Matti Vanhanen

8173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mies joka saa itseekseen aikaan ruuhkan.

Äänestä

pohtimista!!!

"Vanhasen mukaan tämänkin asian läpi käyminen tiedonantokeskustelussa sopii hänelle. Lisäksi pääministeri haluaa ottaa esille sen, voiko ammattiyhdistysliikkeen verovähennyskelpoisia varoja käyttää puoluetyöhön. Myös valtionyhtiöiden tai valtion osakkuusyhtiöiden sekä valtionapua saavien järjestöjen roolit on käytävä läpi."

Äänestä
  • Mie en kommentoi.

    Äänestä

  • Nyt riittää pölinää kirjoitti:

    Mie en kommentoi.

    Vanhasta aamulla dadiosta, on siinä viisas mies niitä ei ole Suomessa monta, sentakiahan hän on niin teidän kadehtima, iltalehdellä on jäänyt jotain hampaankoloon, massapostittajilla toimittajilla, nyt on kylmä ryomiä ikkunan alla pusikossa. palelemisiin!

    Äänestä

"Vanhanen ei myönnä tehneensä virheitä"

Mitenkä niitä myöntäisi, kun ei muista, tiedä, hoksaa, eikä hahmota. Jos joku kysyy, on syy aina muissa.

Äänestä
  • Ylivoimaisesti viisain tämän hetken Suomalaisessa poliittisessa kentässä. Ehkä hän antoi liian helposti vihollisilleen periksi.

    Äänestä

  • ei ole tehnyt virheitä.

    Äänestä

  • KUN- kirjoitti:

    ei ole tehnyt virheitä.

    Silloin täytyy olla Paavo Väyrynen, jos ei ole tehnyt virheitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


P. Lahnanen kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009092410306426_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu