Koskenrannan lattia ei kestä tansseja. Katsoin viimeisissä tansseissa lattiaa ja huomasin että siitä irtosi isoja palasia ! Tämä on ehdottomasti terveysriski. Kun lattiasta irronneet palat hajoavat tanssijoiden kenkien alla ilmaan nousee betonipölyä ja maalin hiutaleita. Ilman uutta pinnoitetta tansseja ei saa järjestää. Minä en ainakaan halua hengittää tälläistä pölyä. Aiheuttaa varmasti vaikka mitä hengitysteille, kiun tansseissa kulutetaan happea paljion enemmän kuin normaalisti.
Koskenrannan lattia terveysriski
Syöpä tulee
8499
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Näin kertoo Kaltsu nyt, kun paskahousussa jo kuivuu
Todellakin kävin muutaman kerran ja huomasin että lahkeet oli valkoisena
Ja voi olla lähes yhtä vaarallista kuin katupöly ja dieselin hiukkaset.
Aika yleistä valkoisen pölyn tarttuminen vaatteisiin on ollut kaikilla tanssipaikoilla. Ja vielä nykyisinkin jos parafiinia käytetään jauheena niin lahkeisiin tarttuu valkoista pölyä. Kuumanakin levitetystä parafiinista saattaa irrota valkoista pölyä.
Koskenrannassa pöly on betoni - ja epoksipölyä. Ilmeisesti betonin koostumus muuttunut, jolloin se ei enää kestä. Rasituksessa epoksi irtoaa lattiasta paloina. En suosittele kenellekkään tanssimista tälläisellä lattialla. Todellinen terveysriski, kun tanssijat liikkuvat pöly nousee ylös lattiasta.
oliko sinulla pitkäkin altistuminen? Montakin käyntikertaa ennen kuin loppui tanssit?
JOS JOKU ON PÖLYLLE ALLERGINEN, TUNTUU VARMASTI ILLAN PÄÄTTEEKSI
enää, koska tanssit siellä on jo loppuneet. Älkää jauhako enää menneistä.