Atlantica Creta Paradise FFFF Gerani, Kreeta, Kreikka onko kukaan käynyt
Atlantica Creta Paradise FFFF+Gerani, Kreeta, Kreikka
5
4090
Vastaukset
- Lomaa kaipaava
Kiva ois kuulla ko. kohteesta. Mekin olemme 7 hengen kokoonpanolla sinne matkaamassa toukokuussa. Mitenkähän lämmintä mahtaa olla? Tarkenevatkohan perheen pienimmät altaassa polskia?
- 1'1'1'1'1'1'
Oltiin perheen kanssa ko. hotellissa heinäkuussa 2010. Meillä oli All inclusive eikä viikon reissulla ehditty kyllästyä monipuolisiin buffet-aterioihin. Uima-altaita on useita, joista varmasti löytyy mieleinen eri-ikäisille reissaajille. Tilaa oli aina jossakin altaalla. Meillä oli tosin oma allas terassilla, mutta tuli niillä yleisilläkin altailla käytyä. Huoneet oli ihan ok ja siivous ym. palvelu pelasi. Hotellin henkilökunta asiallista, ehkä vähän turhankin "etäisiä".
Ranta on pikkukiveä, jossa aika ikävä kävellä. Aurinkotuoleja rannalla riittävästi. Kaikenkaikkiaan tosi kiva paikka, ostomahdollisuuksia ei lähellä ole, lukuunottamatta paria pikkumarkettia, mutta taksireissu Haniaan kustansi 20 euroa, eli ei paha hinta. Myös bussit kulkee hotellin läheltä. onkohan ko hotelli kompleksissa hyvä palvelu ja täys hoito millanen, sekä millaset aktiviteetit kuuluu hotelille. muuten vaikuttaa ihan kivalta paikalta
- alati matkakuume
Kesällä 2011 lomailtiin viikko Geranissa ja kyseisessä hotellissa. Hyvä all inclusive, useita altaita (kuten ylläkin jo kerrottiin), kaiken kaikkiaan loistava paikka perheille.
Meillä oli varattuna perhehuone parvekkeella. Tykättiin! Siisti, toimiva. Liukuovet huoneen keskellä. Viereisen hotellin altaat ja palvelut käytössä, joka ehdottomasti plussaa.
Voin kuvitella palaavani samaan hotelliin! - Paradise
Joo ihan best hoteeli Kreetalla. Oltiin viime kesäkuussa ja taas kesäkuun lopulla mennään. Otamme aina huoneen josta suora käynti altaalle, lapset menee Bamseklubiin ja Super Kidsiin sekä otamme All Inclusiven. Siistit huoneet (siivous pelasi huoneessa ja altailla). Vesipuistoon lähti minijuna viime vuonna ihan hotellin nurkilta, kannattaa käydä! Aamupala oli yli riittävä, lounas ja päivälline oli huippu luokkaa jos vertaa muihin All Inclusive hotelleihin. Plataniaksessa hyvät ostos mahdollisuudet ja ravintolat. Hanian rantaravintoloissa oli sisään heittäjiä eli en suosittele! Tui Flyin lento oli sopivan mittainen kun thaimaaseen lennetään talvisin niin lapset alkaa pitkastyä.Useita altaita ja muuten plussaa oli ehdottomasti se että viereisen hotellin palvelut käytössä. Elaffonissin kahluuparatiisissä kannattaa käydä (unohtumaton kokemus)! Ikimuistoista lomaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka912551- 671475
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww861467EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje131208- 81943
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi16930Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta110830Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe39828- 54793
- 30726
