SITA Finlandin surkea asiakaspalvelu

surkea SITA Finland

Soitin SITA Finlandin asiakaspalveluun: "Meillä on tuon roskiksen tyhjennys 2vko myöhässä ja soittelin, onko siellä päässä ongelmia, vai tuleeko tyhjennys tällä viikolla ajallaan? Alkaa olemaan vähän turhan täynnä jo."
Asiakaspalvelun vastaus: "Kyllä täällä meidän listassa lukee, että teidän roskis on tyhjennetty."
"No kun ei ole tyhjennetty, ja alkaa pursuamaan jo. Kai se tyhjennetään seuraavalla ajolla?"
AP: "En kyllä usko etteikö roskista olisi tyhjennetty. Olisit kyllä soittanut aiemmin, eikä teidän 4 viikon roskat voisi edes mahtua pönttöön, jos sitä ei olisi tyhjennetty."
"Kyllä uskoisin tunnistavani tyhjän roskiksen täydestä ja kyllä siellä tavaraa on ollut jo pian neljä viikkoa"
AP:"Kyllä on tosi hankala uskoa että olisi tyhjentämättä..."
"No uskot mitä uskot, mutta laskua on turha lähettää tekemättömästä työstä."
Sinänsä unohdukset reitillä ovat ymmärrettäviä, mutta asiakaspalvelijan asenne ei. Jätin asiakaspalautteen asiasta ja jännityksellä odotan, josko kukaan reagoi asiaan.

1

709

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoha.,

      Tyhjennetty , enään ei laiteta edes roskia siihen roskikseen onneks voidaan vielä itse viedä. kannessa tarrat/ lunta , että näkee onko edes yritetty tyhjentää. Laskut maksettu . mutta 1 karhu lasku tulee , 5v, sitten MAKSETUSTA laskusta. korkoa on jo 10 kertaisesti . miksihän ei vie oikeuteen?? olen kyllä aikoinaan laittanut jäljennöksen kuitista ja soittanut. mutta . nyt jo toinen karhufirma yrittää maksattaa laskua. katsotaan miten kauan jaksavat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      68
      6932
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      63
      6813
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      148
      5466
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4503
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4099
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3710
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3268
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      28
      3203
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      76
      2792
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      40
      2279
    Aihe