Mulla on mailana tommonen komposiittimaila, Reebok 8K. Hinta taitaa olla noin satasen luokkaa. Maila on siis ns. onepiece-maila, eli lapa ja varsi on yhtä kappaletta. Mailan lapa on kuitenkin paskana. Onnistuukohan irtolavan liittäminen tuohon mailaan, kun niitäkin näkyvät myyvän urheilukaupoissa. Varsi on siis ehjä.
Onko vinkkejä, mielelläni ton jotenkin korjaisin jos vaan mahdollista.
Aattelin lyödä rautasahalla tosta tyvestä irti ton lavan ja liimat väliin ja uusi lapa paikalleen. Mahtaakohan kestää? Ei kuitenkaan kehtaisi ostaa sit sitä irtolapaakaan jos jo etukäteen tietää ettei tuu kestämään.
Irtolavan liittäminen komposiittimailaan.
10
5247
Vastaukset
- apx12345
onnistuu silleen että sahaat sen lavan pois siitä lavan nilkasta ylöspäin missä se on normaalin paksuinen muuhun varteen verrattuna, sitten laitat irtolavan siihen päähän tai jos se ei mahdu sinne nii käänät niinku sen varren toisin päin että se tulee periaatteessa se lapa sinne tuppi päähän. lavan saat siten varteen kiinni että lämmität lapaa ja vartta sitten laitat kuumaliimaa lapaan ja tuikkaat kiinni, annat jäähtyä jonkun aikaa ja valmis!
- älä
Luulempa että mailasta tulee liian lyhyt ja jäykkä. Ite en testais tollasta.
- lapaa mullekki !
sillein se kannattaa tehä mite toi apx:kin sano että tuppipäähän liimalla! ite ainakin laittaisin sen sillai eikä tarvii ottaa mailasta ees kun 3-4 senttiä että ei se paljoo siinä jäykisty...
- lätkää pipolla
Mailan varren kääntäminen on varmaan ihan ok, jos haluaa höntsämailan. Mutta jos haluaa kepin toimivan niin kuin on suunniteltu, kääntäminen sotkee "kick point" kohdan. Nykyvarret kun ei välttämättä ole samanvahvuisia päästä päähän.
- Tolu
Jos mailasta tulee liian lyhyt,voit myös ostaa jatko varren mailan toiseen päähän
- oleperilläasioista
Kuten itseäsi fiksummat kommentoijat ovat tuoneet jo esiin, komposiittimailan varsi ei ole lavan kuljettamiseen kyllin vahva, vaan parhaiten lava saadaan liikkeelle kuormurilla tai hinaajalla.
- 2kpm
kaksikomponenttiliimaa, hartsia ja tarpeeksi kovetetta.
- Seksikyrpä
Cfctdscdgrgchzffhzyfvbhnchjcgcjnxgjjccghjjghhcgjvjcb
- Lätkämies16789
Mistä noita irtolapoja sa!!!!!????
- SäästöäJunnuille
En ymmärrä miksi niitä ei saisi ihan mistä vaan hyvästä urheilu liikkeestä. Bauer, Warrior, CCM valmistaa niitä edelleen. Jos ei palvelua löydy Suomesta, niin aina voi onneksi tilata ebay:n kautta, jääpähän siitä välistä se ahne kauppias pois.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun453141Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081917Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171900Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si781690- 181502
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431388- 261322
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901319Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1161157UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1101123