http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011010412954179_ul.shtml
Onko asiallal UFOt ,
illuminaatti,
HAARP,
Venäjän uusi ase. ?
Onko asiallal UFOt ,
illuminaatti,
HAARP,
Venäjän uusi ase. ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 272
Vanhimmat
eri juttu on, halutaanko noita todellisia tietoja paljastaa koskaan, vaikka ne todettaisiinkin
haarpin aiheuttamiksi. Veikkaa, että tämäkin tapaus lakaistaan maton alle ja totuus jätetään
kertomatta.
HAARP toimii ns. ionosfäärin lämmittimenä. Se lähettää suurella teholla korkeataajuista (HF) sähkömagneettista säteilyä ionosfäärin alaosan kerroksiin. Ionosfäärissä olevat sähköisesti varautuneet hiukkaset reagoivat säteilyyn absorboimalla sitä, josta seuraa lämpeneminen. Järjestelmällä voidaan kuumentaa hiukkasia n. 1600-asteisiksi, jolloin niiden ominaisuudet poikkeavat mm. sähkönjohtavuudeltaan normaalitilasta.
http://fi.wikipedia.org/wiki/HAARP
Olen päätynyt samaan HAARPpiin. Aivan naurettavaa kun kerrotaan että samanlasilla lintujen ja kalojen kuolemilla samassa paikassa ei ole yhteyttä toisiinsa , HAH , aika pimeetä toimintaa.
Niin niin kunhan nyt sattu vaan kuolemaan yhdessä ainoassa paikassa maapallolla yhdessä sadastatuhannesta kaupungista sekä lintuja ja kaloja eikä niillä ole mitään yhtetyttä.!!! huom huom !!!
KUINKA PIMEÄÄ ON PIMEYS NYKYÄÄN MAAILMASSA ?
vai ilotulitusko vielä 2 päivää juhlimisen jälkeen tappaa linnut ;)) voi surkuhupaisaa selittelyä.
Paras selitys "LINTUIHIN ON OSUNUT RAEKUURO TAI SALAMA ", no heko heko.
Jep, maailmanhallitus, illuminati varmaan testailee aseitaan ihmiskuntaa vastaan, lintujen ja kalojen joukkokuolemiahan on ollut jo vuoden päivät ympäri maailmaa.
http://www.youtube.com/watch?v=kbHVd9O4GhE
Tuo ilotuliteselitys oli samaa tasoa kuin ne suokaasu selitykset.
Naulan kantaan.
http://www.youtube.com/watch?v=xhIRsgXQ9Wc
Ilotulitteethan on paras tapa levittää myrkkyjä lähes samaan aikaan ympäri maapallon ja ihmiset itse maksavat. Linnut pienempinä vaan kuolevat nopeammin kohdalle osuessaan, ihmisissä vaikuttaa hitaammin. Sinäkin olit taatusti katsomassa, kun on järki jo mennyt.
Pian ne ehkä selittivät, että niille tuli, pelästys, isku ja pökerrys...?
Jumala tietää kyllä nämäkin ulkona vapaana ja onneliisina lennelleet linnut, ja niidenkuolinsyyt, joten anna olla...! Kaikki on sen luojan...!
Ainoa ase, minkä voi ajatella vaikuttavan sekä lintuihin että kaloihin ilman, että asevaikutusta on havaittavissa, on ionosfäärinkuumennin eli HAARP-tyyppinen ase.
Hermokaasua lukuunottamatta mikään muu ase tai myrkky tuskin pystyy tuollaiseen massavaikutukseen, eikä hermokaasua voi levittää vedessä.
http://nwohavaintoja.blogspot.com/2011/01/usan-hallituksen-entinen-virkamies-john.html
Tuo vaikuttaa selvältä disinformaatiolta eikä asiat välttämättä liity mitenkään toisiinsa, sinänsä haarp, lentokone vanat ja sää liittyy varmasti yhteen.
että ruotsissa ukkostaa talvella.
onhan noita sattunut
http://www.greenlivingtips.com/blogs/37/Mysterious-bird-deaths.html
Kyllä ruotsissa on ukkosta talvellakin, asuin aikoinaan skenessa etelä ruotsissa ja joulu aattona oli kova ukon ilma ja pari päivää aikasemmin satoi lunta, että sellasta
Ukkostaa se Suomessakin joskus talvella. Joskus 10 v sitten oli helmikuun alussa tosi kova ukkonen etelärannikolla yösydännä lumituiskun aikana.
HAARP data: http://www.haarp.alaska.edu/haarp/data.html
HAARP suomeksi: http://www.heinola.org/~patato/HAARP.html
A LIST of LOCATIONS that have FALLING BIRDS and DEAD FISH in 2011
http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1308605/pg1
Mikäs tän helpompi tapa lobata uus rokote ja GM (geenimanipuloitu) safka.
SMART DUST KiLLS!!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=WaxL04f6dPk&feature=player_embedded
nokialainen40, http://fraktali.biz/chemtrail/haarp_scandinavia.html
kyllä suomessakin ukkostaa talvella
Raketit ne tappaa!!ei mitkään ufot !
Tämä keskustelu on väärällä palstalla.
Voisihan tuo olla jokin tutkakin jolla vaikka häivekoneita etsitään.
Taikka sitten jospa ovat lintuinfluenssan varalta kehittäneet vehkeen jolla saa lintuset alas nopeasti ennen kaupunkeihin saapumista, semmonenhan olisi ihan järkevä laite jos on mahdollista tehdä.
Jokin muukin ase tietty voisi olla kyseessä, vaikkapa jokin jolla hapen saa jostain poies äkkiseltään.
Mutta jos viralliset selitykset on luokkaa rekka ajoi päälle ja ilotulitusraketit niin eihän niitä kukaan usko.
Voisiko joku ottaa yhteyttä MTV:lle tai johkin muuhun tv- kanavaan ja kertoa näistä epäilyistä? Ei niitä koskaan muuten kukaan tajuu, tällänen tyhmä tavan tallaaja, ei tollasista asioista voi tietää! Ei ole ennen ollut moisia lintujen joukkokuolemia, ainakaan niistä mitään kerrottu koskaan. Totuus täytyy tietää! Itkettää lintujen takia!
Pikkulinnut visertää Pyllykirjan ilolintutoimituksessa että linnut säikähti muukalaista isoa mustanaamaista ufoa ja unohti hetkeksi lentää. No siitä sitten niskoilleen asfaltille ja nirri pois. Lue lisää Pyllykirjasta http://www.pyllykirja.fi ja http://www.pyllykirja.fi/2011/
Ei siis tuhansia eikä edes satoja lintuja löytynyt kuten jotku lehdet suomessa kirjoittaa .
Mitäs parist linnust ku oli nii mukavan lämmin kesä(tosin keino tekonen)!Tulis ny se vuos tuhannen kylmin talvi 8)
Kuka tappaa linnut ilmaan?
Ainakin Suomessa sellaista tapahtuu joka syksy,kun kyyhkysten sekä sorsien metsästyskausi alkaa.
Eniten minua ihmetyttää tämän karanneen kiroilevan kakadun tapaus.
Kyseinen lintuhan karkasi häkistään Oulun tienoilla joulun jälkeen.
Se on sen jälkeen havaittu muutaman kerran ja se on huudellut hävyttömyyksiä ohikulkijoille.
Ja sitä etsitään edelleen kuumeisesti.
Tässä on pakko olla jotain suurempaa takana jo siitäkin syystä,että eräs iltapäivälehti seuraa tapausta aika aktiivisesti!
Arkansasin mysteeri:
Yhdysvaltojen eteläosassa sijaitsevassa Arkansasin osavaltiossa ihmetellään uuden vuoden aluksi taivaalta sataneita lintuja. Televisiokanava CNN:n mukaan uudenvuodenaaton illan jälkeen Beeben kaupungissa on pudonnut maahan jopa 5 000 lintua.
Lintukuolema askarruttaa nyt myös Ruotsissa
Selittämätön lintujen joukkokuolema askarruttaa nyt myös Ruotsissa. Kuolleita lintuja löydettiin eilisyönä kadulta Falköpingissä Länsi-Götanmaalla. Linnut ovat todennäköisesti naakkoja.
Paikallisradion mukaan kuolleita lintuja on 50-100. Pelastuslaitos on eristänyt alueen siksi kunnes läänineläinlääkäri tutkii paikan. Eläinlääkäri ei lähde arvuuttelemaan lintukuoleman syytä ennen tutkimuksia.
Sanomalehti Aftonbladetin haastattelema ornitologi arveli, että linnut olisivat saattaneet lentää itsensä hengiltä, jos jokin on säikäyttänyt ne liikkeelle yöpuulta.
Yhdysvalloissa on havaittu kaksi outoa lintujen joukkokuolemaa. Uudenvuodenaattona tuhansia lintuja putosi kuolleena maahan Arkansasissa. Syyksi on epäilty sitä, että linnut olisivat säikähtäneet ilotulitusta. Eilen selittämätön lintukuolema havaittiin Louisianassa.
Tuskin kyse on ilotulituksista. Näyttää olevan kukkahattutätimäistä ajattelua ilmassa, kun syyksi povataan ilotulitusta.
Muistan katsoneeni kerran yhden dokumentin telkkarista, jossa järven pohjalle kerääntyi myrkyllistä kaasua, joka pääsi vapaaksi vasta, kun sen pohjaa sekoitti esimerkiksi maanvyörymä. Linnut, eläimet ja ihmiset kuolivat lähes siihen paikkaan missä olivat. Myöhemmin järven keskelle pystytettiin putki, josta kaasu pääsi vapaaksi, eikä ollut enää vaaraksi alueen ihmisille, eikä eläimille.
viimeistään vuona 2012!!!!!!!!!!!!!!
Jee täältä löytyy Suomen kaikki sekopäät samaan aikaan.
Nyt IP:t ylös niin saadaan kerralla kaikki samaan karsinaan.
Media, hysteria, idiotismi... siinä teille syitä.
Ihan oikeasti on naivia ajatella että tässä nykymaailmassa pystyisi mikään tai kukaan järjestäytymään järkevästi. Kaikki on samaa kaaosta jossa päätökset tekee ruohonjuuritaso sijoittajien ja juuri sinunkin osakesalkun paineessa. Parhaiten pärjää se joka tuota kaaosta onnistuu edes jollakin tavalla kontrolloimaan.
uusia joukkotuhoasetta,samalla kokeiltu kaloihinkin,hyvin toimii,passautettu uudellevuodelle,menee rakettien piikkiin,raketella varmaan ammuttu,
kaasunaamarit päässä,suojapuvussa?
Ystävä hyvä.. Olen kyllä samaa mieltä kanssasi, että tuo mopo pääsee porukoilla (Varsinkin näillä keskustelupalstoilla) karkaamaan ja välillä pahastikin.
Mutta asiaan.. Jos pidät todellakin kyseisiä henkilöitä naiveina "Ihan oikeasti on naivia ajatella että tässä nykymaailmassa pystyisi mikään tai kukaan järjestäytymään järkevästi.", niin minun on nyt valitettavasti sanottava, että sinä olet se naivi osapuoli tuossa keskustelussa. Mitään ei taritse täydellisesti kontrolloida, vaan pienellä suggestiolla ja mediapelillä saadaan paljon aikaan. Ihmisethän.. Ainakin monet heistä pitävät Wikipedian tietoakin faktana.. Ja älä nyt ainakaan sano, että sinä olet yksi heistä.
tiedoista todellakin on faktaa nykytiedon mukaan ja virheellinen tieto korjataan yleensä hyvin nopeasti. Kerroppa yksi esimerkki virheellisestä tiedosta ja samalla tietenkin lähetä oikaisupyyntö.
Ja se mikä pitää Wikipedian tietoa hengissä, on myöskin lähteet! Wikipedia ei ole kunnon tietolähde vaan pankki, jonne kerätään kollektiivista tietoa monilta eri (ja erilaisilta) lähteiltä. Eli, kun luet Wikipediaa, muista myös tarkistaa lähteet, jos epäilet vähääkään...
