Onko kaapeli Plus-tv'ssä avaus tai lopetusmaksua. Montako kuukautta on minimiaika jonka ajaksi plus-tv pitää ottaa.
Plus-tv avausmaksu
5
494
Vastaukset
- -----
Ei kaapeliin saa Plustv-paketteja, Plustv on vain antenniverkkoon. Kaapeliverkoissa on omat pakettinsa ja niitä myy kaapelioperaattorit. Jos haluat Plustv-paketin kaapeliverkossa olevaan kotiisi, sun pitää hankkia antennidigiboksi ja oma antenni. Esim. pieni ulkoantenni omalla vahvistimella joka sijoitetaan parvekkeen sisälle eikä se saa tulla vähänkään parvekkeen reunan ulkopuolelle, järjestyssäännöt kieltää turvallisuussyistä antennien kiinnittämisen niin että ne ovat parvekkeen ulkopuolella. Tai vahvistimella varustettu sisäantenni).
Mutta Plustv:ssä on avausmaksu, aivan kuten kaikilla muillakin maksutv-operaattoreilla. 39,90 on avausmaksun hinta.
Sulkemismaksusta en tiedä enkä ole sellaisesta kuullut.- FaktaMax
Kysymys menee sitten uusiksi. Paljonko liittyminen kaapelissa maksaa maksukanaviin jos hakee maksu-tv kortin vai saako kortin haettua ilmaiseksi.
- -----
FaktaMax kirjoitti:
Kysymys menee sitten uusiksi. Paljonko liittyminen kaapelissa maksaa maksukanaviin jos hakee maksu-tv kortin vai saako kortin haettua ilmaiseksi.
operaattorista, eli riippuu siitä missä asut. Joillain paikkakunnilla on Soneralla monopoli, toisilla Elisalla, joillain on Dna, sitten on pk-seutu jossa on sekä Welhoa että Elisaa. Eli suoraan sanottuna en osaa sanoa, vaan sun pitää ensin selvittää mikä on alueesi kaapelitv-yhtiö ja sitten kysyä sieltä.
- luomous
----- kirjoitti:
operaattorista, eli riippuu siitä missä asut. Joillain paikkakunnilla on Soneralla monopoli, toisilla Elisalla, joillain on Dna, sitten on pk-seutu jossa on sekä Welhoa että Elisaa. Eli suoraan sanottuna en osaa sanoa, vaan sun pitää ensin selvittää mikä on alueesi kaapelitv-yhtiö ja sitten kysyä sieltä.
Avausmaksu 30,25 € liityttäessä maksullisiin palveluihin. http://www.lumotv.fi/fi/tilaalumotv/hinnasto
- luomous
luomous kirjoitti:
Avausmaksu 30,25 € liityttäessä maksullisiin palveluihin. http://www.lumotv.fi/fi/tilaalumotv/hinnasto
(liityttäessä maksullisiin palveluihin. Tilaa palvelut ilman avausmaksua: www.lumotv.fi )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827086Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380