onko orgasmin salaisuus siinä, että esileikkiä harrastetaan niin kauan, että nainen on aivan hilkuillaan jo saamassa orgasmin, ennen kuin mies tulee sisälle?
orgasmin salaisuus
mari
32291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei ole.
Toisinaan kyllä tunteitten palossa esileikki jää kokonaan väliin ja saan heti orgasmin, eka orgasmin, kun mies tultt sisään ja saman yhdynnän aikana saan sitten niitä toistakymmentä tähtiä vaan silmissä vilisten.
Eli ei orgasmi ole mulla ainakaan pitkästä esileikistä kiinni, vaikka kivaa pitkät esileikitkin on ja silleen nautinnon pitemtäminen. Saan tosin orgasmeja noitten esileikkienkin aikana.
Olen kyllä helposti aina saanut orgasmin. Mutta nykyisen sadetuksen perusta on valtava rakkaus kumppaniini sekä täysin avoin ja kaikelle tavoin estoton suhde häneen.
Ei se ole orgasmin edellytys, mutta sitäkin voi kannattaa yrittää yhtenä keinona. Meillä se oli hyvä keino silloin, kun mulla vielä oli vaikeuksia yhdyntäorgasmin saamisessa. Nykyäänkin nautin enemmän yhdynnästä, joka on johdettu pitkästä esileikistä, ja esim orgasmi voi jäädä valjummaksi lyhyellä lämmittelyllä.