mikä saatan siirtomaksu

ja sähkövero kyllä aikoihin on eletty, että suomaiset varsin rehelliset ihmiset on valinneet noin tyhmiä päättäjiä evuskuntaan, ei ne linjat siitä kulu käytänkö sähköö 100 tai 2000 mekavattia ja mitä veroo siitä vielä pitää maksaa, että kuluttaa, jos persut on näitä vääryyksiä vastaan niin en ihmettele vaikka kannatus nouseekin ????
3255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

no mikä saatanan kiinteistövero miksi se maksetaan,,, tiestä ilmeisesti mikä johtaa tontille,,,seuraavaksi tulee hulevesimaksu joka naapurilla (Haapajärvisillä) tuntuu jo olevan,seuraavaksi tulee päästömaksut mökkiläisille,lämmitätkö vesienergialla ,puulla,maalämöllä maksu sen mukaan.
sitä seuraavaksi joka liittyy edelliseen "iliman pilluu" maksu piereskeletkö päivässä 1,2 vai kolme kertaa,onko tuhnu vai plörö pieru maksu sen mukaan.
Kusetetaanko meitä?

Äänestä
  • lä ja pahasti

    Äänestä

  • paskonhous kirjoitti:

    lä ja pahasti

    Helsinkiin tullossa ruuhkamaksu,meille on tulossa tien "vähänkäyttömaksu"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


suurkulu kirjoitti:

ja sähkövero kyllä aikoihin on eletty, että suomaiset varsin rehelliset ihmiset on valinneet noin tyhmiä päättäjiä evuskuntaan, ei ne linjat siitä kulu käytänkö sähköö 100 tai 2000 mekavattia ja mitä veroo siitä vielä pitää maksaa, että kuluttaa, jos persut on näitä vääryyksiä vastaan niin en ihmettele vaikka kannatus nouseekin ????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu