!!Uusi ilotulite laki

tomppamaan

miksi tähtisädetikut on k-18 ja pumppuhaulikko k-15?, thunder kingit kissanpierut papaattimatot ja kiinarit on poistettu myynistä~10 henkilön idiotismin takia, pitääkö aina ottaa pois kansalta jos joku idiootti käyttää väärin ilotulitteita (useimmiten humalassa) .se on oma vika siinä vaiheessa jos näkö menee.no useimmiten Tämä humaltunut nuori valittaa siitä tukesille ja se poistetaan myynnistä. poistetaan samalla autot nekin aiheuttavat enemmän vammoja ja kuolonuhreja

3

429

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin ja miks kirveitä ja moottorisahoja saa myydä ALLE 18 vuotiaille! Ajatelkaa: Moottorisahalla saa pään irti mut tähtisädetikuilla ei! J###LAUTA!!!!!!!!!!!!!!!!!

      • jhfjkuyj

        Ja jos tänävuonna ilkivataa taas kunnolla paukuilla eli taloja palaa silmiä menee niin ensi uutenavuotena vain raketteja ja patoja ei mitään muuta ellei kielletä yksityisiltä koko rakettien ampuminen,kuten Norjassa tehtiin 2009.Siellä ei saa ostaa edes papattia ilman poliisin lupaa ja lupa tietenkin ilotulituksen järjestämiseen myös.
        ps.Joten paukutelkaa ihmisiksi.


      • Hyvää uuttavuotta!
        jhfjkuyj kirjoitti:

        Ja jos tänävuonna ilkivataa taas kunnolla paukuilla eli taloja palaa silmiä menee niin ensi uutenavuotena vain raketteja ja patoja ei mitään muuta ellei kielletä yksityisiltä koko rakettien ampuminen,kuten Norjassa tehtiin 2009.Siellä ei saa ostaa edes papattia ilman poliisin lupaa ja lupa tietenkin ilotulituksen järjestämiseen myös.
        ps.Joten paukutelkaa ihmisiksi.

        Onko totta että tähtisädetikut on k-18. Lisäksi Norjassa pyyhkii hyvin jos äskeinen puhuu totta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      94
      3732
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      45
      3114
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      97
      2719
    4. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      57
      2410
    5. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2388
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      117
      2357
    7. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      125
      2335
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      21
      2264
    9. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      2203
    10. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      64
      2070
    Aihe