Rakkaat ystävät, vahaamalla pillu ja peppu karvoja pääsette eroon karvoistanne muutamaksi viikoksi! ei näppylöitä, ei punoitusta, suosittelen =) VEET HOT WAX < saa että K SEKÄ S ryhmän kaupoista.
Tosiaan jos ei uskalla ihan vahaa kokeilla niin, voi aluksi saksilla leikata liian pitkät karvat siistiksi ja sitten lainata mieheltä partakoneen! Sillä sas kivoja kuvioita tehtyy jos inspiraatiota ja mielikuvitusta riittää.
Miehet taatusti tykkää.
Lycka till !
Tosiaan jos ei uskalla ihan vahaa kokeilla niin, voi aluksi saksilla leikata liian pitkät karvat siistiksi ja sitten lainata mieheltä partakoneen! Sillä sas kivoja kuvioita tehtyy jos inspiraatiota ja mielikuvitusta riittää.
Miehet taatusti tykkää.
Lycka till !
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ärsyttääkö pallien nahkaa? Moni Nainen tykkää posliinikuulista mutta ajeleminen ei oo helppoo...
Sitä valitettavasti en tiedä että ärsyttääkö vahaaminen pallien nahkaa, mutta kannattaa kokeilla, ja muista rasvata kunnolla sen jälkeen.
Osta aski tulitikkuja ja käräytä karvat.
Pallien vahaaminen on suorastaan mahdotonta ja turhan veristä puuhaa omaan makuuni.
no mut jos pillu palaaki ni siinä sitä sit ollaan :D:D::DD:D:Dd
Minusta karvat ovat seksikkäitä oikeissa paikoissa. Hieman voi siistiä ja tietty pitää puhtaana. Ehkä jotkut toiset pitävät kynityistä broilereista, makunsa kullakin.
on käyttää Veetin karvanpoistoainetta spraypullosta! Suihkautus ja 3-4 min. ja se onn siinä...
oon muija ja eipä mul toimi se ainakaan... :d
Toimiiko se spray?? kun olen miettinyt sitö, mutta se on aika kallista..
Tottakai toimii, siihenhän se on kehitetty. Käyt hakemassa pullon kaupasta ja alat suihkuttelemaan. Ei nää hommat oo niin vaikeita kun annetaan ymmärtää.
Jos ei tästä ketjusta vielä löydy vastausta niin kannattaa kysellä muista ketjuista. Ainii mutta sähän ootkin jo kyselly kaikista muista ketjuista. Nyt lopetat sen kyselyn ja testaat jotain keinoa.
Mitenkä se suihkuteltava toimii verrattuna siihen bikinialueelle suunniteltuun voiteeseen?
Kaverin sanoi, että suihkutettava on ihan huonoa ja muutenki todella kallista. Ostin kaupasta rfsun harmaan tuubin, mitä käytetään karvojen ajelun jälkeen. Ilmeisesti rauhoittaa ihoa eikä tule punaisia näppyjä.