Kymco agility ei käynnisty.

jakke_88

Mikähän vittu tuohon skootteriin on mahtanut tulla,kun eilen pelasi moitteettomasti ja tänään ei millään käyntiin.Sisällä pidin lämpimässä 8h ja ei siltikään.Tulpan vaihdoin ja ei mitään apua.Kokeillut polkea startata ja vaikka mitä niin ei.Mikähän tuossa mahtaa olla vikana?Huolto on vasta tehty,kun liikkeestä viimeviikolla ostin.

3

2691

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yhden_mielipide_toiseen

      Tarvitset polttoainetta, happea, puristuksen ja kipinän. Jokin näistä puuttuu. Veikkaisin polttoaineen tai kipinän uupumista.

      Tarkista ensin tuleeko kipinä tulpalle.

      Tarkista että tankissa on polttoainetta. Älä luota mittariin. Katso konkreettisesti tankkiin. Älä käytä stendaria valonlähteenä. Tarkista että polttoainetta tulee kaasuttajan kohokuppiin. Tarkista että kupissa oleva neste on bensaa eikä esimerkiksi vettä. Tarkista että polttoaine jatkaa matkaansa tulpalle. Tulppa on märkä mikäli saa polttoainetta muttei pysty sytyttämään sitä.

      • jakke_88

        Joo oli cdi boxi mennyt.Meni onneksi takuuseen.


      • ketutus jo iski
        jakke_88 kirjoitti:

        Joo oli cdi boxi mennyt.Meni onneksi takuuseen.

        mul oli sytytystulpan johto halki.. sama vika


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      71
      2283
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      36
      1852
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      100
      1191
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      47
      945
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      89
      824
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      26
      817
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      29
      690
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      41
      675
    9. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      142
      667
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      588
    Aihe