Ja tarkoitus tietenki olis, että väärät tiedot aina korjataan, eikä voivotella, että miksi täällä lukee näin. Näin Wikipedia kehittyy kollektiivisesti ''oikeaan'' suuntaan, ja suuren yhteistyön ansiosta se pysyy suht puhtaana kaikenlaisesta häiriköiden yrjöstä.
Kolmantena asiana Wikipediassa on tietääkseni neutraali näkökulma kaikkeen, jolloin about mitään kiistanalaista asiaa ei tuu käsitellä yksipuolisesti, vaan erilaiset teoriat ja näkökulmat pitää ottaa huomioon artikkeleita rakennettaessa. Ja kiistanaleisesta asiasta on annettava myös ilmi, että asiasta velloo monenlaisia käsityksiä, mikä on kulloinkin ko aiheen puolesta totta. Näin pedia säilyttää neutraaliutensa ja täsmentyy jatkuvasti.
niin siitä wikibediasta,sehän sanoo wincapitaakin huijaukseksi ja pyramiidiksi vaikka .oikeutta vasta aletaan käymään.HALOO
Mutta entäs ne linnut!
1. Koska ei tiedetä varmasti mikä joukkokuolemat on aiheuttanut. (syitähän voi olla monia: sairaus, luonnonolot ja niiden muutokset, stressi, tehtaista levinneet myrkyt, ja sitten nuo epätodennäköisemmät haarpit, biokemialliset aseet, yms.)
2. Jos kyseessä onkin jokin myrkky, ei se välttämättä normaalille kaduntallaajalle mitään tee, koska todennäköisesti leviää ilmaan suurelle alalle ja näin ollen pitoisuus tietyllä alueella on hyvin pieni. Mutta lintujen kerääjillä ja tutkijoilla on hyvä olla varusteet päällä, koska ovat tekemisissä ja mahdollisesti kosketuksessa lintujen kanssa.
3. Suuret määrät kuolleita eläimiä keräävät nopeasti bakteereja yms. Eikös olisi ikävää jos tutkijatkin siitä sairastuisivat ja spekulaatiot viruksista, biokemiallisista myrkyistä sun muusta tuollaisesta humpuukista leviäisivät entistä nopeammin?
Tuskimpa sinäkään paljain käsin lähtisit sörkkimään, jos löytäisit kymmenenkin kuollutta lintua jostain lenkkipolun varrelta?
Mut jossainhan luki, että kalatki on ollu vain tiettyä lajia esim. pelkästään rummuttajakaloja. Jos jotain käytettäis, niin kyllähän se vaikuttas useampaan kalalajiinkin. Ja eikös ne linnutki ollu melkeen kaikki samaa lajia.
mitenkä?
Maan magneettikentät ovat sekaisin tulevan niburun takia. Linnut suunnistavat maan magneettikenttien kautta. JA TIEDÄTKÖ MITÄ TÄMÄ TARKOITTAA HERRA TULEE TAKAISIN JA TÄMÄN MAAILMAN TUOMIO HÄNEN MUKANAAN.
USKO HERRAAN JEESUKSEEN NIIN SINÄ PELASTUT!
That's My King Dr. S.M. Lockridge - [OFFICIAL]
http://www.youtube.com/watch?v=yzqTFNfeDnE
Häivähdys ikuisuutta - Ian McCormackin tarina
http://www.tv7.fi/vod/player.html?id=11794
AAMEN HERRA JEESUS TULE TODELLA PIAN!!!!
Täältä löyty voittaja 4:n ensimmäisen sanan ja toisen lauseen perusteella ja nuo muut on omia lisämausteita..
Todellakin maan magneettikentässä alkaa tapahtumaan muutoksia ennen niiden vaihtumista toisinpäin kuin nykyisin ja eläimillä jotka suunnistavat niiden mukaan on todellakin vaara mennä sekaisin ja kuolema seuraa sen jälkeen.
On ne magneettiset navat ennenkin vaihtaneet paikkaansa ja sen seurauksena on aina ollut joukkotuho...jotku jää henkiin, mutta monet ei.
Täältä selviää mitä paraikaa maailmassa tapahtuu, tulee tapahtuun ja mitä meistä monet jo kokee. LÄhinnä blogin kautta löydät pari muuta linkkiä jotka antaa enempi infoa.
http://jmmanuel.blogaaja.fi/moikka-maailma/
itse saan infoni muualta kuin netistä, mutta sitä on tässä turha alkaa tarkemmiin selitää sillä osa ei sitä usko kuitenkaan, mutta sen tiedän että uusi GAIAn aika on koittamassa.
Ainakin vielä on neulat oikein päin
no ei ole ei, mutta myöhäistä se on sitten kun ne neulat osoittaa toisinpäin.
Ei se hivuttaudu pikkuhiljaa vaan pyörähtää kerta laakista sitten kun magneettinen tasapaino keikahtaa.
...ja jatkoa edelliseen, että mitä se käytännössä tarkoittaa....vaihdon aikana, maata avaruuden säteiltä suojaava magneettikenttä heikkenee huomattavasti tai lakkaa kokonaan olemasta, joten siitä johtuen tänne pääsee säteilyä ym, joka niittää elollisia.
Ja edelleenkin, niin on tapahtunut ennenkin ja tulee tapahtumaan niin kauan kuin maapallo on olemassa.
Toden totta, magneettinen pohjoisnapa on vaeltanut melkoisia matkoja, eikä ole asettunut vieläkään paikoilleen. Jostain sieltä lähempää etelänapaa ovat vanhimmat mitattavissa olevat tiedot. Eivätkä ole asettuneet mantereetkaan. Kaikki tämä on ollut jo vuosikymmeniä tutkijoiden ja muidenkin tiedettä seuraavien tiedossa.
Mutta antaapa vaeltaa, emme me täällä kuitenkaan enää hetken päästä, eli miljoonan vuoden kuluttua noita murehtimassa. Olisivatko torakat, kärpäset tai joku muu ihmistä sitkeämpi laji silloin vallalla.
kerrottiin tapahtuvan.
Mitäs siellä kerrottiin väärästä todistuksesta?
Raamatun tekstejä ei kannata ihan todeksi kaikkea ottaa. Osa teksteistä on täysin kirkon hallinnollisten "päättäjien" tekosia/kirjoituksia. ihminen on keksinyt raamattuun osan tekstistä vailla mitään totuutta, hallitakseen, pelotellakseen, saadakseen valtaa, väärentänyt alkuperäisiä tekstejä.. Osa tekstistä pitää paikkansa, sieltä on vain unohdettu mainita että olemme tulleet tänne maailmaan aivan muualta ja siihen liittyvät vahvasti monenlaiset olennot, enkelit, inkarnoituminen ymv. sekä se, että jeesuksen oikea nimi on jmmanuel. long story. mutta lue blogi niin ymmärrät mun pointin.
tieteoni ei perustu pelkkään luettuun vaan myös kanavointiin, itse kanavoin sekä eräs läheiseni joka saa viestejä selkokielellä. monet kokevat sitä. todella moni, joku läheisistäsi saattaa saada viestejä myös mutta siitä ei USKALLETA puhua, koska leimaamme heti toisemme hulluiksi. mitä me emme ole.
Ääniä kuulee murhaajatkin päässään.
FLASHFORWARD
Aioin tossa viikonloppuna (su 2.1.11) ostaa FlashForwardin ekan tuokkarin, mutten sitten viitsinytkään, koska ei sarjasta ole kuin yksi tuotantokausi olemassa.
Mutta silloin viime vuoden alussa, kun tää tuli Neloselta, katsoin kyllä aina silloin tällöin sarjaa kuin muistin. Tosin sarja perustuu vuonna 1999 kirjoitettuun kirjaan, jonka taas kirjailija R. Sawyer on kirjoittanut fiktiona, joten järjellä ajateltuna sarjan tapahtumat eivät kuvasta todellisuutta, saati tulevaisuutta. Kyseinen sarja on täysin fiktiota, eikä sarjan tapahtumat tule käymään toteen oikeassa elämässä yhdestä samankaltaisuudesta (lintujen kuolema) huolimatta.
jossai kirjoissa on sillain jos kalat ja linnut alkaa kuolemaan tulis maailmanloppu
Me kaikki olemme osa sitä, äitimaata, mä niin sanon tämän kaikella rakkaudella teitä kaikkia kohtaan vaikka ei tunneta. Teistä löytyy se luoja, luomakunta. sä tulet sen vielä kohtaamaan
ja jossain sanotaan että jos mehiläiset häviävät, on ihmisillä enää 4 vuotta elinaikaa. Mitä tästä voimme todeta? Koska mehiläisiä ainakin viime kesänä vielä ulkona pörräili, ei meillä ainakaan muutamaan vuoteen ole mitään hätää:D
tieto tulee ;). väyliä on monia ympäri UNIVERSUMIN.
LOVE YOU ALL.
missä kaikki linnut tuntuu kun ne ,olisivat kadoneet.
vaikka on kylmä on niitä ennen näkynyt.
Kommunisteilla on varmaan varpaat tässäkin sopassa ?
On niitä ainakin täällä meillä, maalla, Lounais-Suomessa...
Lintulaudalla käy kova trafiikki ja paljon eri lajeja, että eivät ole ainakaan täältä minnekään kadonneet ; )
Tämä maailma on jo itsessään ihmeellinen meille ihmisille ja aina löytyy ihmettelemisen aihetta, kuten nytkin, mutta jos tuo on ase pitäisi kuoleena löytyä muitakin eläimiä kuin lintuja tai kaloja, ja miten ase vaikuttaa (jos se on ase) paikallisiin ihmisiin?
On myös olemassa teorioita maailman lopusta, mutta yhäkään minulle sellainen ei ole kongreettinen asia, siis ei ja suljetaan se pois.
Entä ufot, miksi ihmeessä tappaa lintuja tai kaloja pienin määrin, niiden voimat ovat tuhansia kertoja suuremat tuhoamaan vaikka koko ihmiskunnan, eli ei nekään sovi kategoriaan.
Jos nyt asian oikein mietin, niin , kyse ei ole mistään näistä ilmiöistä lukuun ottamatta ihmisen aiheuttamista lintujen myrkyttämisistä tms, eli linnut pitää tutkia mikä oli kuoleman syy, ja miksi kukaan ei tutki tai anna tietoja?
Eli tutkitaan linnut tai lintu joka taivaalta putoaa, sieltä se syy löytyy.
kuulostaa järkevältä :)
Mutta entäs vielä niihin avaruusolioihin, jos ne ensin testaavat mikä tappaa hyvin maapallolla eläviä olentoja ja sitten ne hyökkää ihmisten kimppuun kun on ihan varmoja että saatapettua kaikki... tai jotain tällaista minulla tulee mieleen. testaahan ihmisetkin ensin asseita jayrkkyjä johonkin ennen kun ne aitetaan käyttöön
Niin tyhmiä ihmiset ovat,rekka oli ajanut ruotsissa naakkaparveen,usa:ssa raketit,ilotulitteet,,heh,,,heh
jumala loi linnut ihmisten iloiksi sanoo raamattu. ilma saastuu niin paljon että linnut ei kohta pysy enää ilmassa.
maantiellä suolaa tai mitä myrkkyä se nykyään onkin. Eivät älynneet lähteä karkuun, osa kuoli pyörien alle, osa myrkytykseen. Eihän ihminenkään kestä paljoa edes ruokasuolaa.
kenenkähän iloksi ihminen on luotu?
Joku Italialainen porukka kiertää ampumassa lintuja täällä Suomessa. Aamulehdessä luki.
Ja mitähän se tähän liittyy? Vaikka Kiinasta tulisi 20 sotilaan ryhmä ampumaan lintuja tänne, ei siltikään ne saisi ammuttua samasta parvesta tuhansia lintuja, ei todellakaan millään pistoolilla, konekiväärillä tai haulikolla tai millään muullakaan aseella.
Eli maailman talous on retuperällä ja kaikkea pitää keksiä ihmisiä varten, eli lainat anteeksi ja maailman loppu tulee, eli mälläämään vaan ja ottamaan lainaa sekä tuhlaamaan kaikki mikä on jäljellä.
Huh, vois joku keksiä paremmankin keinon rahojen saalistamiseen.
En mä.
