PAKKOMUUTTO RUOTSIIN!

Kaikki Suomalaiset jotka ei arvosta isäänmaataan inhoamalla Suomen kieltä ,olisi oikeutettua pakkomuuttaa heidät Ruotsiin.Jos Ruotsi vain suostuisi.Kyllä esim .Pohjoisruotsissa on vielä tilaa.
Ei me tehdä ihmisillä jotka häpeää kotimaataan ja sen kieltä yhtään mitään.
5151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suomessa kuuluu rakentaa Suomea. Eikä nakertaa ja syödä Suomalaista yhteiskuntaa ruotsinkielen avulla.Moni myös väittää täällä että ruotsinkieliset ovat sivistyneempiä kuin muut suomalaiset.Ainoa ero muuhun Suomeen on Ruotsista opittu kaksinaamainen kohteliaisuus.Susi lampaan vaatteissa.

Äänestä
  • ... Venäjänkieli Viroon. Suomalaiset tuli suomeen ja pakkosuomenkielsivät saamelaiset aivan kuten viroon tuotiin pakkovenäjä. Ruotsalaiset tuli ennen ugrilaiset pohjolaan ja moni germaani jäi suomeenkin joten ruotsinkielisiä oli suomessa ennen suomenkieliset, vai mitä nuo vanhat riimukivet sitten kristiinankaupungissa tekee? ;)

    Äänestä

Ne riikit ei halua närpiöläisiä paskapäitä edes Luulajaan. Siksi loiset pysyvät täällä valitettavasti.

Äänestä

... aivan yhtäpaljon kuin Venäjänkieli Viroon. Suomalaiset tuli suomeen ja pakkosuomenkielsivät saamelaiset aivan kuten viroon tuotiin pakkovenäjä. Ruotsalaiset tuli ennen ugrilaiset pohjolaan ja moni germaani jäi suomeenkin joten ruotsinkielisiä oli suomessa ennen suomenkieliset, vai mitä nuo vanhat riimukivet sitten kristiinankaupungissa tekee? ;)

Äänestä
  • Riimukivistä puheenollen. Ruotsalaiset tutkijat löysivät Keski-Ruotsin kuuluisista riimukivistä suomalaisperäisiä sanoja!

    He salailivat tutkimustuloksia jonkin aikaa, luonnollisesti. Sehän todistaa, että suomen kieli oli koko Pohjolan hallitseva kieli muinaisina aikoina.

    Eli ruotsalaiset ovat sivistyneet idästä päin, ei suomalaiset lännestä. ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nolottaa ........... kirjoitti:

Kaikki Suomalaiset jotka ei arvosta isäänmaataan inhoamalla Suomen kieltä ,olisi oikeutettua pakkomuuttaa heidät Ruotsiin.Jos Ruotsi vain suostuisi.Kyllä esim .Pohjoisruotsissa on vielä tilaa.
Ei me tehdä ihmisillä jotka häpeää kotimaataan ja sen kieltä yhtään mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu