Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kondylooma suussa

harrastin tässä eräs viikonloppu suuseksiä miehen kanssa joka sitten jälkikäteen ilmoitti että hänellä on todettu kondylooma... eli olisiko täällä ketään jolla on todettu kondylooma suussa? millaisia ensioireita oli? miten hoidettiin?
1953
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mies oli ystävällinen että kertoi asiasta, joskin se yleensä kannattaa kertoa ennen hässimistä.

Meillä suvussa on niin paljon kondyloomaa esiintynyt että perhelääkärimme jopa sanoi sen olevan kroonista.

Helppo tapa hoitaa ennen lääkärikäyntiä on esim. huuhdella saastunut alue esim. Listerine-suuvedellä.
Jos ei auta niin hieman tehokkaampaa ainetta on esim. pirtu jota pitää purskutella suussa ainakin minuutti.

Toimii myös alapään vaivoihin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


n kirjoitti:

harrastin tässä eräs viikonloppu suuseksiä miehen kanssa joka sitten jälkikäteen ilmoitti että hänellä on todettu kondylooma... eli olisiko täällä ketään jolla on todettu kondylooma suussa? millaisia ensioireita oli? miten hoidettiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu