Jugner sekoolee

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/Väite taksijonokiilailusta Timo Soini kiilasi itse/art-1288359009352.html
4138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sdp tulee saamaan vaaleissa pahasti nenilleen. PunaYle yrittää auttaa minkä voi ja entinen johtajansa vinkuu joka kissan ristiäisissä. Jos BB-talon ihmiset on julkisuustyrkkyjä niin mitä on Junger. Sen haluaisin tietää.

Äänestä
  • Demarit tosiaan tulee saamaan kunnolla nenilleen vaaleissa. Heitänpä tässä tarkkaan harkitun ja räknätyn arvion demareiden tulevasta vaalitappiosta. Neljäsosa eli 25 prosenttia demareiden paikoista menee uusjakoon.
    Nykylukemilla se merkitsee, että demareiden 45 paikasta kokonaista 11 kappaletta poistuu vahvuudesta. Jäljelle jää 34 paikkaa. Niillä mennään, halusi demarit tai ei.
    Mutta, milloin Jutan puheenjohtajuus menee vaihtoon ja Jutta itse sivuun johtotehtävistä ?

    Äänestä

  • Säpinää kentälle ! kirjoitti:

    Demarit tosiaan tulee saamaan kunnolla nenilleen vaaleissa. Heitänpä tässä tarkkaan harkitun ja räknätyn arvion demareiden tulevasta vaalitappiosta. Neljäsosa eli 25 prosenttia demareiden paikoista menee uusjakoon.
    Nykylukemilla se merkitsee, että demareiden 45 paikasta kokonaista 11 kappaletta poistuu vahvuudesta. Jäljelle jää 34 paikkaa. Niillä mennään, halusi demarit tai ei.
    Mutta, milloin Jutan puheenjohtajuus menee vaihtoon ja Jutta itse sivuun johtotehtävistä ?

    http://is11.snstatic.fi/kuvat/jungner/img-1288367275711.jpeg

    Äänestä

  • vaalikuntoon! kirjoitti:

    Meinaat, että Hän hupaisassa humalassa haastaa hurjassa happeningissa hassut demareiden haastajat hitonmoiseen härdelliin. Niin siinä voi käydäkin. Kukaties ? Yksi on kuitenkin varmaa. Demarit putoaa.
    Mikä hirmuinen huuto siitä keväällä syntyykään. Ei tule ainakaan demarihallitusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ziizuz kaikkea sitä kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/Väite taksijonokiilailusta Timo Soini kiilasi itse/art-1288359009352.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu