Tytöt armeijassa--- kuukautiset.

Miten helvetissä tytöt hoitaa menkat armeijassa? Eikö se oo ihan tappoa? Miten jossain metsässä onnistuu jonku tamppoonin vaihto... Vai vedättekö te koko vuoden epillereitä ja pidätte menkat lomilla vai mitä?
Entä nais-rauhan turvaajat? Miten en hoitaa menkat?!
197814
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

totuus, ei sinne inttiin pidä mennä jos tuo tuottaa ongelman :S viikko metässä ilman mahdollisuutta peseytyä oli aika hubaa,haistiin ja näytettiinkin paskaisilta ;D varsinkin naisille(en ole varma ku omassa komppaniassa ei ollu yhtään naisvarusmiestä), mutta eihän sinne inttiin mennäkkään neiteilee? =)

Äänestä
  • Joo, tuossahan tuo tuliki. Ei kait siinä muuta ongelmaa oo ku leireillä se voi olla vähän haasteellisempaa. Varmasti suurempiakin ongelmia on, mutta moni nainen sopii armeijaan paremmin kuin jotkut miehet. suosittelempa tenttaamaan naispuolisia reserviläisiä.

    TJ88

    Äänestä

  • "mutta eihän sinne inttiin mennäkkään neiteilee? =)"

    Onko se neiteilyä, että haluaa pitää huolta perushygieniasta runsaan verenvuodon aikana?
    Onko se neiteilyä ettei halua kaiken maailman hiivaa ja tulehdusta?

    Mieti vähän oikeesti.

    Äänestä

  • ???????????????????? kirjoitti:

    "mutta eihän sinne inttiin mennäkkään neiteilee? =)"

    Onko se neiteilyä, että haluaa pitää huolta perushygieniasta runsaan verenvuodon aikana?
    Onko se neiteilyä ettei halua kaiken maailman hiivaa ja tulehdusta?

    Mieti vähän oikeesti.

    Jos kuukautiset ovat noinkin ylitsepääsemätön ongelma, niin sopii miettiä, olisiko se oma paikka kuitenkin siellä kotirintamalla.

    Täytyy muistaa, että intti on koulutusta sotaa varten, ja sotatilanteessa jonkun naissotilaan pimppihygienia on niitä pienimpiä murheita.

    Äänestä

tekis mieli sanoo sulle 7, että, HAISTA vittu.

ja kyllä, olen nainen

Äänestä

menkat päättyy alokasaikana.Lähtiessä sitten pari pientä lisää

Äänestä

Mahtaa siinä tussu tuoksua kun pesemättä on viikon metsäleirin jälkeen huh, huh ei ainakaan kannata poikakaverin viereen ängetä heti ilman pesua, voi kaveri muuten lähteä sängystä kuin natoohjus.

Äänestä

Onhan tuolla Ukrainassakin naisia jopa rintamilla ja taitavat pärjätä paremmin kuin jotkut miehet.
Naisilla on korkeampi kivunsietokyky kuin miehillä joten heitä ei pikku naarmut ja ruhjeet pysäytä.
Pelottava vastus nainen ja rynkky. Siinä ei armoa anneta. Niinhän ne naarasleijonatkin ovat äkäisempiä kuin urusleijonat.

Kessu vm. -83, nykyinen huru-ukko.

Äänestä

Hankkiudu ´raskaaksi!

Menkat katoaa raskauden aikana.

Äänestä

Lääkehuoltoa se vaatii. Aineilla voi siirtää.

Äänestä
  • Siellä on montasataa nuorta kiimaista nuorta miestä puutteessa jotka varmasti auttaa siinä raskaaksi tulemisessa!

    Äänestä

Sammalta voi käyttää.

Äänestä

Tuvan pojat voivat laittaa verikauhan alle!

Kuukautiskupiksi!

Äänestä
  • Teinipojatko ne täällä vastailee. Entäpäs nuorten miesten yölliset siemensyöksyt? Mahtaa siinä hajut kehittyä pöksyihin.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Teinipojatko ne täällä vastailee. Entäpäs nuorten miesten yölliset siemensyöksyt? Mahtaa siinä hajut kehittyä pöksyihin.

    Normaaleja teinipoikien hajuja!

    Äänestä

Antakaahan naisten käydä intti, heillä on kovempi motivaatio kuin miehillä💪

2Äänestä
  • Vapaaehtoisilla yleensä on parempi motivaatio kuin pakotetuilla!

    Äänestä

Aloittajan kysymykseen , vastaus. voit metsässä pyytää palvelus toverias avustaan tappooni vaihdossa, joten ei propleemaa,

Äänestä

Siksikö Halla-aho ei ole käynyt inttiä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tyttö-haluu-armeijaa kirjoitti:

Miten helvetissä tytöt hoitaa menkat armeijassa? Eikö se oo ihan tappoa? Miten jossain metsässä onnistuu jonku tamppoonin vaihto... Vai vedättekö te koko vuoden epillereitä ja pidätte menkat lomilla vai mitä?
Entä nais-rauhan turvaajat? Miten en hoitaa menkat?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu