Miksi Sofi oksanen vaikenee Viron kansanmurhasta

kissamies57

Missä on nyt Oksasen huutava ääni erämaassa kun vron kansaa viedään kuin pässiä lahtarille.

22

461

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kissamies57

      Oksasen halpamainen puolivalhe on paljastunut kansalle ja varsinkin viron kansalle kun nyt olisi tuhannen taalan paikka aukasta se turpa oikaan aikaan ja oikeassa paikassa

    • alkuperäisasukas

      Sofi keskittyy keräämään eurot pois

      • kissamies57

        Juuri tuo puolitotuuksien kertominen on sitä pahimman luokan valehtelemista.oikea Viron kansan ystävä olisi nyt asialla kun Virolta viedään valuuttakin.ja entäs ne 20 vuoden valtavat vääryydet mitä on tapahtunut koko euroopassa ja kansojen ja valtioiden tuhoaminen?Missä on kieli onko se juuttunut kitalakeen kiinni?


      • 3 x hurraa
        kissamies57 kirjoitti:

        Juuri tuo puolitotuuksien kertominen on sitä pahimman luokan valehtelemista.oikea Viron kansan ystävä olisi nyt asialla kun Virolta viedään valuuttakin.ja entäs ne 20 vuoden valtavat vääryydet mitä on tapahtunut koko euroopassa ja kansojen ja valtioiden tuhoaminen?Missä on kieli onko se juuttunut kitalakeen kiinni?

        Sellaista se on, kun kansa pääseen päättämään asioistaan. Ei ne mitään tajua, tekevät saman typeryyden kuin Suomi. Eikä edes ihana Nato tee mitään, vaikka juuri sen pitäisi pelastaa vaaraan joutunut kansa!

        Onneksi Hella Wuolijoesta tehdään Suomessa elokuva. Hella osasi hoita meidän asiat sotaa ja yleisradiota myöten!


    • sofi oksasen sais lennättää hevon kuuseen. miks ihmeessä se sai kirjastaan palkinnon, tajutonta, ei paljo huononpaa kirjaa löydy.

      • 16

        Hei!
        Minusta on kivaa kun näytän linnunpelättimeltä ja olen mukamas älykäs gootti lesbo,teen kohta uusia törkykirjoja jotka käsittelevät miten ihanaa olla minä!
        Oi sori nyt lentää yrjöööööööö yöäälkkkk nimittäin sohin juuri oksennuksen!
        Hihiiii hihihihiiii


    • Fakta-1

      Mitä siinä valitat? Kerro itse "totuus", jos sinusta siihen on. Kommareita tietysti kirpaisee, kun sosialismista kerrtotaan sellaisena kuin se on.

    • suvaitsevaisuutta
    • Yrjö lentääääää

      Sohi Oksennus täällä taas hei hei,tämä on uusi taiteilija nimeni,olen myös meikannut itsestäni semmoisen gootti lesbon näköisen jotta voin pelotella variksia ja harakoita(se sama toimittaja) sekä muitakin lintuja!
      Olen hieno pelätin!!

    • Sofi...

      Puhdistus käännetään kymmenille kielille. Yhdysvalloissa se ilmestyi 2010 Lola Rogersin kääntämänä nimellä Purge.
      Sofi on miljonääri. Vituttaako, vituttaako, kuuntelen.

      • ihmiset aiheuttavat

        aina kateutta lahjattomien luusereiden keskuudessa.


      • sofi...
        ihmiset aiheuttavat kirjoitti:

        aina kateutta lahjattomien luusereiden keskuudessa.

        Noin se valitettavasti on. Asiaa kirjoitit.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      336
      5294
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      120
      2762
    3. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      143
      1726
    4. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      121
      1415
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      74
      1265
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      161
      1218
    7. Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.
      Maailman menoa
      360
      1126
    8. Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu

      Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N
      NATO
      283
      1080
    9. Rakastin sua niin paljon ettei löydy sanoja sille tunteenpalolle mitä silloin koin

      Sellaista tunnetta ei koe kuin ehkä kerran elämässä. Tuntui, että sekoaa, että menee järjiltään. Tuntui että räjähtää si
      Ikävä
      41
      990
    10. IS Viikonloppu 4.-6.4.2026

      Nyt on Viitamäeltä pääkuvaton ristikko. Nimimerkki happonen kehui kovasti "On kyllä laadukas pahis, iso kiitos tästä ja
      Sanaristikot
      104
      947
    Aihe