Vl-nainen

paleltui kuoliaaksi!

65-vuotias vl-nainen kuoli tapaturmaisesti uutena vuotena Haapavieskan rauhanyhdistyksellä.

Nainen osallistui linnan yrkällä järjestettyyn seuratilaisuuteen ja sen jälkeiseen hoitokokoukseen uudenvuoden aattona. Yrkän ovet lukittiin aattoiltana seitsemän maissa ja saman tien lämpökin katkaistiin. Nainen jäi lukkojen taakse hoitokokoustiloihin. Ry:n vahtimestari löysi hänet sunnuntaina.

- Vahtimestari löysi hänet istumasta rappusilla aamulla, kertoo Päivänies-Extra. Nainen oli tuolloin vielä hengissä. Hän oli kuitenkin niin pahasti kylmettynyt, ettei hänen henkeään pystytty pelastamaan. Lämpötila hoitokokoustiloissa oli hyytävä koko viikonlopun ajan.

65-vuotias vl-nainen oli tuttu vieras seuroissa. Lievää vakavammista hoitokokousharhoista kärsinyt 65-vuotias vl-nainen asui aivan seurapaikan naapurissa.

Päivämies-Extran mukaan seurapaikalta olisi ollut mahdollista päästä ulos esimerkiksi ikkunoiden kautta, mutta tunnollisena uskovaisena vl-nainen ei rohjennut rikkoa Jumalan valtakunnan maallista omaisuutta.

- Jos hän olisi tiennyt, että hengenhädässä rauhanyhdistyksen talon ikkunatkin saa rikkoa, hänen henkensä olisi pelastunut, kertoo Päivänies-Extra. - Lohdullisinta tässä on, että edesmennyt kuolemassaan pääsi vanhurskasten lepoon, päättää Päivänies-Extra.

3

624

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miksi ovi lukossa?

      alistava usko,

    • ihme, laiminlyönti

      poliisi?

      • tämä on sii-

        onin sisäinen asia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      416
      6849
    2. Dannysta tulee isä 83-vuotiaana

      Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll
      Maailman menoa
      105
      4465
    3. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      92
      4362
    4. Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat

      Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom
      Maailman menoa
      52
      3717
    5. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      168
      3682
    6. Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?

      Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole
      Maailman menoa
      138
      3681
    7. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      248
      3579
    8. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      41
      3143
    9. Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a
      Maailman menoa
      15
      3106
    10. Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki

      Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin
      Maailman menoa
      117
      2869
    Aihe