KAIPA NETIKIN KUOLEE VANHUUTEEN
ja myrkyt yläilmoissa, tai jostain jokin muu päästö tappaa. Tai se Meksikonlahden öljytuhohuuru.
prisman ulkoparkkiksella oli parisataa lintua läjässä, ne lensivät hitaasti ja pitivät kovaa meteliä. Rukoilin "Jeesus älä anna ainakaan noiden kuolla". 2 lintua irtaantuivat ja kinastelivat keskenään muut jatkoivat hidasta päämäärätöntä lentämistä ja tekivät sydämen muotoisen kuvion poistuessaan. Meinasin ottaa tilanteesta kuvan mutta oli jo iltahämärä.
Varmaan uudenvuoden raketteihin oli ujutettu jotain myrkkyä, joka sitten vaikutti tappavasti lintuihin.
Lukekaa mitä maailmassa oikeasti tapahtuu.
http://www.davidicke.com/headlines
Vapaamuurari/rappari valtamedia ympäri maailman ei kerro näistä asioista tietenkään teille mitään.
Linnutputoo, israel valmistuu suursotaan voi teitä jotka eivät näe mitä on tulossa.
Mikä lie hössön pössö taas jatkaa ja taas jatkaa kirjoittelua maailman merkeistä, hei menkää pihalle ees joskus tai tunkioon vahtaamaan mitä sen alla tapahtuu tai ihmetelkää itseänne ja jääkää maan alle.
Myrkyllä tuo tapahtuu. On tapahtunut Suomessakin, pohjanmaan turkistarha-alueilla 1970-luvulla tippui satoja lokkeja lähes samaan aikaan. Olin näkemässä. Ja tämä on tosi.
DEAD BIRDS, DEAD FISH, AND A DEAD VETERAN IN A DUMP GROUND
January 4, 2011
Top US Official Murdered After Arkansas Weapons Test Causes Mass Death
By: Sorcha Faal, and as reported to her Western Subscribers
A shocking report prepared for Prime Minister Putin by the Foreign Military Intelligence Directorate (GRU) states that one of the United States top experts in biological and chemical weapons was brutally murdered after he threatened to expose a US Military test of poison gas that killed hundreds of thousands of animals in Arkansas this past week.
According to this report, John P. Wheeler III, Special Assistant to the Secretary of the Air Force, Washington, D.C. from 2005-2008, when he became the Special Assistant to the Acting Assistant Secretary of the Air Force for Installations, Logistics and Environment, was found brutally murdered and dumped in a landfill, and as we can read as reported by the Fox News Service:
http://jameswickstrom.com/
Top US Official MURDERED for Exposing Cause of Bird & Fish Kills WMD Phosgene... Report from the European Union Times 1/4/10
http://www.youtube.com/watch?v=uoQvdkIq2mI&sns=fb
Japan Is on High Alert as a Virus Infiltrates Bird-Heavy Regions
http://www.nytimes.com/2011/01/04/health/04global.html?_r=1
"Lintuinfluenssa" rokotteita odotellessa voimme seurata esim:
Italian volcano Etna has become active
http://english.ruvr.ru/2011/01/04/38694315.html
Thyroid Gland May Be Affected by Electromagnetic Frequencies at 900 MHz
http://cellphonesafety.wordpress.com/category/900-mhz/
Keiser Report: Monsanto and the Seeds of Evil (E109)
http://www.youtube.com/watch?v=eiK_RF3ioRw
U.S TROOPS SPEAK OUT AGAINST ILLUMINATI BANKERS WARS, NEW WORLD ORDER EXPOSED
http://www.youtube.com/watch?v=jjcq6Mt8gd0
The AMERICAN DREAM is a 30 minute animated film that shows you how you've been scammed by the most basic elements of our government system. All of us Americans strive for the American Dream, and this film shows you why your dream is getting farther and farther away. Do you know how your money is created? Or how banking works? Why did housing prices skyrocket and then plunge? Do you really know what the Federal Reserve System is and how it affects you every single day? THE AMERICAN DREAM takes an entertaining but hard hitting look at how the problems we have today are nothing new, and why leaders throughout our history have warned us and fought against the current type of financial system we have in America today. You will be challenged to investigate some very entrenched and powerful institutions in this nation, and hopefully encouraged to help get our nation back on track
http://www.youtube.com/watch?v=Kv2oCXbW4r0
Voi hyvää päivää.. Mitä lienee teidänkin päässä liikkuu. Ei uutta että linnut putoilevat taivaalta, sillä ennenkin on käynyt näin. Myrkytettyähän nuo linnut nopiasti saa. Turkistarha-alueilla on useita tapauksia joissa suuria määriä lintuja on myrkytetty. Taas luultavasti tällainen tapaus, mistä tiedämme mitä niiden vajaiden päässä liikkuu.
Taas toisin voisimme ajatella että ilmasto muuttuu kovaa vauhtia. Juurihan tuli dokumenttikin, että jääkarhujen olot ovat alkaneet huonontua, sillä ilmastossa on tapahtunut muutoksia ja meri ei jäädy normaaliin tapaan. Mutta btw nyt, lähinnä hain siis sitä, että ilmasto todellakin on muuttunut. Se voi siis vaikuttaa lintuihinkin, eikö vain?
Ja mitä kaloihin tulee, tämä talvi on huomattavasti kylmempi kuin normaalisti. Vesi kylmenee entistä kylmemmäksi. Ja varmaankin olette tietoisia sanasta "happikato"...
Eli siis miksi luotte tällaista paniikkia? Olkaa nyt hyvänen aika ihmisiksi ja jättäkää tämä asia asiantuntijoiden käsiin. Jos jotain epätavallista on kyseessä, he varmasti osaavat selittää tämänkin ilmiön.
nyt on kyseessä eri juttu, ei mikään yksittäinen tapaus kun lintuja putoilee ympäri maailmaa ja lisäksi kalojenkin joukkokuolemia!
Pitää olla tyhmä, jos pitää tällaista asiaa vähäpätöisenä ja yksittäistapauksena.
muuten viestissäs on ihan jotain järkeäkin mutta se että jättää asian kokonaan asiantuntijoille.. mitä järkeä siinä olisi kun ne kuitenkin peittelee asioita "tavalliselta" kansalta nninkuin aina kun valtio ei halua kaikkien tietävän kaikista asioista... alkaa ottaa päähän se että toisia ei pidetä tiedon arvoisina!!
No niin hieman päivitystä, mistä kaikkialta maailmalta näitä eläimien äkillisiä joukkokuolemia on yön aikana raportoitu. Ja tosin ne raketit voitte unohtaa heti.
On ollut keskustelua, suuren maanjäristyksen ennakkovaroitus, napojen siirtyminen ja maan magneettikentän häiriöt, monsanton geenimanipuloitu vilja, corexit mitä käytettiin öljynpuhdistuksessa jne.
Flashforward anyone
http://www.youtube.com/watch?v=mPToD...layer_embedded
Jotain todella suurta tulee pian tapahtumaan.
Kentucky, lintuja
http://www.wpsdlocal6.com/news/local...112830524.html
Lousiana, lintuja
http://www.wbrz.com/news/hundreds-of...ear-new-roads/
Arkansas, lintuja
http://www.eturbonews.com/20337/arka...birds-fall-sky
Arizona, lepakkoja
http://www.azcentral.com/news/articl...ats-found.html
Japani, lintuja
http://www.upi.com/Top_News/World-Ne...1861294114121/
Arkansas, kaloja
http://www.todaysthv.com/news/local/...136401&catid=2
Maryland, kaloja
http://www.wbaltv.com/news/26357581/detail.html
Etelä Wales, kaloja
http://www.bymnews.com/news/newsDetails.php?id=79520
Brasilia, miljoonia kaloja
http://www.parana-online.com.br/edit...en,_resizeMe
Italia, kaloja
http://corrierefiorentino.corriere.i...58495607.shtml
Uusi Seelanti, kaloja
http://www.nzherald.co.nz/nz/news/ar...ectid=10697906
Florida, kaloja
http://www.wftv.com/news/26367953/detail.html
Kanada, kaloja
http://news.nationalpost.com/2010/12...-bright-green/
Carolina, lintuja
http://www.carteretnewstimes.com/art...3603738750.txt
Englanti, lintuja
http://www.telegraph.co.uk/news/news...ge-garden.html
Bolivia, kaloja
http://www.boliviabella.com/1-millio...-disaster.html
Michigan, kaloja
http://www.nwitimes.com/news/local/p...f0f1ecbb8.html
Englanti, kaloja
http://www.peterboroughtoday.co.uk/n...rook_1_2224957
Haiti, kaloja
http://www.euronews.net/2010/12/28/h...-fish-mystery/
http://www.dailymail.co.uk/news/arti...rld-apart.html
http://maps.google.fi/maps?client=fi...-8&sa=N&tab=Yl
Englanti, Kuningattaren koirat
http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-12114535
Brasilia
http://current.com/news/92561492_in-...tles-video.htm
Kent Bay, Kaloja
http://www.wbaltv.com/r/26357581/detail.html
Ja tähän vielä Ruotsin linnut
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011010512958573_ul.shtml
Tässä Kanadasta, jossa viime yönä kuollut valtava määrä pikkukaloja
http://www.theobserver.ca/ArticleDisplay.aspx?e=2914777
Ykskään linkki ei toimi!
Sekin kertoo jo paljon; joko joku on vetänyt hatusta erilaisia linkkejä tai sitten ne on POISTETTU NETISTÄ JOSTAIN SYYSTÄ !
Kyllä ainakin mulla avautui kalakuolema-artikkelia kuvien kanssa yllåolevasta ---5.1.2011 19:31
kopioinut hiirellä vetämällä tekstin, kun olisi pitänyt kopioida pikakuvake tai linkit. Siksi ei toimi.
Roskaa niissä olisi kuitenkin.
ei oo kauaa ko tuli ohjelma /dokumentti tuosta haarpin jutusta, ja siinä selitettiin kaikkea mahollista ja kyllä ainaki vaikutti ihan järkeekäyvältä,, ja miksei olis olemassa jotaki tuollasta mistä me tavalliset perussuomalaiset ja muiden maiden kansalaiset ei tiettäis,, kyllähän tuollasia ainaki jonki aikaa salassa pietään, varsinki jos on haittavaikutuksia,, ja tosiaan ko täällä on näitä jotka ihmettelee että miten johonki ruotsiin saajaan sitä säteilyä meneen?!
No siis, maailmahan on pallo, ilmakehä on pallo, ja kaarevasta kuperasta pinnasta esim laaserikin taittuu sellaa kätevästi?
siinä dokumentissa just selitettiin kuinka sitäki voi ohjailla sitä säteilyä, ja jotku sanoo että jopa Katriinaki ois luotu/ohjailu tällain, koska se muutti kurssiaan niin radikaalisti jnejnejne
No jos tästä jotain selkoa tulee nii tulee sitten jossaki vaiheessa, turha tässä varmaan arvailla
ja säätä voi ohjailla? Alkaa menemään utopian puolelle kyllä.....
Kaloille-tuli-happikato-ja-linnuille-raketi-tettä-niin
Maailman Yhdentyminen:
http://www.myspace.com/juvonen/blog/334414133
Kyllähän ne venäjällä ohjailee... kuullut olen semmostakin...
Mistäs tuollaisen haarpin voisi tilata? Meinaan lähistöllä pörrää naakkoja niin maan p.... Uutena vuotena yritin ampua niitä raketilla, mutta eivät olleet moksiskaan, joten tehokkaampia keinoja kaivataan. Harmittaa, että jenkit ovat tässäkin taas meitä edellä ja protektionismin hengessä varjelevat markkinatuotteitaan eurooppalaisilta. Haarpit kauppaan ja heti!
saa säätimen, jolla säätää kaikki urpot hiljaisiksi ja katoamaan silmien edestä???
Kesäisin raitotiellä tipahtelee satoja lokkeja taivaalta ja kuolevat. Ja ennen järvessä (pyykösjärvi) jossa kolonnia asuu, lähes joka kevät löytyi tuhansia kuolleita kaloja. Miten pääsis vetäseen nekkuun nuit ufoja??
