CD levyn laitto

Tyhmä kysymys, mutta mitenkäs kannettavaan laitetaan cd levy? cd-kelkka aukeaa mutta siinä keskusta isompa kuin levyssä oleva reikä joten levy menee vinoon?
4223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hihii nyt olenkin jo vähän viisaampi ;)

Äänestä

se levy pitää painaa siihen kunnolla paikalleen, ei vaan laittaa sen keskustan päälle...

Ja juu, vaatii hieman voimaa, että onnistuu - mutta varovasti!

Äänestä
  • Juu noin se oli vahingossa naksahti paikoilleen kun eri tavoilla kokeilin, aikasemmassa kannettavassa oli helpompa levy vaan länttästiin eikä tarttenu painaa.

    Äänestä

  • Tyhmeiini kirjoitti:

    Juu noin se oli vahingossa naksahti paikoilleen kun eri tavoilla kokeilin, aikasemmassa kannettavassa oli helpompa levy vaan länttästiin eikä tarttenu painaa.

    On hyvä jos tukee kelkkaa alapuolelta painaessa levyä paikalleen, varsinkin jos levyä joutuu kovempaakin painamaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyhmeiini kirjoitti:

Tyhmä kysymys, mutta mitenkäs kannettavaan laitetaan cd levy? cd-kelkka aukeaa mutta siinä keskusta isompa kuin levyssä oleva reikä joten levy menee vinoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu