65-vuotias vl-nainen kuoli tapaturmaisesti uutena vuotena Haapavieskan rauhanyhdistyksellä.
Nainen osallistui linnan yrkällä järjestettyyn seuratilaisuuteen ja sen jälkeiseen hoitokokoukseen uudenvuoden aattona. Yrkän ovet lukittiin aattoiltana seitsemän maissa ja saman tien lämpökin katkaistiin. Nainen jäi lukkojen taakse hoitokokoustiloihin. Ry:n vahtimestari löysi hänet sunnuntaina.
- Vahtimestari löysi hänet istumasta rappusilla aamulla, kertoo Päivänies-Extra. Nainen oli tuolloin vielä hengissä. Hän oli kuitenkin niin pahasti kylmettynyt, ettei hänen henkeään pystytty pelastamaan. Lämpötila hoitokokoustiloissa oli hyytävä koko viikonlopun ajan.
65-vuotias vl-nainen oli tuttu vieras seuroissa. Lievää vakavammista hoitokokousharhoista kärsinyt 65-vuotias vl-nainen asui aivan seurapaikan naapurissa.
Päivämies-Extran mukaan seurapaikalta olisi ollut mahdollista päästä ulos esimerkiksi ikkunoiden kautta, mutta tunnollisena uskovaisena vl-nainen ei rohjennut rikkoa Jumalan valtakunnan maallista omaisuutta.
- Jos hän olisi tiennyt, että hengenhädässä rauhanyhdistyksen talon ikkunatkin saa rikkoa, hänen henkensä olisi pelastunut, kertoo Päivänies-Extra. - Lohdullisinta tässä on, että edesmennyt kuolemassaan pääsi vanhurskasten lepoon, päättää Päivänies-Extra.
Vl-nainen
paleltui kuoliaaksi!
3
624
Vastaukset
- miksi ovi lukossa?
alistava usko,
- ihme, laiminlyönti
poliisi?
- tämä on sii-
onin sisäinen asia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll1234895Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1733732Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi463178Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a213153Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut391677Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?
Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik401269Loimaan k-citymarketilla puukotus
Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun381165Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.
No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.3031080Kunnanjohtaja haista sinä
Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei231054- 831016