Vaikka tylsään loogiselta kuulostaa, niihin taitaa osunut rekka; http://www.aftonbladet.se/nyheter/article8371841.ab
uuden vuoden yön, valtavassa ruutisavussa. Saivat liian suuren määrän myrkkykaasua pieniin keuhkoihinsa, saurauksena kuolema. 2012 ilmiö toistuu, jollei tuota hulluutta lopeteta.
Linnuthan suunnistaa mangneettikentän avulla,voisikohan olla mahdollista että se voisi johtua ihan luonnollisista syistä?
Kaikki tulvat,lentokoneita putoilee,kompassit mennyt sekaisin,lunta satanut afrikassa,maanjäristyksiä paikoissa joihin niiden ei uskottu koskaan iskevän.Taidan olla ainoa ketä oikeasti kiinnostaa kaikki tämä.
Mutta miettiköön jokainen itse,Mikään EI ole ikuista!
lentokoneita? Jos magneettikentät vaihtaa paikkaa/sekoilee, niin luulis tieteilijöiden olleen tietoisia siitä kauan aikaa sitten????
Ne tietää! Jotkut muut tahot eivät salli niitä tietoja julkisuuteen!
Joo lisäsisin tuohon vielä tuon että : otsonikato joka tekee tuloaan aika voimakkaasti.
Todellinen Illuminati ei ole maallinen eliitti, he vain väittävät olevansa sitä. Todelliset vlaistuneet ovat voimakkaampia, taivaallisia ja jumalaisia. Eliitti haluaa uskotella olevansa se.
http://www.ascension-research.org/What_is_the_Truth_about_the_Illuminati.html
Yllättävää, jos kyse ei ole ns. ilotulitteista. Niillä voi tehdä kaikenlaista "hauskaa".
kalat?????
Saastuminen alkaa näkyä pienemmistä eläimistä, kyllä ihmiset seuraavat myöhemmin...luonto kostaa väärinkäytöt...
siis meinaan vaan sitä että jos raketit osunut niihin ja sitten kuollu ku taivaalle niitä nytte ollaanki räjäytelty.
kymmenen litraa käpyjä ja litra pihkaa.Nauttittava hitaasti. Kyllä tauti lähteeee
Maan magneettikentät ovat vaihtumaisillaan ja eivät suojaa kosmiselta säteilyltä niin tehokkaasti.
jos ette vielä tiedä ja miten nopeeati nekin kuoli yhdessä yössä?
lintuja on kuollut sukupuutton lajeina enemmän kuin niitä on olemassa
mangneettikenttä on jo hieman muuttunuut,,,
tunnen sen kropassani ja olen kuullut että se on mahdollista.
Ainakin nyt tän päivän luonto asiat on hiemman ennakkoo tulevasta, vuodesta 2012 !
Inkat ja muutama muu kulttuuri on sen nähneet tavalla ja toisella.
-Uskon heidän teorioihin.
Onhan se jo niin moneen otteeseen nähty...älyttömiä luonto juttuja..sitä se on!
Meidän nuorten sukupolvien ei ole tarvinnut ainakaan meidän pallon puoliskolla kokea sotia. Ja niin se on, saamme nähdä omin silmin kun maapallomme heiluu ja huoJluu mangneetti kentässä!
.Ei kannata enää tehdä lapsia tähän epä vakaasen maailmaan! - se on turhaa, LAPSET EIVÄT TULE NÄKEMÄÄN TULEVAIISUUTTA!
OLEN NYTTEMMIN JO 50 V. IKÄINEN, OLEN NÄHNYT MAAILMAN LOPUN ENNE UNIA JO ALLE 10 VUOTISENA!
Niissä unisa on vahva kertomus, kuin maapallollemme käy.
Silloin kun olin noin nuori, mistä olisin tiennyt tätä tulevaa, ainoastaan on koko ikäni mietityttänyt tuo vuosi 2000, siiitä etiä päin...siis 2012 on se ratkaiseva sen suhteen !
Syön vaikka hikiset sukkani, jollei tuo vuosi 2012 tee meille lähtöpassii...Tunnteet on sellaiset ja kattokaaa uutisia..
vaikka tuleekin uusi maailma niin ei se tarkoita ettei voi lapsia saada :) jokainen hetki jolloin lapsi saadaan alulle on tarkoitettu niin. he tulevat näkemään myös kaiken ja sen minkä heidän tulee nähdä :)
ei uusi maailman tuleminen ole pelottava. se varmasti siltä tuntuu. mutta mihinkään paniikkiin ei ole syytä. meitä ei ole täällä maailmassa liikaa. meitä on juurikin se määrä mitä on tarkoitettu olevan. se on eri asia, että kuinka monet meistä tekevät vääryyttä ja pahaa, joka saa aikaan tunteen että meitä on täällä turhan paljon. me ollaan kaikki tähteläisiä ja meidät tullaan hakemaan "pian" ;)
ootte todella ihania, speciaaleja ja arvokkaita jokainen. älkää tehkö omia johtopäätöksiä asioista joista ette ole varmoja. itse teen "johtopäätökseni" sen peusteella mitä minulle ja eräälle läheiselleni infotaan muualta. ei täältä maapallolta.
mutta eipäs muuta kun hyvet jatkot vaan ja olkaa ystävällisia toisillenne
Lisääntyvät langattomat tietoliikenneyhteydet.
Jo vuonna 2007 julkaistiin artikkeli kuolevista mehiläisistä:
http://www.newmediaexplorer.org/sepp/2007/03/06/millions_of_bees_die_are_electromagnetic_signals_to_blame.htm
"Other indications put together by Doyon about the effects suffered not only by bees but also birds and farm animals from the effects of cell phone radiation: "
"Taken together, EMR is the only explanation that makes sense regarding the disappearing bees: the timing is correct -- the problem has occurred primarily within the past two years....when we have nearly tripled the background level of information carrying radio waves; the pattern is global so that suggests a cause that is globally present; there is at least one peer-reviewed study that supports it, and there is a mechanism documented that lends biological plausibility.
In our view, this is a serious 'red flag' of risk that should be heeded. This is yet another example of mobile phone industry orchestration aimed at distracting the public from data that can save lives. "
Linnut, mehiläiset, lepakot JA kalat suunnistavat pitkiäkin matkoja juurikin sähkömagneettisten kenttien
avulla. Tällä voi olla myös vaikutusta ihmiseen.
Itse epäilen että lisääntyvä säteily aiheuttaa ihmisissä ärtyneisyyttä, vihaa, eripuraa, stressiä, levottomuutta ja unettomuutta. Epäilen myös että herkät ihmiset huomaavat tämän ilmiön ensimmäisinä.
Sitämukaa kun uusi 4g tekniikka otetaan käyttöön säteilyjen aiheuttamat vahingot lisääntyvät. Mutta
kukaan ei tunnu tekevän asialle mitään vaan uusi tekniikka otetaan käyttöön tähän koemaa suomeen
ilman sen suurempia kyselyitä. En ihmettelisi vaikka usa olisi tämänkin takana, koska suomella ei riittäisi
resursseja kokomaan kattavan 3g-verkon yhtäkkiseen pystyttämiseen.
Itse en ainakaan halua että altistun päivittäin langattomalle säteilylle.. pärjään ihan hyvin ilmankin. Varsinkin kun hintana on terveyden vaarantaminen.
"The bees are the modern-day counterpart of the canaries that miners used to carry with them as they descended into the mine shafts. If the birds died, it was an early warning of a buildup of toxic gases in the mine.
When canaries die or bees disappear, we are being cautioned that we too are in immediate danger. It is time to listen to the message nature is telling us. Denial - the favorite ploy of those whose profits are being threatened - is no longer an option. As Arthur Schopenhauer said, "All truth passes through three stages. First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as being self-evident."
I shudder to think of what will become of humankind if we linger too long in stage two: "no more bees, no more pollination, no more plants, no more animals, no more man."
Maailmanlaajuiset ilotulitukset uudenvuoden seutuun tappavat lintuja.Kohta ihmisetkin saavat sydän raivareita tuon räiskyttelyn takia.
"- Itse asiassa iltapäivällä eräs rekka-auton kuljettaja ilmoitti, että oli ajanut ison naakkaparven yli viime yönä. Todennäköisesti selitys on näinkin tavanomainen ja proosallinen, Salo kertoi Falköpingin kuolleista naakoista.
Yhdysvalloissa uudenvuodenyönä kuolleet linnut olivat saaneet nekin törmäysvammoja. Salon mukaan vammat viittaisivat alkuperäiseen ajatukseen, että linnut kuolivat rakettien pelästyttäminä ja törmätessään esim. rakennuksiin."
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2011/01/lintujen_joukkokuolemalle_loytyi_ruotsissa_selitys_rekkakuski_2265632.html
Se siitä. Rauhoittukaa hullut.
Jokapaikkaan on rekkakuskis löytäny hahaaa,selaa oik,videoita: http://www.youtube.com/user/PropheticSeer#p/u/49/gnmO8CuLwuw
kuvassahan on myrkytettyä ruokaa ympärillä, liekö siitä johtuu
HERÄTKÄÄ NYT SAATANA: http://beforeitsnews.com/story/340/140/The_Bill_Gates_of_Hell_Foundation.html
Alex Jones on Bird deaths - Tesla techologies, chemical and biological testing
http://www.youtube.com/watch?v=PAvENJ5KXws&feature=share
U.S. GOVERNMENT USING CHEMTRAILS/WEATHER AS A WEAPON AGAINST THE US/WORLD
History Channel: http://www.youtube.com/watch?v=DofLR2-4eAE
http://www.foxnews.com/story/0,2933,483627,00.html
NORTH AMERICAN UNION & RFID Chip TRUTH! Must SEE: http://www.youtube.com/watch?v=vuBo4E77ZXo&feature=related NWO=Pohjois Amerikan Union/Euroopan Union/Afrikan Union/Aasian Union.
On ohessa
http://www.youtube.com/watch?v=wb2xZlAwMPE&feature=player_embedded
úfot ON TEIL HOUSUISSA ku aina niitä sanotte
säteily?
http://www.youtube.com/watch?v=d4B_BT3O4w0
Eipäs nyt pökerrytä. Tämmöstähän täällä on aina ollut. Loppu on uusi alku :)
Ehdottomasti kysymyksessä on ilmakuoppa johon ne linnut ovat lentäneet.Monasti olen kuullut ilmakuopista mutta kukaan ei ole pystynyt selvittämään millainen se on,mutta nyt se on nähty ja ehdottomasti se on ollut ilmakuoppa.........
Onko se ilmakuoppa ollut myös siellä meressä kalakuolemien syy, entäs onkos ne mehiläisetkin hävinnyt sinne ilmakuoppaan. Jep jep.. Järjen käyttö on sallittua!!!
voihan niitä eri syistäkin kuolla :bb järjenkäyttö on sallittua..
UFO:t ei. illuminaatti ei hemmetissä. HAARP miksi ja miten? Venäjän uusi ase miksi. niburu, ehkä jos uskoo sellaiseen paskaan ja btw jos se on olemassa niin se ei ole tulossa vielä kai 40-60 miljoonaan vuoteen lähellekkään Maata. napojen vaihtuminen saattaisi olla yksi syy. ilotulitteet eivät varmastikkaan pelästyttäneet lintuja päivän viiveellä, mutta ruudin palaessa syntyy aineita joista typpi ja kaliumsulfaatti ovat vaarallisia.
Mie ammun niitä sädepyssyllä aamupalaksi.
Alber Einsteinin 1955 ennusti... Hänen mukaansa energiat on ikuisia. myös säteilyn enegiat! Tämä tarkoittaa kylmästi miten ihmiskunta on ydinvoimaa käyttämällä tekemässä itselleen säteilyhautausta.
Kun mehiläiset tuhoutuvat on ihmiskunnalla 4 vuotta aikaa. Sitten kuoleepi isommat eläimet..
http://www.uusisuomi.fi/ymparisto/107274-mehilaisten-mystinen-joukkotuho-nyt-huolestui-eu
"Albert Einstein quote: "If the bee disappeared off the surface of the globe then man would only have four years of life left. No more bees, no more pollination, no more plants, no more animals, no more man."
