oikeaa tietoa oikeille keskustalaisille
Pumppuveikko
397
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
aika hyvät sivut.
mutta hierrin nokka oli toinen kova kepulainen laji,, Mutta kyllä minä dokasinkin. Hoh,hoh,hoooooooo ei punikit ymmärrä mitään kunnon juopottelun päälle!''
Ei kannata hurrata SonnimiesKäyttäjän viestit5.4.2007 11:43 Kyllä viina on tuonut ihmisille hirvittävän määrän kärsimyksiä.
Avioeroja, itsemurhia, rikoksia, avioeroja, listaa voisi jatkaa loputtomiin. Näillä itse tiputetuilla monella tuli vakavia vahinkoja aivoihin hyvin nuorena, vanhemmiten ne näkyvät hermostuneisuutena, ärtyneisyytenä, pahatuulisuutena, katkeroitumisen kaltaisena tilana ts käytöstavoissa.
Näistä voi aika paljon päätellä, miten synkästä elämästä on todella kyse....
Tätä lauloimme, kun ponua tiputimme!
Sonnimies Käyttäjän viestit 18.9.2008 18:17 Vastauksia: 8 Lukukertoja: 159 TEKSTIKOKO: Viestien esitystapa: Ennen armeijaa teimme kaverin kanssa hienot pontikkavehkeet haponkestävästä teräksestä ja eikun rankki käymään.
Olimme silloin Göteborgissa ja asuimme kerrostalon 5 kerroksessa. Ikkunassa ei ollut kaihtimia ja niinpä eräs vanhapiika näki viereisestä talosta suoraan sisälle. Ja kyllä me sille "näytettiinkin".
Mutta ponun keittoa ei passannut näyttää. Laitoimme sangynpeitteen ikkunaan ja tiputus alkoi. Päätimme että sisään ei päästetä ketään, mutta kun kaksi kaunista Jugoslaavitarta huuteli postiluukusta, niin heidät päästimme.
Hetihän torvesta alkoi "poikaa" tippua ja jugut laittoivat mukit alle ja tekivat toteja. Ei me silloin tietty, että ensimmäiset tipat ovat erittäin myrkyllisiä ja ne olisi pitänyt heittää menemään.
Ihmettelimme, kun kaunottaret (Jugoslaavit osaavat olla kauniita)sammuivat alta aikayksikön, eikä me saatu niitä
kerran keskustalla