SITA Finlandin surkea asiakaspalvelu

surkea SITA Finland

Soitin SITA Finlandin asiakaspalveluun: "Meillä on tuon roskiksen tyhjennys 2vko myöhässä ja soittelin, onko siellä päässä ongelmia, vai tuleeko tyhjennys tällä viikolla ajallaan? Alkaa olemaan vähän turhan täynnä jo."
Asiakaspalvelun vastaus: "Kyllä täällä meidän listassa lukee, että teidän roskis on tyhjennetty."
"No kun ei ole tyhjennetty, ja alkaa pursuamaan jo. Kai se tyhjennetään seuraavalla ajolla?"
AP: "En kyllä usko etteikö roskista olisi tyhjennetty. Olisit kyllä soittanut aiemmin, eikä teidän 4 viikon roskat voisi edes mahtua pönttöön, jos sitä ei olisi tyhjennetty."
"Kyllä uskoisin tunnistavani tyhjän roskiksen täydestä ja kyllä siellä tavaraa on ollut jo pian neljä viikkoa"
AP:"Kyllä on tosi hankala uskoa että olisi tyhjentämättä..."
"No uskot mitä uskot, mutta laskua on turha lähettää tekemättömästä työstä."
Sinänsä unohdukset reitillä ovat ymmärrettäviä, mutta asiakaspalvelijan asenne ei. Jätin asiakaspalautteen asiasta ja jännityksellä odotan, josko kukaan reagoi asiaan.

1

619

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoha.,

      Tyhjennetty , enään ei laiteta edes roskia siihen roskikseen onneks voidaan vielä itse viedä. kannessa tarrat/ lunta , että näkee onko edes yritetty tyhjentää. Laskut maksettu . mutta 1 karhu lasku tulee , 5v, sitten MAKSETUSTA laskusta. korkoa on jo 10 kertaisesti . miksihän ei vie oikeuteen?? olen kyllä aikoinaan laittanut jäljennöksen kuitista ja soittanut. mutta . nyt jo toinen karhufirma yrittää maksattaa laskua. katsotaan miten kauan jaksavat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin

      Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_
      Ateismi
      23
      2473
    2. Kerro kaivattusi

      Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.
      Ikävä
      53
      1763
    3. Saako kantaa asetta

      Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup
      Ähtäri
      11
      1094
    4. Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.

      Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu
      Maailman menoa
      298
      1044
    5. Toinen toista

      Hyvää sunnuntai huomenta susi rinssiltä 🤴🏼☕❄️⚜️❤️
      Ikävä
      259
      982
    6. Mikään ei ole ikuista

      Hyvää huomenta. ☕ Susi ulvoo yksin ja tyhjyys kutsuu luokseen.⚜️❄️❤️🥱
      Ikävä
      146
      893
    7. Rakastan sua

      Tiedäthän sen ❤️😢
      Ikävä
      56
      864
    8. Mies mitä ajattelet naisista?

      Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.
      Ikävä
      110
      759
    9. Onko sulla mua enää yhtään ikävä

      Etkö halua enää yrittääkään?
      Ikävä
      46
      745
    10. Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?

      Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua
      Tuusniemi
      8
      728
    Aihe