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011010612960044_ul.shtml
Maailmanlopun merkkejähän nuo on... Ja turha väittää etteivät ole, maailmalla on alkanut tapahtua viimeisen 20 vuoden aikana kaikenlaista. Ei tämä näin voi enää jatkua, se on tuomio tulossa.
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&msa=0&msid=201817256339889828327.0004991bca25af104a22b&ll=33.72434,31.640625&spn=141.601098,304.101563&z=2
Tiedä tuosta syystä mutta uutisissa oli jotain juttua Ruotsin lintukuolemista ja näyttivät ruotsalaiset hautaavan lintuja lumen alle. Mahtaa olla messevät hajut kevään tullen.
Elämme lopun aikoja, ei täällä enää kauan keikuta.
Kohta tulee lopullinen tuho.
ei tule maailmanloppua vaan UUSI AIKA. ajat muuttuvat kokonaan. tulette sen vielä näkemään ja kokemaan, myös minä. pelättävää ei ole.
olkaa nyt kunnolla ja lopettakaa tuo vainoharhasuus ja se että joku haarp tai muut salaseurat tappasivat linnut.. ensinnäkin opetelkaapa aluksi linnuista ja niiden biologiasta, käyttäytymisestä ja tavoista.
lintu kuolee helposti jos se on stressaantunut ja onko sattumaa että aika lailla uudenvuoden jälkeen ovat heittäneet veivit ? jos lintu stressaantuu liikaa, se kuolee.. parvessa olleet linnut pysyttelevät parvessa viimeiseen asti kunnes kuolevat yks toisensa jälkeen mutta pysyttelevät silti parvessa... voi jeesus että voi olla tampioporukkaa näillä foorumeilla. EI OLE MITÄÄN SALASEURAA JOKA YRITTÄÄ TAPPAA IHMISKUNTAA PAHVIT !!
Usan huippusalainen uusi satelliitti lähetettiin avaruuteen viime vuoden lopulla, uusi tappajasatelliitti, jolla voidaan vakoilla ja eliminoida poliittisia vastustajia kätevästi, lintuparvet nyt vain sattuivat tielle kun satelliittia koekäytetään
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread632942/pg1
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1331921/U-S-launches-largest-spy-satellite-Delta-4-Heavy-rocket.html
maailman laajuinen juttu ja wikileaks tietovuoto juttu.
USA painosti ruotsia pitättämään wikileakin päähahmon
ja tappaa niiden kalat ja linnut internetillään.
Hei kuule tampio! Onko ne kuolleet kalat ja mehiläiset myös säikähtäneet raketteja!!!!!!!!!!???????? Jären käyttö on sallittua!!!!!
Hei tampio!! Onko myös kalat ja mehiläiset rakettien uhreja!! Käytä järkeäs!!
Kyllä voi uskoa ihan mitä vain ei tarvi olla vainoharhainen, pikemmin useat ovat aivan naiiveja. Kun saa tietää kaikenlaisia uskomattomia paljastuksia sitten pitkän ajan päästä kun paljastuksella ei enää ole suurta (taloudellista) merkitystä. Lähes kaikki on politiikkaa, manipulointia, imagoa sun muuta höttöä. Nykyisiin tutkimuksiin ei voi luottaa, vain omaan järkeensä eikä aina siihenkään. Ken näkee hän elää.
NIIN SORSASTAJAT VOIVAT SIIRTYÄ HAULIKOISTANSA ILOTULITTEISIIN.
hehehehhehhehhehhe
hahahahahahahahhah.....................
Asun Uudessa-Seelannissa, ja taalla on juuri vuodenvaihteen jalkeen ollut ihan sama ilmio: laumoittain kuolleita lintuja ja kaloja. Syyta ei tiedeta. Vaikuttaa kummalliselta.
Häivy, tautinen Skitso!
........................./´¯/)
......................,/¯..//
...................../..../ /
............./´¯/'...'/´¯¯`·¸
........../'/.../..../......./¨¯\
........('(...´(..´......,~/'...')
.........\.................\/..../
..........''...\.......... _.·´
............\..............(
..............\.............\
Häivy, tautinen Skitso.
........................./´¯/)
......................,/¯..//
...................../..../ /
............./´¯/'...'/´¯¯`·¸
........../'/.../..../......./¨¯\
........('(...´(..´......,~/'...')
.........\.................\/..../
..........''...\.......... _.·´
............\..............(
..............\.............\
Hieno keskari mutta taitaa sulla olla tekemisenpuute ;D
skitsofrenia? Oletko tietoinen siitä mikä sairaus se on? . se ei ole leikin asia. eikä ketään saa haukkua skitsoksi. kyllä tiedän, että ymmärrät..
Ymmärrän turhautumisesi koska et näe tällä hetkellä maailmassa sitä mitä se on. et tiedä minne ehkä kuulut. mihin sinä uskot?
they love you too, very much no matter what u think or believe ;)
Jostain syystä ilmassa on ollut happikato, eli isohko alue ilmamassaa, jossa ei ole happea. kuolema seuraa kohtalaisen pian.
Lintujen joukkokuolemiin ei ollut syynä ilmastonmuutos,eikä ufot,vaan ilotulitusraketit. Rakettien räjähdellessä linnut törmäilivät toisiinsa ja tippuivat maahan. Ruotsissa rekka ajoi naakkaparveen.
Mietityttää vain että miksi naakat eivät lentäneet alta pois. Kyllä ne ainakin täällä lähtee lentoon ennenkuin auto ajaa päälle.
Joo ja veneen potkuri tappoi kalat ja pöylynimuri ihmas mehiläiset!!
Joopa, joo joonas, järkeekin saa käyttää. Eikös niin, että ne kuolleet kalat sitten hukku.
outoa kun se Ruotsi lintujuttu tapahtui
ku raketit oli jo ammuttu, Ruotsi lintu juttu tapahtu vuoden vaihteen jälkeen.
Ja tuskin se rekka joukko tuhoo aiheuttaa...sitähän rekka/lintu juttuja olisi jo tapahtunut aiemminkin!
- Sulla on huono teoria ja sitä paitsi raketteja on ammuttu vuosi tolkulla, kuin se just nyt tämän vuoden vaihteessa tapahtuu ja paikassa jos toisessa???
-Tämä on ennusteita vuodesta 2012, usko tai älä!
Ollen nähnyt unia tulevasta ja se alkaa pikkuhiljaa!
Pahin tapahtuu just silloin 2012, senkin tiedän...
En tarvi asiantuntijoita tähän maaliman loppu juttuun.
Näen jo kaiken edeltäpäin!
Se on pha ja todella paha!
-Lapsia ei enää kannata synnyttää, ei todella!
Ette tule näkemään lapsienne kasvamista, lapset eivät tule näkemään maailmaa kauankaan tämän vuoden jälkeen!
"tämä ei ole vitsi ollenkaan, tämä on totta!
-tuskin nuorempana olisin katsellut maalimanloppu unia ja usein, sillä tiedän että tämä toteutuu!
Unissani olen nähnyt kuin vesi tulee tuolta kaukaa ja huuhtoo meidät pois tyhjyyteen. Vesi tulee paineella ja maapallo kallistuu ja keinuu kuin kiikku hevonen. Ja siihen se loppuu meidän oleminen
Samaan aikaa tuli tieto kokeista joissa sadekoneella on tehty aavikkolla sadetta.
Se onpi syyllinen..tekivätten sen kuuluisan rakettikokeen:)..yrittivätten ampuva Japaniin, mutta menikin Jenkkeihin ja Ruattiin Uuten Vuaten raketit;)...
Tukiaisen julkinen hääkutsu sai linnut tekemään joukkoitsemurhan aina yhdysvaltoja myöten.
Aamulenkille ei enään uskaltanut lähteä, kun ilmassa on vaikka mitä tappavia kaasuja, parempi on olla sisällä. Täytynee hommata kaasunaamari kun lähtee seuraavankerran ulos lenkille?
Tälle on ihan looginen selitys. Linnut olivat perustaneet uskonlahkon ja nyt tuli vain sen perinteisen joukkoitsemurhan aika..
Olivat jo kuolleita kun rekka ajoi raadoista yli.
Oisko lintuinfluenssa kyseessä :P
Onhan hyvä selittää raekuuroilla ja muilla luonnonilmiöillä lintujen "joukkokuolemaa". Miksei näin ole muka sitten käynyt ennen?!? Eläimet osaavat aistia vaaran, lämpötilan ja ilmanpaineen muutokset. Ja koska ihmiset vieraantuvat luonnosta, he uskovat nämä höpön-löpö-selitykset!
Liikkukaa luonnossa, katselkaa ja kuunnelkaa - oppii enemmän kuin katsomalla tv:tä :)! Ihmisille syötetään monenlaista sontaa töllöstä, pahinta on typerät valheyritykset...
Europellejä (kuten nämä huviksensa kivoja ja kauniita lintuja metsästävät italialaiset) tuodaan maahan. Eihän täällä ole omalla kansallakaan kaikilla metsästyslupaa.
Tulee tässä mieleen että kotini ympärillä tunteja jatkuneen ilotulituksen jälkeen nukahdin kyllä hyvin vaikken ollut edes ulkona näytwelmää katsomassa. Mutta heräsin yllättyneenä aamulla valtavaan pahoinvointiin ja päänsärkyyn. Mikä oli eka kerta elämässäni näin voimakkaana eikä kovin tavallistakaan. Valtava käry oli tuntkeutunut aamuyön tunteina sisään kotiini ja kuvittelin jonkun kovapään laittaneen järkyt puhdistusaineetkin joukonjatkoksi lemuamaan omassa kodissaan kun oloni oli niin huono. Olin sekasin koko seuraavan päivän ja hortoilin pudotellen asioita yms.
Mutta yritän muistaa että häviän aina reippaasti kaikille kemikaalikalleille jotka sietävät kloorin ja vahvojen liuotinaineiden tuntikausia jatkuvaa "puhdistavaa" lemua kodeissaan. Eivät muuten siivoile korkeintaan polttavat sikaria tai tupakkaa siivouspäivinä. Tallainen terveskantokin juuri muutti taloyhtiöön ja oon jo tullut leimatuksi hulluksi heikkopäisyydessäni. Taisi mennä jo mahdollisuus hyväpalkkaiseen omaan työhönkin ja edessä on pakkomuutto jonnekin hevonkorpeen luulisin... jos vielä jaksan ponnistella tämän pyörryttävän ilman keskeltä pois....
On aika vaikea sanoa sitä,että kestänkö vaikka itse myrkkyjä hyvin siitäkin huolimatta,että ns.turnauskestävyyttä on vuosien varrella tullut hankittua.Kyllä sitä itsekin tuli vuodevaihteen ilo-ja muun tulituksen jälkeen aamulla herättyä mietittyä sitä,että onko minut ehkä myrkytetty?
Peiliin katsominen ei juurikaan auttanut asiaa.Sieltä kun minua katseli punasilmäinen ja parrakas öhkömönkiäinen.Tai joku sellainen kuka lienee ollutkaan tyyppi.
Ja aivan kuin päänupissani kuuluva jyskytys ei olisi riittänyt,niin emäntä alkoi nakuttamaan kuin tikka.Tai palokärki.Mutta ei se mitään.Tässä on vuosien varrella oppinut sen,että kun emäntä alkaa nakuttamaan,minusta tulee kuuro.Ja sitten häivyn baariin.
Näiden lintujen urvahtamisen suhteen on tuotu esille myös tietystä syystä johtuva joukkoitsari.Tämän asian sisäistäen,niin tämän vuoden elokuussa kun lähden sorsajahtiin,niin en ota pyssykkää lainkaan mukaan.
Soutelen vain merellä ja katselen sitä,että mikä heinäsorsaparvi päättää itse päättää päivänsä.Sitten vain vene alle ja hoplaa..paatti on täynnä mureaa sorsanlihaa!
Syksymmällä täytynee olla hieman varovaisempi kun hanhia on paljon liikkellä.Ne kun ovat isompia...
C'moon ne UFOtko tänne tulisivat räjäyttelemään lintuja kun ns. parempaakin on tarjolla? Miksi ihmeessä asia vaivaa teitä niin, kun kyllä ne "asiantuntijat" osaavat varmasti selittää tämänkin tapauksen?
