hypospadia

huolestunut äiti

Hei,onko kenenkään pojalle tehty hypospadian korjausleikkausta?missä tehtiin?miten pitkään olitte sairaalassa?miten toipui leikkauksesta?ym..haluaisin lukea muiden tarinoita kyseisestä asiasta,itse olemme menossa viikon päästä tähän leikkaukseen ja jännittää/pelottaa aika paljon,lapsi on 1v ja lievä hypospadia kyseessä.netistä olen lukenut paljon epäonnistuneita tapauksia,alkaa tuntumaan että onko kenelläkään onnistunut hyvin tuo toimenpide ja ylipäätään hyviä kokemuksia tuosta.kiitos kaikille vastanneille jo etukäteen!

3

1659

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JKP

      Hei! Meidän pojalle tehtiin ensimmäinen hypospadialeikkaus (vaikea) lastenklinikalla marraskuussa.
      Kaikki meni hyvin ja poika voi hyvin. Nyt odotellaan toista leikkausta joka pitäisi olla joskus keväällä. Itse en ole kuullut yhtään epäonnistunutta leikkausta. Sairaalassa oloaika toki tuntui pitkältä ja raskaalta (10 päivää) ja pojallamme on vaikea hypospadia. mutta jälkeenpäin ajateltuna kaikki meni hienosti. tottakai meitäkin jännitti ja pelotti ennen leikkausta, mutta ammattilaisia ne lääkärit on. Tsemppiä teille ja hyvää joulua.

      • JKP

        Katsoin väärin tuon lähettämäsi kysymyksen päivämäärän. Taitaa olla leikkaus jo tehty. Mutta toivottavasti kaikki on mennyt hyvin.


      • hypospadia.fi
        JKP kirjoitti:

        Katsoin väärin tuon lähettämäsi kysymyksen päivämäärän. Taitaa olla leikkaus jo tehty. Mutta toivottavasti kaikki on mennyt hyvin.

        Hei!

        Tiedoksi kaikille, että hypospadian ja epispadian vertaistukiryhmäksi on perustettu oma keskustelufoorumi osoitteeseen:

        http://www.hypospadia.fi

        Toivomme että ne joita asia koskettaa liittyvät yhteisöömme, jotta kaikki mahdollinen tieto ja vertaistuki olisi saatavana yhdessä paikassa.

        terv. hypospadia.fi ylläpito


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2311
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      23
      1014
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      912
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      906
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      583
      855
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      738
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      68
      641
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      30
      627
    Aihe