kirjoittelen runoja

ei varmaan musta heti uskoisi, ehkä olen vähän outo... :)
7552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

niikuin ei myöskään sitä että ylipäänsä tänne kirjoittelet ;)

Äänestä
  • Kirjoita vaan. Runot tuovat kauneutta elämään. :) Luulin jo sua kerran omaksi ihastuksekseni kun tiedän hänen olevan kiinnostunut runoista. Olen luullut monta ihmistä täällä häneksi. Ehkä siksi kun kerran tunnistin hänet eräästä kirjoituksesta melko varmasti häneksi. Mutta hän taisi romanttisena ihmisenä kaipailla jotain toista täältä. Elämä on täynnä hassuja yhteensattumia.
    http://www.youtube.com/watch?v=gasjrPX9LVQ

    Äänestä

  • Hassu Haaveilijatar kirjoitti:

    Kirjoita vaan. Runot tuovat kauneutta elämään. :) Luulin jo sua kerran omaksi ihastuksekseni kun tiedän hänen olevan kiinnostunut runoista. Olen luullut monta ihmistä täällä häneksi. Ehkä siksi kun kerran tunnistin hänet eräästä kirjoituksesta melko varmasti häneksi. Mutta hän taisi romanttisena ihmisenä kaipailla jotain toista täältä. Elämä on täynnä hassuja yhteensattumia.
    http://www.youtube.com/watch?v=gasjrPX9LVQ

    Mä en ainakaan "kaipaile" kuin yhtä ja samaa. Ja olen kirjotellut "runontapaisiakin", koska niin pystyy joskus kuvaamaan tunteitaan paremmin kuin muuten. Olit kerran online samaan aikaan sinä hassu tyttö.

    Äänestä

  • MuutenVaanHassu kirjoitti:

    Mä en ainakaan "kaipaile" kuin yhtä ja samaa. Ja olen kirjotellut "runontapaisiakin", koska niin pystyy joskus kuvaamaan tunteitaan paremmin kuin muuten. Olit kerran online samaan aikaan sinä hassu tyttö.

    Olinko?, taidan olla vähän sokea. :) Ja vielä enemmän tyhmä. :) :)

    Äänestä

No sitten minäkin olen joskus outo.

Ei kai kenenkään otsassa lue lappua: "kirjoitan muuten runoja" ;)
Tiedän minäkin ihmisiä, joista ei moinen "outous" ulospäin näy ja silti vallan normaaleja tuntuvat olevan.
Älä huoli se on oikein hyvä keino ilmaista tunteitaan.

Äänestä
  • ..........................

    Äänestä

hienoa ett joku osaa ilmaista itseään sanallisesti. Itse joskus yritin muka jotain vääntää, mutt hävitin onneks ne onnettomat räpellykset. Yritin jopa piirtää, mutt nekin onnettomat töherrykset hävitin. Ei musta ollut taiteilijaksi, ei itseni ilmaisijaksi. Se siitä. Ne luokoot, kell taito on. Mulle ei taitoa,ei kykyä suotu. Jokainen taaplaa tyylillään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oikeasti sitä kirjoitti:

ei varmaan musta heti uskoisi, ehkä olen vähän outo... :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu