Postilaatikoita

oikein urakalla ympäri keskustaa ja muutamia roskalaatikoita kaajettu. Raukkamaista iliki valtaa!
12662
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

joka ei kaikille passaa,ennestäänkin pää sekaisin niin vielä sitä viinall lisää tuhota

Äänestä
  • esittää niin kovista jotkut linnaan niin rauhottus

    Äänestä

sama juttu täällä sivukylälläkin, paitsi että tapahtui vuosi sitten. Vieläkin on laatikossa ilmareikä, kun ei oo viihtiny korjata.

Äänestä

noin parikymmentä vuotta sitten kun kavereitten kanssa ammuttiin tykinjyskyillä toista kymmentä laatikkoa paskaksi uunnnavuonna. Siinä oli jännitystä kerrakseen kun ylä-asteen rehtorin postilaatikon pisti taivaan tuuliin ja ukko lähti perään.

Mukava kuulla että hieno ja jännittävä perinne on saanut nykynuorison mukana vielä jatkoa. Eihän tuollaista perinnettä kannata lopettaa ja jos jotain kyrpii oikein tosissaan tuo niin hommaappa peltiloota. Sitä ei uujenvuojen pommeilla särjetä. Toki tulee mieleen nuoruudesta yksi kaveri jolle ei riittänyt pelkät pommit postilaatikoiden hajoittamiseen vaan otti avuksi pesäpallomailan.

Äänestä
  • ne lootat siihen tyrkylle ? :)

    Äänestä

  • mitä laittavat kirjoitti:

    ne lootat siihen tyrkylle ? :)

    on se saavutus kun on uskaltanut särkeä toisen postilaatikon.

    Äänestä

  • mitä laittavat kirjoitti:

    ne lootat siihen tyrkylle ? :)

    Kerroppa joo joo mies mistä sinä haet postisi jos ei laatikko ole tyrkyllä. Saattaahan se maksunkin aika pian koittaa, enteet ovat sellaiset.

    Äänestä

  • Tyrkyllä kirjoitti:

    Kerroppa joo joo mies mistä sinä haet postisi jos ei laatikko ole tyrkyllä. Saattaahan se maksunkin aika pian koittaa, enteet ovat sellaiset.

    köyhä ähä hähä

    Äänestä

  • omista pusseistas kirjoitti:

    köyhä ähä hähä

    Köyhyys ei ole ilon asia, vaikka se joskus naurattaakin. On sellaistakin pääomaa, jota ei rahalla saa. Valitettavasti se joiltakin puuttuu kokonaan.

    Äänestä

  • idiotismia ja ilkivaltaa. Sairaiden touhua.

    Äänestä

  • anna vain osoittees, niin käyn särkemässä postilootas. Tiiät sitte miten hauskalta se tuntuu URPO.

    Äänestä

  • fjskdjdjkssl kirjoitti:

    anna vain osoittees, niin käyn särkemässä postilootas. Tiiät sitte miten hauskalta se tuntuu URPO.

    ääliö

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


säretty kirjoitti:

oikein urakalla ympäri keskustaa ja muutamia roskalaatikoita kaajettu. Raukkamaista iliki valtaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu