CR-Z FLOP!

CRZ Maaan

Otan osaa kaikkien teidän puolesta jotka olette CR-Z:n menneet ostamaan.

Ensinnäkin auto on kallis. Ei edes kovin bensapihi ja vaikka kuluttaa aavistuksen vähemmän kuin esim Polo 1.4 TSI, on vakuutusmaksut kovemmat koska CRZ:ssa isompi kone.

Se on hidas. Ahdas. Tehoton. Onneton. Miksi kukaan haluaisi maksaa lähes 30 000 euroa autosta josta ei ole mihinkään??! Se ei ole tarpeeksi pihi ollakseen oikeasti järkevä hankittava, se ei ole tarpeeksi sporttinen ollakseen sportti. Se ei ole tarpeeksi tilava että saisi edes tavaraa kyytiin. Auto on yksinkertaisesti aivan hyödytön.

Kyllä, olen koeajanut. Ja ihmettelen syvästi miksi honda edes päästi markkinoille tuollaisen rotiskon. Hyvänä puolena mainittakoon napakka ohjaus ja todella hyvä vaihdelaatikko.

10

705

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • acco mies #17

      Voi pitää paikkansa. Itselläni ei ole ja tuskin tuleekaan olemaan kokemusta kyseisestä autosta. En näe siinä mitään hienoa tai ihmeellistä. Mutta oletko sama VAG -kaveri joka tällä honda palstalla säännöllisesti teeässiitään käy mainostamassa. Jos olet niin älä vaivaudu enää, kiitos.

    • Lohdutan

      Minua harmittaisi myöe jos ajelisin Vw Pololla, mutta tuskin menisin siitä kuitenkaan Vw palstalle itkenään.
      Yritä pärjätä,- reppana.

    • nipponisti.

      Köyhille on kaikki kallista, eikä sinulle ole tuota henkistäkään pääomaa juurikaan karttunut.

    • 984+987

      juu tuli ostettua punainen ja musta , ei ole kummoisia autoja

      • arvostelukykyinen

        En ole viellä kokeillut niitä, kun vasta viikko sitten autoliike ne sinne toimitti.
        Maailma on sadunkertojia täynnä ja osalla on tosi vilkas mielikuvitus, kuten viestiketjun aloittajalla.
        CR-Z ei voi verrata sellaiseen tuokkoseen kuin Vw Polo


    • cr-z rocks

      Ensinnäkin CR-Z ei ole minusta kallis katsottuna sitä, millainen se on, niin sisältä ja ulkoota. Siellä on myös ainutlaatuinen moottori ja vaihtesito yhdistelmä- 6 vaihteinen manuaali ja 1.5 bensa. Eikä CR-Z ole edes hidas. Kyllä se kiihtyy nopeammin kuin 1.4 tsi VW Polo. Joillekin se on ahdas, joillekin ei. Esim. minulle se on juuri sopiva. Olen ajellut Milanon punaista CR-Z:taa 4 kk ja 2900 km eikä ole mitään huonoa sanottavaa. Itse pidän 3 ajomoodista, joista käytän eniten NORMALIA ja SPORTIA! Uskomaton on se, että SPORT-ajomoodin ja ECON-ajomoodin ero on erittäin huomattava. Kaasun ja ohjauksen vaste parantuu SPORTISSA huomattavasti. Myös jarrutuksessa huomaa paljon eroja! Joten CR-Z ei ole todellakaan turha auto!

    • yrjö alho

      No niin kerroppa sedälle missä kohtaa crz:issä on valmistenumero?

      • nipponisti.

        Löytyy sivulta 467


    • Hybridilla

      Polo on mopo, jossa on pienet tilat sekä edessä, että takana. Lisäksi se on typerän näköinen, tai se ei oikeastaan ole minkään näköinen Se on pienten ihmisten auto ja autolta tulee odottaa täällä suomessa, että siinä myös talvella tarkenee. Tätä oleellista ominaisuutta ei Polossa ole.

      http://www.ts.fi/teemat/liikenne/200492.html

    • rewwwwret

      Se vain tuntuu kalliilta kun ei ole rahaa.
      Polo- pojat voivat keskustella pirkka-Audeista omalla palstalla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      125
      1278
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      934
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      95
      932
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      25
      887
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      293
      770
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      95
      748
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      656
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      34
      648
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      50
      581
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      134
      579
    Aihe