NÄIN SE MENEE, OPPIKAA!!!

Olen itse kauppias

Kauppiaiden vanhin ja varmin kikka on: ENNEN ALEA NOSTETAAN 100% TUOTTEEN HINTAA JA SITTEN ALENNETAAN SITÄ 50 %. Prosentit voi vaihdella, mutta periaatteessa näin.

Muistakaa se, ennen kuin hehkutatte saaneenne halvalla alesta. Kauppias ei myy mitään huonolla katteella.

3

1036

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Urpo69

      Käsittämätöntä kirjoitusta ilmeisestikin ihmiseltä, joka ei ole koskaan ollut kaupassa töissä tai muuten vain ei tiedä mistään mitään saati sitten ollut yrittäjänä.

    • Pekkarinen

      Teologian opiskelija, Raija, Ari Suutari, Miika Marin, Ritva Kuitunen ja Miika Marin...nälkä miehen töihin ajaa.
      "sossunhoitaja"

    • Ei hujattu

      Kierrän kyllä sen verran ennen alennusmyynnit, että tiedän tasan tarkkaan paljonko tuote on maksanut, joten jos ostan esim. takin 60 % alessa, tiedän saavani siitä 60 %. Olen tänä talvena ostanut pari villakangastakkia alesta, ja olen tosi tyytyväinen hintaan. Syksyllä saa maksaa saman verran jostain H&M:n villakangastakista, nyt sain pari laatutakkia, yhdelle jäi hinnaksi 134,- ja toiselle 91,-.
      Saattaa olla, että noinkin toimitaan, mutta jos kiertää paljon kaupoissa, ei ole vaaraa joutua huijatuksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      258
      3730
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      135
      2687
    3. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      16
      2172
    4. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      354
      1936
    5. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      228
      1934
    6. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      57
      1488
    7. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      49
      1434
    8. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      74
      1162
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      103
      1157
    10. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      111
      1150
    Aihe