Minä olla kuningas Julien, ja vielä mä näyttä teille mistä kana kusee
Kuolleita lintuja:
Ruotsissa
USA Arkansas
USA Lousiana
Japanissa
Etelä Koreassa
Chilessä
Intiassa
Kuolleita kaloja:
USA Arkansas
USA Baltimore
Uudessa Seelannissa
USA Florida
Brasiliassa
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread646870/pg1
Reaaliaikainen kartta eläinten joukkokuolemista tästä linkistä:
http://j.imagehost.org/view/0695/animal_deaths_2011
30 tapausta
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&msa=0&msid=201817256339889828327.0004991bca25af104a22b&ll=28.921631
Kannattaisi teidänkin varoa paljastuksianne tai salakavala usan hallitus hiljentää teidät >:O
tai kiinan hallitus. Sieltähän ne raketitkin oli peräisin. Jokin koe tai samaa muun maailman myrkyttämistä mitä muissakin sieltä tulevassa tavarassa on.
Uuden vuoden raketit oli pelästyttänyt linnut ja ne oli saanut vammoja törmäyksistä toisiinsa ja seiniin. Korkeasaaren johtajan tutkima juttu. Olisi ehkä aika lopettaa tuollaiset uudenvuoden traditiot.
It's the end of the world as we know it and i feel fine!
http://www.youtube.com/watch?v=_eyFiClAzq8
kaikkeen mihin emme ole saaneet viellä tieteellistä osoitusta ja ehkä jopa nekin joihin olemme saaneet on joko ufojen, mikkihiiren, jeesuksen tai kuudennen kääpiön syytä..
Mikä tappoi linnut? vastaus: Ihminen
Mä tiedän ettei saa suola linnuille...Joka voi olla auringonkukansiemenillä...
Tiedän vielä...Että auringonkukansiemenillä on rasva joka tappaa lintujja...
"What happened to birds and what about fishes?" no kalat ajautuhuu rantaa ja linnut tippuhuu maaha. ja lopputuloksenaha on se et kalat ja linnut kualehee. :3
http://www.cbsnews.com/stories/2007/01/12/health/main2355763.shtml
No miettikääpä hetkinen. Vuoden vaihteen jälkeen. Mitäköhän vuoden vaihteessa ammutaan lintujen peloksi? No raketteja tietenkin! Linnut säikähtävät raketteja, ja sitten lentävät paniikissa, törmäilevät ja kuolevat. That's it. Oletteko tyytyväisiä.
Emme ole tytyväisiä.
Ei kelpaa mitenkään selitykseksi.
Kukas ne kalat raketilla tappoi.
Miksi lintuja kuolee joukoittain ympäri maailmaa ja päivittäin?
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9579580
tämä oli ihan eka kerta kun uv:nä ampuillaan raketteja? Miksei ne linnut pelästy siitä yhtä paljon joka vuosi, meinaatko että ne on nyt tänä vuonna joka puolella maailmassa erityisen pelokkaalla tuulella häh??
Mieti tarkemmin ja kehitä omaa älyä. Vaikka lintu olisi rohkea ja reipas, eikä pelästyisi mitään, niin silti raketeista tulevat kovat äänet voi rikkoa lintujen herkät korvat ja tärykalvot, jopa tasapainoelimet, silloin ei lintu pysy ilmassa, putoaa ja saa pudotessaan ja törmätessään ruhjeet ja murtumat. Rakettien savut sisältää paljon ihmisellekin, saati pienelle linnulle vaarallisia myrkkyjä, tänä vuonna myrkkyjä oli lisätty (tarkoituksella?), savu myrkyttää linnun keuhkot, lintu tukehtuu ja putoaa saaden ruhjeita ja murtumia, kuolee. Uutisisa näytettiin vielä elossa olevaa rastaan näköistä lintua, jolla näytti olevan tasapaino-ongelmia.
Kyseessä voi olla myös uudenlaisten sodankäyntitapojen kehittely.
Säämuutosten aikaansaamisella (sateiden tuottamisen halutulle alueelle) pienillä ilmaan levitetyillä hiukkasilla (kuinkahan eliöille myrkyllistä ainetta mahaa olla?) voidaan myös tukehduttaa lentävät linnut, niiden keuhkot vaurioituu. Ehkä silmätkin.
Laita itsesi linnun asemaan, mitä itsellesi tapahtuisi yhtä pienenä samoissa myrkyissä ja pienille herkille linnun korvillesi melussa, jota ihmisenkään korva ei kestä. Linnulla ei ole edes käsiä, jotka voisi painaa korviensa suojaksi.
Toivottavasti sinun sukupolvesi alkaa vihdoin käyttää älyä ja tunnetta, pelastaa eläimet, linnut, maapallon ja sen myötä ihmiset, jotka eivät sitä ansaitse.
Meidänkin lähiöstä katosi kaikki linnut rakettien jälkeen.
Jos tällainen palsta ja aihe kauhistuttaa, niin mene toisille sivuille.
On vain ajan kysymys, millon itse kuningasrodun eli ihmisten edustajia alkaa kaatua joukolla äkkikuolemiin...
eipä muuta kun vesi joka jäätyy siipiin henki pois lennossa usassa linnut oli puussa moskovassa satoi myös jäisiä tipuja katsokaa tuuli lasia kun ali jäähtynyt vesi jäätyy vaikka pyyhkiät pyyhkii menee raappa hommiksi
Jenkki hörhöt testaa uusia aseita.
ihminen on ravinto ketjun pää on tali pösilöjä tippunut mahan jo 70 luvulla ei niitä kukaan syöny silloinkaan hullun lehmän taudista tehtiin tabu joka vanhalta nimeltääänoli suu ja sorkka tauti,ei kukaan kuollu kun on todistettu ettei se tartu ihmiseen jäniksellä on rutto kausi luontoinen sekin. hirvellä on toukkia sieramessa karhulla päässä. älkää vapisko elämä jatkuu
taitaa ollaväärä palsta joo kivaa
http://www.greenlivingtips.com/blogs/37/Mysterious-bird-deaths.html
Internet-yhteydet pois hipeiltä.
on niin että "Ryskillä" on "teknologia" lähettää kaapeli antennia myöten singaalin joka lamauttaa kaiken
mitä me käytetään sähköisesti
Ei oo ainakaan ufojen syytä tuskinpa niitä kiinnostaa jotku linnut.
ehdottomasti. Nää ufot on nii pienii et linnut syövät niit ja six ne pikku ufoliinit niit ampuu säteillään ettei ne tulis syödyx.
Tämä on ilmiselvää lopun alkua! Jos kerran kalojakin kuolee, niin pian kuolee monia muitakin jne. Loppu on lähellä. Vajaat kaksi vuotta aikaa. Sitten... BANG!
Lintukuolemien todellista syytä tuskin kerrotaan, en usko että ufot nyt tän takana olis. Eiköhän ne keskittyis ihmisiin, eikä lintuihin. Talvella ukkostaa, joo sitä on tullu nähtyä suomessakin. Välillä vaikuttais että jotaki tulee tapahtumaan, mikä mullistaa maailmaa. Ei ehkä räjäytä tai murhaa ihmiskuntaa, mutta rajoittaa asutusta.
Kuka lienee syyllinen tähän... MINÖÖÖÖÖÖÖÖÖ >:)
Miepäs tiedän!! Elokuvat alkaa käydä toteen, tosin joku meni vähän vikaan. Happeningissähän kasvit alkoivat puoustautua ihmisiä vastaan viemällä isoissa joukoissa olevilta itsesuojeluvaiston. Tällöin ihmiset alkoivat tehdä itsemurhia. Mutta nyt joku on mennyt kasveilla vähän vikaan ja viha onkin kohdistunut ihmisten sijaan lintuihin ja kaloihin, jotka tunnetusti viihtyvät suurissa parvissa:)
( ja jos joku ei tajunnut, tämä oli silitystä=ironing=ironiaa:) Mutmut mikä leffa katottais seuraavaks, Day after tomorrow? Joo, tai Cloverfield:D
Onhan näitä täälläkin ollut ihan tässä lähiaikoina. Allaolevaan tapaukseen ei ilmeisesti myöskään ole löytynyt minkäänlaista järjellistä selitystä:
http://www.satakunnankansa.fi/cs/Satellite/Satakunta/1194609171858/artikkeli/paattomia kaloja kuolleena raumalla.html
http://www.satakunnankansa.fi/cs/Satellite/Satakunta/1194609224975/artikkeli/rauman kalatuholle ei selitysta.html
Luulen,että vankat pierut ovat pudottaneet linnut,nuo taivaan pikku taistelijat.
Kukkuu-Hei!!!!!!!
Suomi24-palstaltahan se totuus löytyy.
HAH-HAA!!!!!!!! VOI LUOJA,MITÄ PORUKKAA!!!!!!!!
Hei,tilatkaa niitä kuolleita lintuja ja tutkikaa niitä pikku kotimikroskoopeillanne.
Mä tiedän ettei saa suolaa linnuille...Joka voi olla auringonkukkansiemenillä...
Tiedän vielä...Että auringonkukkansiemenillä on rasva joka tappaa lintuja...
