muisteteen ensi vuonna

jussin mamma

sen tiesin ennestään, että uudenvuoden yö on kauhua koiralle, mutta näyttääpä kissakin pelkäävän. Vieläkään ei tarjaan uskalla kunnolla loikata vaan viiristelee ja kuulostelee. Koko yön oli silmät seljälään ka karvat pystyssä kun naapurustossa paukkui. Siis, mitähän tehdä tulevaisuudessa. Vuoden ikäisellä kaitlla on edessään vielä monta uudenvuoden kauhua.

2

384

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raivoissaan

      Mikä ihmisiä riivaa. Lemmikit jätetään heitteille, vaille turvaa.
      Yhden bileyön takia!!!!!!!!!!!!!!
      Kuinkahan monella koiralla oli epämielyttävä uudenvuoden yö????
      Jospa koiratkin osaisivat puhua, Kysymys kuuluisi, MIKSI TEIT TÄMÄN MINULLE :(

      • jussin mamma

        50 on täyttynyt eikä vielä ole tullut tarve rakettia paukauttaa. Kotona koiran kanssa ollaan, verhot kiinni, radio soi ja napipaloja kuluu jotta ulkoa kuuluva möykkä ei veisi hermoja. Mutta kun tuo kissa ei osannut mihinkään alkaa. Oli kuin Vili aikoinaan, karvat pystyssä ja silmät seiso päässä. Koiralla löytyi rauhoittavia. Tarvii varmaan kysyä, olisiko kissallekin ensi vuodenvaihteeksi pilleripöhnä paikallaan!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1649
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1444
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1377
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      56
      1280
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1258
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      965
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      827
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      771
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      735
    Aihe