Hyvä, mukava ja aktiivinen teatteriryhmä? MISSÄ?

rajis91

Moi,

Olen kohta 20-vuotias nuori mies pääkaupunkiseudulta ja olen harrastanut teatteria aktiivisesti n. 5 vuotta. Kokemusta on lavalta ja av-tekniikan puolelta (tekninen suunnittelu ja tekniikan ajo esityksissä); olen toki ollut myös osallisena yhdistyksen hallituksen toiminnassa.

Olen mukana eräässä teatteriryhmässä, jonka jatkaminen näyttää tällä hetkellä erittäin epätodennäköiseltä rahatilanteen takia. Mielestäni asiaan on vaikuttanut jäsenten yleinen laiskuus mm. hallituksessa. Aikaisemmin olemme myös panostaneet ns. ensemble -työskentelyyn järjestämällä yhteisiä illanistujaisia, mutta tämäkin on ikävä kyllä jäänyt pois toiminnastamme.

Kysyisinkin mistä pääkaupunkiseudulta löytyisi aktiivinen ryhmä joka panostaa oman toiminnan jatkuvuuteen hallituksena sekä jäsenten viihtyvyyteen tukemalla ensemble -henkeä? (Kesäteatterit, EI KIITOS)

3

530

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näyttelijä

      Kokeiles ottaa yhteyttä Espoonlahden Teatteriin. Mukava porukka ja aktiivinen teatteri, pari ensi-iltaa per vuosi. :)

      • rajis91

        Olen itse suunnitellutkin jo jonkin aikaa "loikkaamista" kyseiseen porukkaan. Tiedätkö nic: "Näyttelijä", mikä on Espoonlahden teatterin aikataulu tulevana keväänä toiminnan suhteen. Voisin periaatteessa tulla, mukaan kun saan YO-kirjoituksetkin valmiiksi.

        Taitaa kyllä olla melkoisen varmaa tuo meidän yhdistyksen lopettaminen, asia on nimittäin kirjattu nyt vuosikokouksen asialistalle. Puheenjohtajakin on toistellut viimeisen vuoden yhdistyksen lopettamista. Laiska mikä laiska se puheenjohtaja.


    • rajis91

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      855
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      43
      619
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      568
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      533
    5. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      522
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      46
      471
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      461
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      442
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      407
    Aihe