näytti että JYP on lyötävissä.
En pidä Jypin taktiikasta, ne pelaa vähän tylsästi ja rumalla tyylillään.
Kauneuspisteitä ei jaella toki mut voisi JYP pelata vähän enemmän taidon kautta eikä vain pelkkien kiekonriistojen kautta.
En pidä Jypin taktiikasta, ne pelaa vähän tylsästi ja rumalla tyylillään.
Kauneuspisteitä ei jaella toki mut voisi JYP pelata vähän enemmän taidon kautta eikä vain pelkkien kiekonriistojen kautta.
Vastaukset 5
Vanhimmat
99% valmentajista on eri mieltä sun kanssa:)
on taitokiekon kannattajia, etenkin P.Virta joka on luonut hienon pelitavan Kuopioon ja saanut tietääkseni kaksi SM-Pronssia tai ainakin yhden melko keskinkertaisella materiaalilla mutta täydellisellä kiekonhallintaan perustuvalla tyylillään.
Viime kauden mestarijoukkueen TPS;n käskijä Kai Suikkanen oli myös hyökkäävän jääkiekon kannattaja ja loi hienot kuviot TEpsiin.
saavat kuopiolaiset kiittä jus niistä himmeimistä mittalleista.Sillä materiaalilla olis pitänyt olla finalissa monta kertaa.Nyt kun olisollut Suikkanen vapaana niin ei.Monesti on mietitty mitä Kalpa olis ollutkaan ilman Virtaa,koska hänen pelitapa sopii vain todella huippupelaajille(sellaisille mitä ei sm-liigassa ole).Toisen laisella pelitavalla Kalpan materiaali olis menty pitemälle.
ok pointti, Virta peluuttaa Kalpaa pelitavalla joka ei välttämättä sovi Kalpan kapealla materiaalille, suht nimettömälle porukalle.
Mutta silti eri mieltä kanssasi.
Pronssi on Pronssia tuolla nimettömällä kokoonpanolla eli hieno saavutus, parempaan ei pystytä eri pelitavalla.
Juha on varsinainen järjenjättiläinen! Katso Juha ringetteä koska siellä ei juurikaan pelivälinettä riistetä.