muisteteen ensi vuonna

jussin mamma

sen tiesin ennestään, että uudenvuoden yö on kauhua koiralle, mutta näyttääpä kissakin pelkäävän. Vieläkään ei tarjaan uskalla kunnolla loikata vaan viiristelee ja kuulostelee. Koko yön oli silmät seljälään ka karvat pystyssä kun naapurustossa paukkui. Siis, mitähän tehdä tulevaisuudessa. Vuoden ikäisellä kaitlla on edessään vielä monta uudenvuoden kauhua.

2

399

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raivoissaan

      Mikä ihmisiä riivaa. Lemmikit jätetään heitteille, vaille turvaa.
      Yhden bileyön takia!!!!!!!!!!!!!!
      Kuinkahan monella koiralla oli epämielyttävä uudenvuoden yö????
      Jospa koiratkin osaisivat puhua, Kysymys kuuluisi, MIKSI TEIT TÄMÄN MINULLE :(

      • jussin mamma

        50 on täyttynyt eikä vielä ole tullut tarve rakettia paukauttaa. Kotona koiran kanssa ollaan, verhot kiinni, radio soi ja napipaloja kuluu jotta ulkoa kuuluva möykkä ei veisi hermoja. Mutta kun tuo kissa ei osannut mihinkään alkaa. Oli kuin Vili aikoinaan, karvat pystyssä ja silmät seiso päässä. Koiralla löytyi rauhoittavia. Tarvii varmaan kysyä, olisiko kissallekin ensi vuodenvaihteeksi pilleripöhnä paikallaan!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      558
      1874
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      917
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      89
      904
    4. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      816
    5. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      739
    6. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      2
      737
    7. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      715
    8. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      68
      705
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      74
      658
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      543
    Aihe