotai muutoksii..tullu jotai ylimääräisii möykkyi tai en tiiä miksi niit kutsuis..2 kertaa on myös alkanu veri vuotaa nenäst oksentamisen aikana,mistäköhän johtuu??
1368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

joo kyllä se lisää syövän riskiä jonkin verran, näin oon lukenut ja kuullut. verenvuoto taitaa olla aika tavallista, itelle niin käy automaattisesti aina kun oksentaa, eli siitä ei tarvii olla huolissaan. mut siis toi syöpäjuttu niin mä ajattelen sen samalla lailla kuin esim. tupakoinnin - tietää riskit muttei silti vaan pysty lopettaan.. eikä se nyt automaattista tietenkään oo että bulimikot sairastuu kaikki syöpään, ei se ees taida olla kovin yleistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiemanpeloissaan kirjoitti:

jonkun suuontelosyövän tai kurkkusyövän tai jotakin tällaist? Ku nyt ku tunkee sormet kurkkuu ni tuntuu et siin kurkus on tapahtunu jotai muutoksii..tullu jotai ylimääräisii möykkyi tai en tiiä miksi niit kutsuis..2 kertaa on myös alkanu veri vuotaa nenäst oksentamisen aikana,mistäköhän johtuu??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu