Uusikaarlepyy valmis vastaanottamaan pakolaisia!

Tuleekohan niistä ruotsinkielisiä RKP:tä kannattavia suomenruotsalaisia jotka elävät valtion tuella työttömyydessä suljetulla rantakaistaleella ilman pienintäkään kontaktia maan kantaväestöön?

http://www.vasabladet.fi/Story/?linkID=139341
2109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taas syntyy uusia suomenruotsalaisia rotusveko Pkg:n iloksi!

Äänestä

Näin nämä suomenruotsalaiset saavat sitä mitä ovat halunneet.
Merirosvot Ahvenanmaalle ja toiset paskat Närpiöön.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hholopainen kirjoitti:

Tuleekohan niistä ruotsinkielisiä RKP:tä kannattavia suomenruotsalaisia jotka elävät valtion tuella työttömyydessä suljetulla rantakaistaleella ilman pienintäkään kontaktia maan kantaväestöön?

http://www.vasabladet.fi/Story/?linkID=139341

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu