Rekisterit

Hei,

Nyt tuli päätös prh:sta. yritys hyväksytty ja merkitty kaupparekisteriin. Ennakkoperintä ja alv rekistereihin en päätynyt, vaikka niihin oli tarkoitus liittyä. Ruksasin siis ne kohdat lomakkeessa. Mitä nyt? Vai näkyykö ne siellä myöhemmin?
2315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Verottaja käsittelee oman osuutensa aikanaan.

Äänestä
  • Kiitos! Pitää siis odottaa maltillisesti. Eihän hommista tulisi mitään jos ei noihin päätyisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yritttte kirjoitti:

Hei,

Nyt tuli päätös prh:sta. yritys hyväksytty ja merkitty kaupparekisteriin. Ennakkoperintä ja alv rekistereihin en päätynyt, vaikka niihin oli tarkoitus liittyä. Ruksasin siis ne kohdat lomakkeessa. Mitä nyt? Vai näkyykö ne siellä myöhemmin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu