NÄIN SE MENEE, OPPIKAA!!!

Olen itse kauppias

Kauppiaiden vanhin ja varmin kikka on: ENNEN ALEA NOSTETAAN 100% TUOTTEEN HINTAA JA SITTEN ALENNETAAN SITÄ 50 %. Prosentit voi vaihdella, mutta periaatteessa näin.

Muistakaa se, ennen kuin hehkutatte saaneenne halvalla alesta. Kauppias ei myy mitään huonolla katteella.

3

1108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Urpo69

      Käsittämätöntä kirjoitusta ilmeisestikin ihmiseltä, joka ei ole koskaan ollut kaupassa töissä tai muuten vain ei tiedä mistään mitään saati sitten ollut yrittäjänä.

    • Pekkarinen

      Teologian opiskelija, Raija, Ari Suutari, Miika Marin, Ritva Kuitunen ja Miika Marin...nälkä miehen töihin ajaa.
      "sossunhoitaja"

    • Ei hujattu

      Kierrän kyllä sen verran ennen alennusmyynnit, että tiedän tasan tarkkaan paljonko tuote on maksanut, joten jos ostan esim. takin 60 % alessa, tiedän saavani siitä 60 %. Olen tänä talvena ostanut pari villakangastakkia alesta, ja olen tosi tyytyväinen hintaan. Syksyllä saa maksaa saman verran jostain H&M:n villakangastakista, nyt sain pari laatutakkia, yhdelle jäi hinnaksi 134,- ja toiselle 91,-.
      Saattaa olla, että noinkin toimitaan, mutta jos kiertää paljon kaupoissa, ei ole vaaraa joutua huijatuksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      427
      7377
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      92
      6136
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      207
      5612
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      89
      4349
    5. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      22
      4263
    6. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      95
      4157
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      113
      3569
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      67
      3568
    9. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      76
      3495
    10. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      21
      3474
    Aihe