Shit Shop

John Heikkilä-Paran.

olen kuullut huhuja että kouvolaan on tulossa shit shop joka on etelä-amerikassa jo kova sana!
sieltä saa pakastettua paskaa jolla voi sitten pilailla miten huvittaa. on lehmän paskaa, koiran paskaa, undulaatin paskaa, norsun paskaa, kamelin paskaa ja jopa into-kiina ihmisten paskaa... kaikenlaista paskaa.
Shit Shopissa ei muuten haise! Olen itse todennut tämän kun kävin ystäväni kanssa Etelä- Amerikassa Buenos Airesissa shoppailemassa ko. liikkeessä. Paikan omistaja on mukava heppu, nimeltään Alfred Barkley. Häneltä on tulossa kirja eri kakkalajikkeista ja miten niitä voidaan hyödyntää. Mielenkiintoinen varmasti.
Finnmatkojen kautta on helppoa huvia matkustaa käymään ja onhan siellä muutakin mielenkiintoista, mutta erityisesti Shit Shop on viehättävä ja humoristinen kokemus!
Oletteko muuten nähneet koskaan Häntä-Apinoiden paskaa tai Gibbonien tai peräti Kierteishäntä-apinoiden paskaa? oli todella mielenkiintoista tunnustella pussia jossa näiden paskaa oli. Se ei haissut tietenkään pussin sisältä.
Shit Shopista ostettu paskahan on siis pakaste ja sehän tulee sulattaa jos haluaa haistella sitä tms.
Kukapa paskaa haistelisi, mutta kyllä esim. kaukaiselle sukulaiselle on hienoa lähettää tällainen lahja esim vaikkapa tundrapeuran paskaa. Itselläni on kaukainen serkku, joka asustelee Himalajalla ja ajattelin hänelle lähettää tällaisen paketin ja odotan että välimme tulevat näin kuntoon, sillä ne ovat olleet jo pitkään erittäin huonot tiettyjen asioiden vuoksi. Shit Shop ei ole halpa paikkakaan, mutta sieltä saa niin paljon paskaa niin monen eläinlajin, jopa hyönteislajin kakkimana, ettei ole ihmekään että se ihmisiä kiinnostaa.
Ostin muuten sieltä myös (culicidae heimo) sääsken ulostetta. Tarkoituksenani on tehdä siitä näytelmä, sillä toimin opettajana kesäisin Ruotsissa Götanmaalla ja jatkokoulutan itseäni myös, olen perehtynyt mm. hyönteisoppiin. Arkeologia on ystäväni ala ja hän hankkikin Shit Shopissa dinosauruksen esihistoriallisen paskapökäleen, joka maksoi tuhottomasti.

Kuka muuten tietää pitävätkö huhut paikkansa että meille tänne Kouvolaan olisi tulossa tämä mahtava liike?

11

537

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kouvolanomistaja.

      Luin ensimmäisen lauseen ja lopetin.

      Sinä, arvoisa kirjoittaja, olet syy miksi vihaan Kouvolaa ja sen vajaaälyisiä ihmisiä.

      Painu vittuun Kouvolastani.

    • Shit happens

      Haiskahtaa ihan Kouvolan elinkeinotoimen hankkeelta. Kyllä huhussa varmasti on perää, porukka on varmaan jo Kiinassa haistelemassa mahdollisuuksia. Perästä kuuluu minä sanon...

    • Jaakko-Teppo

      Paras puulaaki paskalle Pohjois-Euroopan markkinoille: Suomi24:n Yleistä Kouvolasta -palsta. Vain sieltä voi saada näin paskaa settiä.

    • kutseetinmies

      Vanhalle meijerille tulee. Avajaiset lienee huhtikuun alussa.

    • kakkaa pyllyssä

      Vieläkö tämä pystyssä?

    • Anonyymi

      näkyypi olevan

    • Anonyymi

      Minne tämä kauppa katosi, kun ei ole enää puoti ollut auki varmaan kahteen vuoteen?

      • Anonyymi

        UPM Kymille siirtyi toiminta. Sieltä saa kylmälehdon, flipperin ja kurren ripulipaskaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        UPM Kymille siirtyi toiminta. Sieltä saa kylmälehdon, flipperin ja kurren ripulipaskaa.

        Baarikärpänen surisee.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Baarikärpänen surisee.

        Ilmeisesti surisee sun korvien välissä kuivassa sahajauhossa. 🤡🤡🤡


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ilmeisesti surisee sun korvien välissä kuivassa sahajauhossa. 🤡🤡🤡

        Älä ota enää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2802
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      353
      2574
    3. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      56
      2265
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      35
      2194
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      25
      1733
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1629
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      47
      1504
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1449
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1395
    10. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      1213
    Aihe