tähän asti raportoituja;
100 Birds
http://news.yahoo.com/s/afp/20110105/sc_afp/swedenanimalsoffbeat
5000 Black Birds
http://www.cnn.com/2011/US/01/03/arkansas.falling.birds/index.html?hpt=T2
500 Black Birds
http://www.2theadvocate.com/news/112843019.html
Dozens of Black Birds
http://www.wpsdlocal6.com/news/local/Woman-reports-dozens-of-dead-birds-in-her-yard-112830524.html
100,000 Drum Fish
http://www.todaysthv.com/news/local/story.aspx?storyid=136401&catid=2
Tens of Thousands – Fish
http://www.wbaltv.com/r/26357581/detail.html
Thousands of Fish
http://www.cfnews13.com/article/news/2010/december/183768/Dead-fish-turn-up-in-Cocoa
Thousands of Fish
http://www.wftv.com/news/26367953/detail.html
Dozens of fish
http://www.ksat.com/news/26316464/detail.html
Fish
http://www.wndu.com/localnews/headlines/Dead_fish_wash_up_on_Washington_Park_beach_112105654.html
50 – 100 Birds – Jackdaws
http://www.thelocal.se/31262/20110105/
Penguins
http://www.stuff.co.nz/environment/4490315/Weather-patterns-lead-to-mass-bird-deaths
24 birds – H5N1 flu
http://www.nytimes.com/2011/01/04/health/04global.html?_r=4
100 Pelicans
http://www.carteretnewstimes.com/articles/2010/12/28/topsail_voice/news/doc4d120c21c2083603738750.txt
300 Doves
http://www.geapress.org/ambiente/faenza-piovono-tortore-morte-foto/10282
70 Bats
http://www.azcentral.com/news/articles/2010/12/28/20101228tucson-70-dead-bats-found.html
100 Tons of Fish
http://www.parana-online.com.br/editoria/cidades/news/502434/?noticia=MORTANDADE MISTERIOSA DE PEIXES NO LITORAL
Hundreds of Snapper
http://www.nzherald.co.nz/nz/news/article.cfm?c_id=1&objectid=10697906 http://www.3news.co.nz/Dead-fish-as-far-as-the-eye-can-see-PHOTOS/tabid/1160/articleID/193199/Default.aspx
10 Tons of fish
http://www.stuff.co.nz/auckland/local-news/rodney-times/4477740/Enlisted-to-help-with-deadly-haul
Hundreds of fish
http://www.torontosun.com/news/canada/2011/01/04/16757321.html
Thousands of fish
http://www.themorningbulletin.com.au/story/2010/12/13/barramundi-found-dead-after-flood/
Hundreds of Fish
http://www.smh.com.au/environment/water-issues/fish-dying-in-blackwater-20101214-18wtn.html
Hundreds of Fish
http://www.bymnews.com/news/newsDetails.php?id=79520
Scores of Fish
http://www.peterboroughtoday.co.uk/news/environment/concern_as_fish_die_in_beauty_spot_brook_1_2224957
Hundreds of Fish
http://www.liverpoolecho.co.uk/liverpool-news/local-news/2010/12/24/hundreds-of-fish-killed-in-greenbank-park-lake-after-water-freezes-over-100252-27879505/
150 Tons of Red Tilapias
http://business.asiaone.com/Business/News/Story/A1Story20101231-255737.html
Thousands of Fish
http://globalnation.inquirer.net/cebudailynews/news/view/20101218-309667/Residents-gather-eat-dead-fish-floating-in-barangay-Ibo
Scores of dead fish
http://www.france24.com/en/20101227-authorities-probe-dead-fish-haitian-lake
Several Manatees
http://www.orlandosentinel.com/news/local/fl-treasure-coast-manatees-20110104,0,7714948.story
Hundreds of Starfish, Jellyfish
http://www.abcnews4.com/Global/story.asp?S=13735801
200 Birds
http://www.ktre.com/global/story.asp?s=13787277
http://www.cnn.com/2011/US/01/03/arkansas.falling.birds/index.html?hpt=T2
http://www.2theadvocate.com/news/112843019.html
http://www.wpsdlocal6.com/news/local/Woman-reports-dozens-of-dead-birds-in-her-yard-112830524.html
http://www.todaysthv.com/news/local/story.aspx?storyid=136401&catid=2
http://www.wbaltv.com/r/26357581/detail.html
http://www.cfnews13.com/article/news/2010/december/183768/Dead-fish-turn-up-in-Cocoa
http://www.wftv.com/news/26367953/detail.html
http://www.ksat.com/news/26316464/detail.html
http://www.wndu.com/localnews/headlines/Dead_fish_wash_up_on_Washington_Park_beach_112105654.html
http://www.thelocal.se/31262/20110105/
http://www.stuff.co.nz/environment/4490315/Weather-patterns-lead-to-mass-bird-deaths
http://www.nytimes.com/2011/01/04/health/04global.html?_r=4
http://www.carteretnewstimes.com/articles/2010/12/28/topsail_voice/news/doc4d120c21c2083603738750.txt
http://www.geapress.org/ambiente/faenza-piovono-tortore-morte-foto/10282
http://www.azcentral.com/news/articles/2010/12/28/20101228tucson-70-dead-bats-found.html
http://www.parana-online.com.br/editoria/cidades/news/502434/?noticia=MORTANDADE MISTERIOSA DE PEIXES NO LITORAL
http://www.nzherald.co.nz/nz/news/article.cfm?c_id=1&objectid=10697906 http://www.3news.co.nz/Dead-fish-as-far-as-the-eye-can-see-PHOTOS/tabid/1160/articleID/193199/Default.aspx
http://www.stuff.co.nz/auckland/local-news/rodney-times/4477740/Enlisted-to-help-with-deadly-haul
http://www.torontosun.com/news/canada/2011/01/04/16757321.html
http://www.themorningbulletin.com.au/story/2010/12/13/barramundi-found-dead-after-flood/
http://www.smh.com.au/environment/water-issues/fish-dying-in-blackwater-20101214-18wtn.html
http://www.bymnews.com/news/newsDetails.php?id=79520
http://www.peterboroughtoday.co.uk/news/environment/concern_as_fish_die_in_beauty_spot_brook_1_2224957
http://www.liverpoolecho.co.uk/liverpool-news/local-news/2010/12/24/hundreds-of-fish-killed-in-greenbank-park-lake-after-water-freezes-over-100252-27879505/
http://business.asiaone.com/Business/News/Story/A1Story20101231-255737.html
http://globalnation.inquirer.net/cebudailynews/news/view/20101218-309667/Residents-gather-eat-dead-fish-floating-in-barangay-Ibo
http://www.france24.com/en/20101227-authorities-probe-dead-fish-haitian-lake
http://www.orlandosentinel.com/news/local/fl-treasure-coast-manatees-20110104,0,7714948.story
http://www.abcnews4.com/Global/story.asp?S=13735801
http://www.ktre.com/global/story.asp?s=13787277
Flash foward.
Poleshift alkanut - lentokoneet eivät kykene enää lentämään
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=417211
Nyt myös 40 000 rapua on kuollut
40,000 dead crabs washed up on Kent coastline as UK is latest country to be hit by bizarre animal deaths
http://www.mirror.co.uk/news/weird-world/2011/01/06/40-000-dead-crabs-washed-up-on-kent-coastline-as-uk-is-latest-country-to-be-hit-by-bizarre-animal-deaths-115875-22830580/#ixzz1AGdnBKI8
Earth's Magnetic Fields May Be Causing Bird and Fish Die-Off
http://www.suite101.com/content/earths-magnetic-fields-may-be-causing-bird-and-fish-die-off-a328353
Jos todella haluatte tietää mitä maailmassa tapahtuu, niin kannattaa ehdottomasti seurata näitä:
Journey towards Enlightenment (suomenkielistä sisältöä rautalangasta väännettynä)
http://zale81.blogspot.com
http://twitter.com/zale81/
Kiesha speaks on 2012 - Poleshift has started
http://zale81.blogspot.com/2010/11/kiesha-speaks-on-2012.html
2012 - Countdown has started - OMG! It's the End of the World! LOL!
http://zale81.blogspot.com/2010/11/omg-its-end-of-world-lol.html
25.04.2010 2012 - Douglas James Cottrell - Akashic Records
http://zale81.blogspot.com/2010/04/2012-akashic-records.html
28.10.2010 "lopunaikojen" nopeutuminen näkyy jo selkeästi
http://zale81.blogspot.com/2010/10/lopunaikojen-nopeutuminen-nakyy-jo.html
04.11.2010 "lopunaikojen" nopeutuminen - revisited
http://zale81.blogspot.com/2010/11/lopunaikojen-nopeutuminen-revisited.html
06.11.2010 "lopunaikojen" nopeutuminen - Uusi maamassa ilmestyy merestä Jembrana, Bali 2010/11/03, tulivuoren purkaus Benue, Nigeria 2010/11/05
http://zale81.blogspot.com/2010/11/lopunaikojen-nopeutuminen-uusi-maamassa.html
06.11.2010 "lopunaikojen" nopeutuminen: Sinkholes
http://zale81.blogspot.com/2010/11/lopunaikojen-nopeutuminen-sinkholes.html
11.11.2010 11:11 numerologinen gateway (update)
http://zale81.blogspot.com/2010/11/1111-numerologinen-gateway.html
13.11.2010 "lopunaikojen" nopeutuminen: Tulivuoret jatkavat purkautumistaan - 11/2010 Sakurajima, Japani
http://zale81.blogspot.com/2010/11/lopunaikojen-nopeutuminen-tulivuoret.html
14.11.2010 Asteroids hits the Earth - Serbia and Macedonia Major Bolide Meteor Fireball Producing Earthquake
http://zale81.blogspot.com/2010/11/asteroids-hits-earth-serbia-and.html
15.11.2010 Kiesha speaks on 2012 - Poleshift has started
http://zale81.blogspot.com/2010/11/kiesha-speaks-on-2012.html
15.11.2010 Kuu kääntyi 90 astetta WTF?
http://zale81.blogspot.com/2010/11/kuu-kaantyi-90-astetta-wtf.html
Onpas vastenmielisen sekava blogi. Kuvatkin aivan kamalia.
Ei kyl tule kovinkaan uskottavaa kuvaa jos ei bloginpitäjä osaa yhtään järjestää juttujaan niin, että normaalit saisi siitä jotain selkoa. Ja miksi aina näitten viidennellä tasolla keikkuvien kuvituksena pitää olla maailman mauttomimmat kuvat täynnä kimalletta ja kaiken maailman hilettä niin, että silmiä kirvelee. Hirveetä kitsiä! Jos joku tykkää noista kuvista niin terve, en haluu tuntee.
mitä sitten vaikka muutama lintu kuolis?? sehä on hyvä vaa et ne tippuu sieltä ittestää, nii ei tarvi enää muutaku pataa heittää lintu ja si o taas ihmisillä ruokaa.
ja kalatki paljon kivempi napsia rannalta, ei mitää lupia varmaa tartte tollasee kalastamisee??
Hyi. Mä tahdon sillini ainakin tuoreena!
Miksi asia on muka nyt todella harvinainen? Mediahan se vain päättää mitä julkaisee ja milloin. Jos media alkaisi uutisoimaan vaikka tuhansista raiskauksista joita tapahtuu niin kaikki maailman sekopäät menevät epäilemään siitä Etelä-Korean uutta asetta, joka pistää raiskarit liikkeelle.
Todella pienellä mahdollisuudella hevonen voisi täysin vahingossa kirjoittaa Hamletin, pienellä mahdollisuudella voitat lotossa kymmenesti peräkkäin samoilla numeroilla, pienellä mahdollisuudella tuolla jossakin on toinen elämänmuoto, pienellä mahdollisuudella linnut ja kalat saattavat kuolla samanaikaisesti eri puolilta maailmaa. Eikö ole päivänselvää, että vaikka asia saattaa olla outo sille ei ole selitystä.. Se vain tapahtuu siksi, koska kaikki on mahdollista vaikkakin erittäin pienellä mahdollisuudella.
jos kaikki eläimet kuolee ja kalat. Paskat kuolkoon vaan kaikki, koirat,kissat, siat, lampaat jne...Ihminenkin joutaa kuolla pois tältä pallolta. Ei tule yhtään vahinkoa kenellekään siitä.
Oletteko muuten huomanneet, että itikkaparvet on hävinny aivan kokonaan, ei näy yhtään inisemässä.
No ei hyttysiä ny jumalauta talvella ookkaan!!
Jos yhtään muistat vielä viime kesää, kyllä niitä perkeleen itikoita oli aivan tarpeeksi ja enemmänkin vielä, siis en muista koska viimeksi oli noin helvetin paljon inisijöitä riesana... Tosin jos jossain kaupungissa asut nii eihän siellä ny mitään ookaan.. Toisin maaseudulla!!
Ja sinä "jaffat tulloo" taidat olla kajahtanut. Ei niitä itikkaparvia nyt ennenkään talvisin ole näkynyt. Tyhmä sinä olet.
oot tavannut itikoita pakkasella?
Tule kesällä itikka-aikaan tänne pohjolaan, täällä riittää itikoita vaikka kuinka kotiin vietäväksi. Ota iso purkki mukaan, johon olet tehnyt reiät.
lintukuolemat ja ilotulitukset sattuu samaan aikaan, ilman, että niillä on mitään tekemistä keskenään.
ne joutu vaan työttömäks ja lakkas lentämisen
eiköhän ne USAn salaiset hallitukset tai mitä vittuja ne onkaan niin yrittää tuhota tän maailman
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011010712964845_ul.shtml
Eli nyt kannattaisi harkita ilotulitteiden laillisuutta ihan uusiksi.
Vai mitä olette mieltä, olisiko nämä tutkivat tahot sittenkin lahjottu/ pakotettu vaikenemaan todellisista syistä.
Jälkimmäistä en pitäisi mahdottomana, eikä tulos edes ollut 100% varma. Tutkijat vain ovat päätyneet uskomaan, että syynä oli ilotulitus. Entä muut lintukuolemat???
Uskomatonta ettei ihmiset täällä ymmärrä että kun lintukuolemat on tapahtunut uuden vuoden rakettien aikaan ja myös lintututkijat on sanoneet samaa korkeasaaren johtajaa myöten että rakettien pelästyttäminä linnut on vahingoittuneet törmäämällä toisiinsa, seiniin, puihin.
Linnuilla oli törmäyksestä tulleita vammoja joihin kuolleet. Eli ei kyse epidemioista vaan raketeista.
Ja raketit voisi minun puolesta lopettaa tai niitä voisi kaupunki ainoastaan lähettää yhdeltä kohtaa. Liikaa harmia kun milloin syttyy jonkun talo palamaan, milloin silmävammoja, ja nyt lintukuolemat. Ja kotieläimet pelkää sekä roskia joka puolella. Turhaa hommaa kaikin puolin ja rahan hukkausta. Kukkahattujen hommia nuo rakettien lähettämiset. On niin romanttista kun taivas on täynnä ihkuja valoja ja säihkettä.
kalakuolemat on eri asia eikä liity lintuihin.
