Aion laittaa lämpöpuhaltimen

lasitetulle terassil

leni. Lämpöpuhaltimen ostin Lidlistä, pari kymppiä maksoi. Ohjeissa sanottiin että ei saa laittaa ulos. Laitan lasitetulle terassilleni puhaltimen kuitenkin, ei haittaa mitään. Ainahan ohjeissa varotellaan, ja sähkön otan talon sisäpuolelta. Lasitettu terassi ei ole ulkona ja on kuiva tila, puhaltimen käyttö on siis turvallista. Ajattelin sitten vielä laittaa jatkojohdolla samanlaisen puhaltimen pihallamme olevan ison muovilla katetun uima-altaan viereen. Ihanaa nauttia lämpimästä lasitetulla terassilla ja uima-altaalla jo aikaisin keväällä!

7

514

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • löaksdfj

      Saahan tuolla jännitystä elämään ihan mukavasti, toivottavasti terassia tai allasta ei käytä kukaan muu. Kyllähän sitä itse saa pelata vaikka venäläistä rulettia kunhan ei aseta muita vaaraan.

    • hgfedwsa

      "Lasitettu terassi ei ole ulkona"

      Mielenkiintoista

      • vähän ulkona??

        ???


    • se on

      Mahtava idea ja noin halpa.
      Kannattaa laittaa vielä yksi puhallin suoraan uima-altaaseen, on mukavaa pulahtaa lämpöiseen veteen.

      • kesää odotellessa

        Nyt kyllä repesin..
        Altaaseen voi kutsua kaveritkin, oikeen kunnon allasbileet.
        Aaltoja saa pudottamalla sinne lämmittimen viereen sen valtavan tuulettimen olohuoneen katosta. Eikä maksa mitään.


      • halvempi vaihtoehto

        Siinä mitään lämmittimiä tarvi. Kuorii vaan muuaman metrin sähköjohtoa ja laittaa paljaat karvat veteen, niin etteivät kosketan toisiaan. Perää pari kiloa suolaa sähkönjohtavuutta parantamaan. Tehoakin voi säätää portaattomasti, johtimien etäisyyttä muuttamalla. Esim. sulakkeiden keston mukaan, jos ei vielä ole jaksettu korvata sulaketta rautanaulalla.


      • triplasäästö
        halvempi vaihtoehto kirjoitti:

        Siinä mitään lämmittimiä tarvi. Kuorii vaan muuaman metrin sähköjohtoa ja laittaa paljaat karvat veteen, niin etteivät kosketan toisiaan. Perää pari kiloa suolaa sähkönjohtavuutta parantamaan. Tehoakin voi säätää portaattomasti, johtimien etäisyyttä muuttamalla. Esim. sulakkeiden keston mukaan, jos ei vielä ole jaksettu korvata sulaketta rautanaulalla.

        Tosi nuuka mies korvaa suolan kusemalla altaaseen. Näin säästyy kallista vettäkin, sekä altaan täytössä että WC:n huuhtelussa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1865
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1598
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1079
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe