Myös Ruotsissa Audi A4 voitti
Voittoja sataa
9356
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sentään osaavat vertailla saman luokan autojen kanssa eli opelien sun muiden. :DD
Näinhän se menee että suomessa sokeet tekee harjoja ja saksassa opeleita ja audeja.
mielestäsi BMW ja Audi on Opelin tasoisia? Sinulla raukalla ei taida olla varaa kuin siihen Opeliin. BMW ja Audi nimittäin jätti Opelin vika sijalle.
Tilannehan näyttää samalta kuin 90 luvun alussa Opelilla. Voittoja tuli ovista ja ikkunoista uusille ehjille autoille, mutta kun alle 10 vuoden ikäisenä ne ruostui käsiin, niin maine meni pitkäksi aikaa.
Audi nyt ei onneksi ruostu, mutta TSI, DSG ja TDI maine alkaa vähitellen olla sillä tasolla, että ei paljosta ole kiinni, etteikö maine olisi kärsimässä. Ja ruoste ei koskaan jättänyt tienpäälle. Katkenneet nokkaketjut, jumiutuneet vaihteistot ja intercooleriin kertyneet vedet on jättänyt jo lukuisia autoja tienpäälle.
vain kärsinyt sinun pipipään sisällä. Jännä juttu kun yhdessäkään lehdessä ei ole todettu että nuo olisivat huonoja. Mutta tiesitkö sen, että on laitonta mustamaalata tuotetta tai yritystä? Sinulla ei ole mitään pätevää faktaa esittää, haukut vain ja kirjoittelet mutua. Toivotaan että jäät kiinni ja joudut oikeuteen.
Näinkö on? Missä kohtaa mustamaalataan jos on liittää lähde mukaan?
TSI 30 sivua: http://www.ultimatevw.com/keskustelu/?cmd=aihe&id=8658&sivu=30
DSG, sisältää yli 10 eri keskustelulinkkiä ongelmiin: http://keskustelu.suomi24.fi/node/8469686
TDI kuningaskuluttaja: http://kuningaskuluttaja.yle.fi/node/2557
Onko sinulla jokin autolehti, joka käsittelee käytettyjä vanhoja 5-15v ikäisiä autoja, ja niiden ongelmia?
monta juttua joissa sanotaan että AUDI ON PARAS koska se on saanut kultaisen ohjauspyörän kaikissa luokissa. Sitten se oli ylivoimainen voittaja kaikissa testeissä.
uskot kaiken mitä netistä luet? Jos kirjoitan että Toyota-palstalle että minulla on ollut 7 Toyotaa ja kaikista on moottori irronnut kesken ajon, niin se on tasa yhtä pätevää faktaa kuin nuo sinun linkit.
Ai missä kohtaa mustamaalataan? Lueppas noita sinun aiempia viestejä, joissa haukut VW:n tuotteita paskaksi, homojen autoiksi yms. Tuo on mustamaalaamista, ja ne viestit ovat tallella noissa keskusteluissa. Itsepähän oman elämäsi pilaat. Aika uskomatonta että joku voi vihata jotain merkkiä noin kovin että menee jopa sen takia oikeuteen.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/24355-nettipalstalla-herjanneille-rapsahti-isot-sakot
Yrityksen ja sen tuotteiden mustamaalaaminen on rikos. Tuo uutinen antaa vähän osvittaa.
surfailee vaikka pitäis olla koulussa. Nyt kun ne eivät enää muuta keksi niin yritetään tätä mustamaalaus/oikeudella uhkaus-korttia. On tullut pojille ( oikeasti vain yhdelle pojalle) kunnolla lunta tupaan kaikessa mitä ovat yrittänyt kehuessaan aivan silmittömällä 15-vuotiaan innolla Audia ja sen "testimenestymisiä". Ja mitä enemmän täällä rimpuilee, sen enemmän jää nalkkiin. Jos olet lukenut Audi-keskusteluja viime aikoina, huomaat että sama poikaparka siellä postaa raivokkaasti minuutti minuutin jälkeen omaa mielipidettään tukevaa "testimateriaalia", lähinnä Audin saamia pisteitä ymmärtämättä lainkaan taustoja. Täällä näkyy lisäkseni olevan niin paljon kirjoittajia joita pojan paskanjauhanta tympii että ei ihme kun palautetta tulee.
keskustelet itsesi kanssa taas? Onkos lääkkeet ottamatta.? Sinä et ole vieläkään kyennyt laittamaan mitään faktaa että Audi olisi huono. Olet vain jotain linkkejä laittanut keskustelupalstoille, joilla ei ole mitään oikeaa painoarvoa. Nolaat itsesi varmaan 10 kertaa päivässä.