Miten helvetissä tytöt hoitaa menkat armeijassa? Eikö se oo ihan tappoa? Miten jossain metsässä onnistuu jonku tamppoonin vaihto... Vai vedättekö te koko vuoden epillereitä ja pidätte menkat lomilla vai mitä?
Entä nais-rauhan turvaajat? Miten en hoitaa menkat?!
Tytöt armeijassa--- kuukautiset.
17
7073
Vastaukset
- jäksteri
totuus, ei sinne inttiin pidä mennä jos tuo tuottaa ongelman :S viikko metässä ilman mahdollisuutta peseytyä oli aika hubaa,haistiin ja näytettiinkin paskaisilta ;D varsinkin naisille(en ole varma ku omassa komppaniassa ei ollu yhtään naisvarusmiestä), mutta eihän sinne inttiin mennäkkään neiteilee? =)
- jimmyII/10
Joo, tuossahan tuo tuliki. Ei kait siinä muuta ongelmaa oo ku leireillä se voi olla vähän haasteellisempaa. Varmasti suurempiakin ongelmia on, mutta moni nainen sopii armeijaan paremmin kuin jotkut miehet. suosittelempa tenttaamaan naispuolisia reserviläisiä.
TJ88 - ????????????????????
"mutta eihän sinne inttiin mennäkkään neiteilee? =)"
Onko se neiteilyä, että haluaa pitää huolta perushygieniasta runsaan verenvuodon aikana?
Onko se neiteilyä ettei halua kaiken maailman hiivaa ja tulehdusta?
Mieti vähän oikeesti. - 7
???????????????????? kirjoitti:
"mutta eihän sinne inttiin mennäkkään neiteilee? =)"
Onko se neiteilyä, että haluaa pitää huolta perushygieniasta runsaan verenvuodon aikana?
Onko se neiteilyä ettei halua kaiken maailman hiivaa ja tulehdusta?
Mieti vähän oikeesti.Jos kuukautiset ovat noinkin ylitsepääsemätön ongelma, niin sopii miettiä, olisiko se oma paikka kuitenkin siellä kotirintamalla.
Täytyy muistaa, että intti on koulutusta sotaa varten, ja sotatilanteessa jonkun naissotilaan pimppihygienia on niitä pienimpiä murheita.
- eemiiii
tekis mieli sanoo sulle 7, että, HAISTA vittu.
ja kyllä, olen nainen - kyllä ne..
menkat päättyy alokasaikana.Lähtiessä sitten pari pientä lisää
- Anonyymi
Mahtaa siinä tussu tuoksua kun pesemättä on viikon metsäleirin jälkeen huh, huh ei ainakaan kannata poikakaverin viereen ängetä heti ilman pesua, voi kaveri muuten lähteä sängystä kuin natoohjus.
- Anonyymi
Onhan tuolla Ukrainassakin naisia jopa rintamilla ja taitavat pärjätä paremmin kuin jotkut miehet.
Naisilla on korkeampi kivunsietokyky kuin miehillä joten heitä ei pikku naarmut ja ruhjeet pysäytä.
Pelottava vastus nainen ja rynkky. Siinä ei armoa anneta. Niinhän ne naarasleijonatkin ovat äkäisempiä kuin urusleijonat.
Kessu vm. -83, nykyinen huru-ukko. - Anonyymi
Hankkiudu ´raskaaksi!
Menkat katoaa raskauden aikana. - Anonyymi
Lääkehuoltoa se vaatii. Aineilla voi siirtää.
- Anonyymi
Siellä on montasataa nuorta kiimaista nuorta miestä puutteessa jotka varmasti auttaa siinä raskaaksi tulemisessa!
- Anonyymi
Sammalta voi käyttää.
- Anonyymi
Tuvan pojat voivat laittaa verikauhan alle!
Kuukautiskupiksi!- Anonyymi
Teinipojatko ne täällä vastailee. Entäpäs nuorten miesten yölliset siemensyöksyt? Mahtaa siinä hajut kehittyä pöksyihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Teinipojatko ne täällä vastailee. Entäpäs nuorten miesten yölliset siemensyöksyt? Mahtaa siinä hajut kehittyä pöksyihin.
Normaaleja teinipoikien hajuja!
- Anonyymi
Antakaahan naisten käydä intti, heillä on kovempi motivaatio kuin miehillä💪
- Anonyymi
Vapaaehtoisilla yleensä on parempi motivaatio kuin pakotetuilla!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen975050Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1774388Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1664294Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik893495Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast163234Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista
kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi142942Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa372933Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä32796Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL542658Nuoret pois politiikasta!
Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!291864