HPK iski hienosti ekassa erässä

juha82222

näytti että JYP on lyötävissä.
En pidä Jypin taktiikasta, ne pelaa vähän tylsästi ja rumalla tyylillään.
Kauneuspisteitä ei jaella toki mut voisi JYP pelata vähän enemmän taidon kautta eikä vain pelkkien kiekonriistojen kautta.

5

307

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Larionova

      99% valmentajista on eri mieltä sun kanssa:)

      • juha822222

        on taitokiekon kannattajia, etenkin P.Virta joka on luonut hienon pelitavan Kuopioon ja saanut tietääkseni kaksi SM-Pronssia tai ainakin yhden melko keskinkertaisella materiaalilla mutta täydellisellä kiekonhallintaan perustuvalla tyylillään.

        Viime kauden mestarijoukkueen TPS;n käskijä Kai Suikkanen oli myös hyökkäävän jääkiekon kannattaja ja loi hienot kuviot TEpsiin.


      • JYPPII
        juha822222 kirjoitti:

        on taitokiekon kannattajia, etenkin P.Virta joka on luonut hienon pelitavan Kuopioon ja saanut tietääkseni kaksi SM-Pronssia tai ainakin yhden melko keskinkertaisella materiaalilla mutta täydellisellä kiekonhallintaan perustuvalla tyylillään.

        Viime kauden mestarijoukkueen TPS;n käskijä Kai Suikkanen oli myös hyökkäävän jääkiekon kannattaja ja loi hienot kuviot TEpsiin.

        saavat kuopiolaiset kiittä jus niistä himmeimistä mittalleista.Sillä materiaalilla olis pitänyt olla finalissa monta kertaa.Nyt kun olisollut Suikkanen vapaana niin ei.Monesti on mietitty mitä Kalpa olis ollutkaan ilman Virtaa,koska hänen pelitapa sopii vain todella huippupelaajille(sellaisille mitä ei sm-liigassa ole).Toisen laisella pelitavalla Kalpan materiaali olis menty pitemälle.


    • juha82222

      ok pointti, Virta peluuttaa Kalpaa pelitavalla joka ei välttämättä sovi Kalpan kapealla materiaalille, suht nimettömälle porukalle.
      Mutta silti eri mieltä kanssasi.
      Pronssi on Pronssia tuolla nimettömällä kokoonpanolla eli hieno saavutus, parempaan ei pystytä eri pelitavalla.

    • Eikka999

      Juha on varsinainen järjenjättiläinen! Katso Juha ringetteä koska siellä ei juurikaan pelivälinettä riistetä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      287
      2279
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      267
      1339
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      22
      1334
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      846
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      139
      823
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      729
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      240
      725
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      56
      560
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      491
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      478
    Aihe