Käyn suihkussa joka toinen päivä ja oon käyttäny joka kerta ehkä liikaakin suihkusaippuaa, olenko ainut? Ja mua on vaivannut että entä jos oon tuoksunu sille suihkusaippualle, jos oon niin onko se kiusallista tai outoa? En halua kuitenkaan peseytyä pelkällä vedellä koska mun mielestä pelkkä vesi ei puhdista ja voi taas haista. Oonko oikeassa?
En halua haista mutten tuoksuakaan
----tyttö---
7421
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No ehkä sä sit käytät liikaa sitä saippuua?
Saippuaa on varmaan liikaa ja/tai se ei ole kunnolla huuhtoutunut pois. Mä ainaki haisin selvästi saippualle kerran ku vesi loppu einkä voinu ihan loppuun asti huuhella itteeni. Niin ja pese semmosell saippual mikä ei lemua niin kauhheesti :)
Kysyt onko puhtaus kiusallista tai outoa? Voitele naamasi vaikka koiranpaskalla jos hyvälle tuoksuminen häiritsee.
Suihkusaippuat ei haise, ne tuoksuu. Ei ketään haittaa jos tuoksut saipppualle. Kyllä se tuoksu päivän mittaan myös haihtuu. Mä ainakin tykkään tytöistä, jotka tuoksuu hyvälle.
Itse käyn 2 kertaa päivässä suihkussa, koska harrastan paljon liikuntaa. Mitenköhän pahasti mä sit tuoksun saippualle..
Eihän se nyt haittaa jos hyvälle tuoksuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Siis jos tuoksut hyvälle nii se on hyvä asia. Jos haiset paskalle ni ihmiset karttaa sua.
Voi herranjestas, sehän on aivan ihana se tuoksu kun tulet suikusta ja tuoksut suihkusaippualle! Sellainen ihanan raikas tuoksu. Aina kotona porukat huomauttaa että voi että kun tuoksut hyvältä aina kun on tullut suihkusta. Tietenkin jos käytät jotain todella väkevää tai yli imelän hajuista suihkusaippua, niin ei haju ehkä miellytä. Itse käytän Dovea tai tuota.. hmm taisi olla Palmolive. Näissä on ainakin sellaiset ihanan miedot tuoksut.Enemmän ehkä tykkäänkuitenkin Dovesta : ) Ja se tuoksu katoaa kyllä päivän mittaa ja neutralioituu. Sitten saattavat enää hiukset tuoksua.