Mitä jos lintukuolemat ovatkin jonkin lääkeyhtiön koe, joka on juuri ajoitettu uuden vuoden kohdalle?
Kohta tulee taas joku epidemia, johon on taaskin keksitty kallis rokote puoli vuotta aiemmin.
Mitäs jos tämä on salaliitto? Lääketehtaat pukkaavat aineitaan kaupanhyllyihin ja rikastuvat päästäessään viruksen liikkeelle. Sikainfluenssasta ei tullut kovin suurta katastrofia, mutta entä jos niin käy nyt?
Viime kerralla ei tullut tälläisiä suurkuolemia, joten emme varmaan vain huomanneet eläinkokeita ympärillämme. Nyt on toisin, tuhansia lintuja on kuollut, joten voimmeko odottaa seuraavan epidemia olevan tappava? Minun mielestäni voimme. Varatkaa rahaa ihmiset, seuraavasta rokotteesta voi tulla kallis.
Uusi epidemia lähestyy ja tällä kertaa...se on tappava.
Miksi tähtisade tikku on k-18 ja haulikko k-15. Asian vääristelijöille hyvä esimerkki.
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/2011/01/1252488/bbc-myos-italiassa-satojen-lintujen-joukkokuolema
Italialaisilla niitä uudenvuodenpaukkuja vielä riittää. Lopettaisivat jo!
Joko ovat kuolleet aikaisemmin, kuolleet vammoihin myöhemmin tai sitten joku lehtikirjoitusten ja teidänlaisten takia myrkyttänyt lietsoakseen pelkoa. Samaa tapahtuu milloin missäkin asiassa, jäljittelijöitä riittää jopa ihmisten murhiin.
ovat löytäneet syyn lintukuolemiin. Ainakin Ruotsissa kuolleet linnut eivät hengitä. He epäilevät että muissakin tapauksissa kuolleet linnut eivät hengitä. Tästä tutkijat ovat tehneet johtopäätksen että linnut ovat kuolleet hapenpuutteseen.
Siellähän fiksuja tutkijoita on, kun moisen asian ovat huomanneet.
Eilen kuoli maapallolla arviolta 150 000 ihmistä, siinäpä vasta joukkokuolema!
UN ordered depopulation of 3 billion people by food malnutrition has started.
http://presscore.ca/2011/?p=131
WESTERN WORLD FOOD SHORTAGE COMING
http://www.youtube.com/watch?v=ULpZ11snx3o&feature=player_embedded
yhdellä tietyllä pienen pienellä alueella missä ei kuitenkaan tapahtunut mitään suurta luonnonilmiöö?
Onkos tällaiset asiat etukäteen ilmoitettu vaikkapa joidenkin viestienvälittäjien kautta?Vai kerrotaanko ne,kuten aina ennenkin,jälkikäteen sanomissa,joita voi vapaasti välittää edelleen?
turvaan ja evakuoinnit alkaneet jo.
ihan maalaisjärjellä ajateltuna, eihän tuo luonnollista ole, eli se on sit epäluonnollista( ei välttämättä yliluonnollista, ja mikä on yliluonnollista?)? Mikäs ihme sit niitä tappaa, jaa-a senku tietäs, mut todennäkösemmi jos nois kuolemis on jotai edellämainittua ni me ei kyl mahdeta sille mitään, nyt, tai ei ehkä koskaan :| sama se, kaikki lähtee aikanaan. piste.
Itteäni ei pätkääkään kiinnostanut lintujen kuolema mutta nyt taas uusi lintujen joukkokuolema italiassa. :O
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011010712969135_ul.shtml
Kyllä tässä vähän haarpin/chemtrailin suuntaan ollaan kääntymässä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/HAARP
Angels Don't Play This HAARP
http://www.heinola.org/~patato/HAARP.html
Suolaiset kinkkurasvat, ilotulitukset, maantiesuola, tahalliset myrkytykset pelon lietsomiseksi...
http://fundamentti.blogspot.com/2011/01/teoriakimara-lintukuolemat-al.html
Tämä maapallo menee ihan vituralleen ihmisten ahneuden takia! Eihän näistä tapauksista tulla totuuksia kuulemaan. Luuletteko, että tiedemiehet ovat kertoneet julkisesti maapallon tilanteen? Ne on lahjottu tai annettu tappouhkaus niille/niiden perheelle. Näin se vaan menee. Jos asiat tulisivat julki, olisi joukkohysteria taattu.
Siis mistä kuulisit tiedemiesten mielipiteet tai totuuden? Valtavirtamedialta? Ei ei. Sitä et tule kuulemaan. Eliitti (minun mielestäni sionistijuutalaiset) omistavat valtavirtamedian. Se suodatin on liian korkea, jotta totuus ei tule läpi taviksille. Totuus löytyy ainoastaan etsimällä tietoa monesta eri lähteestä, ja sillä että pystyt erottelemaan informaation ja disinfon toisistaan.
Ahneus ei sinänsä ole syyllinen mihinkään, mutta kapitalismi on syyllinen ahneuteen. Koko kapitalistinen järjestelmä perustuu oman pääoman tavoitteluun (ahneus). Turha mennä tuolle linjalle koska kommunismi on yhtä suuri kirosana kuin anti-semitismi. Sionisti-juutalais-pankkiirit on todella järkevästi suunnitellut tämän NWO-n. Et voi kritisoida kapitalismia (koska vasta väite on kommunismi), et voi kritisoida juutalaisia (koska vastaväite on anti-semitismi).
http://riikkasoyring.puheenvuoro.uusisuomi.fi/57033-tyrmistyneiden-talousmiesten-manifesti
Kuolleet linnut ja kalat, Australian tulvat. Maailmanloppu. Pitäkkee kiinni!
veikkaan että se on toi maapallon magneettikenttä mikä on ruvennu heittelee. Niinhän on ennustettu käyvän parin vuoden päästä. Kyllä se niin taitaa olla että ne on ne magneettikentät mitkä siirtyy ja sen takia linnut ja kalat kuolee. Suomessakin on pelloilta löydetty lintuja kuolleenna, siitä vaan media ei oo viellä kirjoittanu.
Sitä ei tiedä minkälaiset ajat on edessä, mutta tuskin mikään maailmanloppu, ja jos sattuisikin tulemaan, niin korkeintaan siinä eloluutio hyppää vaan eri raiteelle. Me pidetään niin itsestäänselvänä ja pysyvänä tätä nykyistä olotilaa, mutta kaikenlaista myllerrystä maapallon historiaan mahtuu ja siihen suhteutettuna ihmislaji on vasta harjoittelemassa elinkelpoisuuttaan.
samaa mieltä. En usko että maailmanlopusta voi ihan puhua, mutta se uuden aikakauden alku vois olla aika osuva. Joihinki maihin vaikuttaa enemmän toi siirtyminen kun toisiin.
Katsokaapa yhteyttä merivirroista ja lintu- ja kalakuolemista
Lintu- ja kalakuolemat: http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&msa=0&msid=201817256339889828327.0004991bca25af104a22b&ll=33.72434,31.640625&spn=141.601098,304.101563&z=2
Merivirrat: http://kotisivu.dnainternet.net/adslfor/stream.jpg
Krrhhm.. Niin kauan se golfvirta on meitä elättänyt, miksi siis yhtäkkiä se jäähtyisi?
http://www.neobux.com/?r=kuspokeijo
On se niin että maailmanloppu tulloo. Jästipäät eiväthän sitä vaan tajua. Ikuistahan ei ole mikään. Kyllä meille on hyvää luotu - mutta eipäs ole hyvää ilman pahaa. Pitäkäähän kiinni immeiset, se on loppu lähellä!
Kaikki päivät ovat erilaisia. Kyllähän oli niitäkin päiviä, kun syntyi kahdeksanraajainen lapsi, kaksikasvoinen kissanpentu, kolmijalkainen lehmä, sorkaton lammas jne. Ja miettikääpäs sitä, kun tuli tsunami, ja mielettömän suuri määrä sai surmansa. Tai entäpä se, kun tulivuori purkautui ja kaikki lähimmäiset lennot jouduttiin peruuttamaan. Ja tämä kaikki on tapahtunut maapallolla, eikä siitä ole seurannut vielä minkäänlaista maailmanloppua. Ja vuonna 2004 arveltiin tulevan maailmanloppu, mutta miten siinä kävikään, kun tässä sitä vielä ollaan.
On tullut tsunameja, tulivuoren purkauksia, maanjäristyksiä ja omituisia tapahtumia. Niistä ei ole seurannut mitään, joten miksi nyt muutamien kymmenien lintujen ja kalojen kuolema ajaisi meidät maailmanloppuun? Herätkää ihmiset, maapallo on tuhoutumaton!
Saanen muistuttaa että noin 5 miljardin vuoden päästä aurinko räjähtää, imaisee lähiplaneetat sisäänsä ja silmän räpäyksessä maailmankaikkeus on taas sormenpään kokoisessa pallossa, niin kuin ennen "Big Bang" teoriaa. Silloin kaikki haaveet ikuisesta elämästä on "NAPS", poissa. Että Ciao sullekkin sitten!
maailmankaikkeus onki suurempi kuin aurinkokunta?
Painakaa tämä päivämäära mieleenne 21-12-2012 niin näette mitä tapahtuu, silloi suurin osa maapalloa ja ihmisiä häviää, kuin tuhka tuuleen.
Asialla on ollut huippuunsa kehitetty biologinen ase J.A.R.N.O - tämä kaasu-iskuihin tarkoitettu ase levittää kaasua kymmenen neliökilometrin alueelle.
Rane. Rane on kingi.
Vai olisiko se öljyvuoto?
Linnut syö kalaa, kalat syö planktonia.
Ihmiset syö lintuja ja kalaa, josko kohta alkaa päitä tippumaan?
Ehkäpä seuraava virus pitää testata tappavaksi, kun h1n1 meni puihin?
Ihminen on ainut syyllinen kaikkien lintujen kuolemiseen, siinä sivussa kuolee myös ihmisiä, ettekö ole nähneet mihin mailma on menossa.
En tiedä, mutta mieleen tulee Stephen Kingin kirja Under the Dome.
"Todellinen Illuminati ei ole maallinen eliitti, he vain väittävät olevansa sitä. Todelliset vlaistuneet ovat voimakkaampia, taivaallisia ja jumalaisia. Eliitti haluaa uskotella olevansa se.
http://www.ascension-research.org/What_is_the_Truth_about_the_Illuminati.html"
Olet ihan oikeassa.
Ja Illuminatin viralliset nettisivut löydät täältä:
http://www.armageddonconspiracy.co.uk
Kaikki elolliset ovat alttiita alkolholin kiroukselle; siinä salaliittoa kerrakseen. Pulut veti kännit.
Tuo on muodostunut teollisuuden savukaasuista. mahdollisesti ATOMIVOIMAN säteilyistäkin. Ja jossakin tuo voi olla laskeutunut alemmaksikin, jolloin linnut kuolevat jos lentävät tuollaiseen.
Totuus löytyy Iltalhdestä
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011010712964845_ul.shtml
Paljon mahdollista.
Mutta.....
Ympäri maailmaa sattui samanlaisia tapauksia.
mitkä niistä on selvitetty?
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Vietnamissa kuollut tuhansia lehmiä ja puhveleita/art-1288364119200.html
eipä taida olla kylmyys?
WHO's NEXT ?
kuka tappaa ihmiset USA:ssa ?
Ja muualla maailmassa..???
No Breivik se on ollut alusta lähtien.Tosin tahti saattaa nyt hieman hiljentyä koska hänelle ollaan tekemässä plastiikakirurgisia toimenpiteitä.Lisäksi häntä venytetään piinapenkissä koska näin saadaan lisää pituutta.Kun homma on hanskassa,hänet tietysti vapautetaan lukuisten vaatimusten ja adressien vuoksi,jotka ovat tietysti tekaistuja,ja Breivik jatkaa hommia uuden identiteetin turvin.
italialaiset ......perluskoonin pennut perkkele
Minähän niitä aikani kuluksi pudottelen.
SUPO on HAARP iskullaan tappanut nuo linnut tuolla USA:n Arkanssasissa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012102816257243_uu.shtml
taas