V5 pelin ohjeet ja hinta ?

JJ RaviHevonen

Haluaisin pelata V5:sta, mutta en ymmärrä Veikkauksen ohjeita kupongin täytöstä. Voisko joku tässä esittää yksinkertaisen version. Mitä esim. tarkoittaa sana 'kertaistus' ? Ja mistä tietää rivin hinnan ? Ei ainakaan Veikkauksen nettisivuilla kerrota niistä mitään (ei siis yhdestäkään pelistä, esim. Lotosta). Vai onko ne kätketty niin pitkän polun päähän, ettei niitä ole tarkoitus edes helposti löytää.
Eikä kannata kirjoittaa vastauksia, että 'kysy R-kioskilta'...
Kiitos !

1

824

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heppoja

      Rivin hinta on 10senttiä, siis jos laitat joka lähtöön yhden hevosen. jos laitat yhteen lähtöön 2 niin se lasketaan 1x1x1x1x2 eli 20 senttiä jos kahteen lähtöön vaikka kolme niin 1x1x1x3x3 eli 90 senttiä eli kerrotaan. kertaistus siinä tarkpoittaa sitä et montako kertaa sama lappu eli jos laitat siihen kaksi ja olet tehnyt tuon 90 sentin lapun nin se 90 senttiä kerrotaan kahdella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      56
      2215
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      201
      2051
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1392
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      58
      887
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      855
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe