Tänään saa jo 60% alella samaa

EX Kauppias

krääsää jota moni osti eilen ja sitä ennen siinä pelossa ettei tavara riitä. Kaupiaat teki hyvän joulumyynnin tuloksen kovilla katteilla ,ja nyt alkioi ale josta jää siitäkin katetta vielä. Sama sopuli lauma toistaa ostotottumuksensa aina ennen joulua maksaen mitä pyydetään .Järki hoi,tuhlatkaa niihin kalliimpiin hankintoihin vasta joulun jälkeen jos sen todella tahdotte tai tarvitsette,älkää olko tyhmiä .Tuli katsottua kaupanalaa vuosia ja nyt säälittää se kuinka asiakkaita riistettiin ja uusi kauppiaspolvi jatkaa perinteitä keinoja kaihtamatta. Katteet on aina kohdallaan vaikka ale% olisi mikä.

4

1119

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niin...

      Äitini on todella kusipää, kun vaatii palauttamaan uuden digikameran saadakseen samanlaisen kameran halvemmalla toisesta tavaratalosta. Miten hän voi olla yhtä lailla tyhmä kuin minäkin, jos hän jatkuvasti vetää narusta koko elämääni!!! Eikö pidä olla jo tyytyväinen, jos kerran kyseinen lahja on ostettu!!! Syytän häntä siitä että hän on syyllinen tuhotakseen suhteemme yhtä paljon kuin minäkin, vaikka hän ei myönnä asiasta ollenkaan!!! JÄRKI HOI!!!

      • simo karhunkaataja

        Varmaan vielä äitisi rahoilla oot sen kameran äitillesi ostanu..? Opit itsekkin ymmärtämään jotain rahankäytöstä, kunhan alkaa edes karvat kasvamaan.


      • Ei ihan...!!!
        simo karhunkaataja kirjoitti:

        Varmaan vielä äitisi rahoilla oot sen kameran äitillesi ostanu..? Opit itsekkin ymmärtämään jotain rahankäytöstä, kunhan alkaa edes karvat kasvamaan.

        Ne olivat ihan omia rahojani tilini kautta! Silti tilanteet ovat menneet ihan mullin mallin!!!


    • kupppd

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2142
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1795
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      236
      1288
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      960
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      935
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      865
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      112
      772
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      730
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      716
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      689
    Aihe