Heittäköön se ensimmäisen talikon joka on syytön. Niin sanotaan Sanassakin, joten ei saa repostella Annelin, Kaukon, Heikin, Tanjan ja kumppaneiden rötöksiä.
mullikkapuolue
rulettaa
292
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kun meillä tehdastyöläisillä, jotka tällaisiin provokatiivisiin juttuihin, joissa voi nöyryyttää toisia ihmisiä, mielellään mennään mukaan, ei ole talikoita, ehdottaisin, että sanan "talikon" tilalle vaihdettaisiin joku paremmin meitä työläisiä kuvaava esine.
Minulla on STS:n säästöpossu täynnä pikkukolikoita, varmaan teillä muillakin aatteen puraisemilla älyköillä on sellainen! Siis heitettäköön STS:n säästöpossulla kaikkia meitä typerinä pitäviä! Se on niille jälkiviisaille ei-sossuille ihan oikein!
Siispä sinulla on työssäsi tiettyjä seikkoja, joita varmaan pidät itsensäänselvyyksinä. Vuosiloma, työajan lyhennys, minimipalkat, irtisanomisajat, työterveyden huolto, sairausajan palkka, lakko-oikeus... Kepuko, vai työnantajako (hyvää hyvyyttään) nämä sinulle lahjoitti?