Käytiin tännään Ylivieskassa Kärkkäisellä ostoksilla.
Huomasin, että sinne oli pystytetty jo Prisman mainospaalu.
Siinä mainospaalussa näytti olevan Pizza Buffakin.
Tampereella oon käyny usiasti Pizza Buffassa. Vähän samanlainen, ku Golden Rax, mutta vähän parempi.
Miksei tänne Haapaveellekkin voitais tehdä Pizza Buffaa, tai ees jotain muuta buffet-pizzalaa?
Ihan varmasti myös täällä olisi kysyntää puffetpaikoille!!!
Onko kellää tietua, tulleeko meille mitään pizzapuffettia?
Huomasin, että sinne oli pystytetty jo Prisman mainospaalu.
Siinä mainospaalussa näytti olevan Pizza Buffakin.
Tampereella oon käyny usiasti Pizza Buffassa. Vähän samanlainen, ku Golden Rax, mutta vähän parempi.
Miksei tänne Haapaveellekkin voitais tehdä Pizza Buffaa, tai ees jotain muuta buffet-pizzalaa?
Ihan varmasti myös täällä olisi kysyntää puffetpaikoille!!!
Onko kellää tietua, tulleeko meille mitään pizzapuffettia?
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ainakin tähänasti monesta uudesta rantamisyrityksestä kylälle on valitettu, saattaa kestää vuosia!
Bortelli olis paljon parempi idea
ihan varmasti joku buffetpitseeria tännekkin rantautuu ihan takuulla.
Meillä on jo iso hieno abc saleineen ja burgereineen.
Näillä näppäimillä uskoisin, että S-Ryhmä haluaa panostaa muutenkin Haapavetteen ja tänne ku tullee se uus sokkari, niin siihen saahaan sitte se buffa ja presso. jossain käytiin pressossa pullakahveilla ja oli hyvvää. Uskon ihan varmana siihen, että haapaveelläki pärjäisi buffa ja presso. raxit ja mäkit yms kuuluvat taas muihin ketjuihin ja ne eivät halua panostaa tällasiin pitäjiin, vaikka nekin päräjäisi vallan hyvin.
pallo hukassa, tänne ei koskaan tuu noista mitään.
pakolaisia jotka tekee puffetin
Täälä on jo tarpeeksi läskiperseitä , ei tarvita ennää mittää roskaruokapaikkoja.
tuo buffa on ehkä huonoin paikka missä oon syöny ikinä, ruoka ei tosiaankaa oo hyvää ja pizzoihin EI laiteta juustoa! golden rax on paras.
teillähän on yhtä kova hinku saaha etes joku liike Hoopoveelle, ku kokomuksen herroilla päästä sotimaan Lippyyvään.
Kuka sitä ällöttävää juustoa nyt siihen liikaa haluakaan? sopiva määrä riittää, ei liikaa. Juusto on p*skanmakuista jos sitä on liikaa. Jotkut äidin pikku läskip*rseet sitä tykkää massuttaa, itse oksennan jo pelkästä hajusta.
Karppiruokapaikka tänne niin tulee lähikunnistakin asiakkaita! Nämä pizzeriat ja hampurilaispaikat ovat vanhanaikaisia ja tuhoavat terveyden!
Dersimissä on maistuvat ja runsaat buffat.
ne tuo nuo tummat pojat saa "jotain" sitä itämaisuutta siihen pitsantekoon, tosi oikeeta ruokaa tekee pojat. sieläpäin ruoka on vielä pyhää.tai jotain suurempaa kunnioitusta yleensä ruokaaa kohtaan.
Dersimissä on nami nami , ja lähellä D =) varsinkin pitsat on runsaan kokoisia / perhepitsat..
Kyllä elbistanin pitsat on astetta parempia kuin dersimissä.
Jospa me saatas se uus s-market ja sen yhteyteen puffa
Ei tänne mitään Raxia tai vastaavaa kannata perustaa, ei riitä asiakasmäärä.
Slow food on meidän makuumme, ei sokos-ravintola-maailma ja sen
säilykepurkeista avatut salaattipöydät. Kiitos ja näkemiin.
Parempi ostaa halvemmalla itselle perhepitsa, tulee kalliimmaksi monelle syödä buffassa..eli syö korkeintaan normaali pitsan ja maksaa vähintään perhepitsan hinnan.
Mielummin joku oikea ravintola! esimerksiksi Kiinalainen, Intialainen, Theimaalainen!! jotain uutta ja eksoottista!!! 2 pizzeriaa riittää!!!
ykan pitsa puhvetti on kai syöttöporsaille tarkotettu ?
yks käynti riitti