Aamulla kolmosella Soini hyvin näpäytti pissismmua/vaippaliisaa..
Soini näpäytti
pissismummoa!
4130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei Soilla ole eväitä Liisaa näpäyttämään. Media on hoitanut lellikkinä tätä isoa vauvaa pitkään ja mitään oikeita vastauksia Soinilta ei ole vaadittu. Onko media koskaan kysynyt, että mitä hän tarkoittaa vanhoista puolueista puhumalla, kun persutkaan ei mikään uusi puolue ole, vaan vanhan konkurssin tehneen SMP:n ideologiselle raunioille Soinin kasaama puolue.
Mamuna se SMP:n Urpo Leppäsenkin leski Suomessa riehuu. Miksi häntä ei persut laittanut ehdolle?
Entinen demarirouva Tarja Halonen.
http://www.kaks.fi/node/34
Soini puhu täyttä asiaa. Kertoi miksi Suomi kohta kuralla, jos ei saada muutosta.
Hallitusta vastapäätä istuvilta ihan oikeasti keinot noin vähissä, että mennään mauttomiin henkilökohtaisuuksiin. Luulisi demareitakin "työväenpuolueena" kiinnostavan 700 000 köyhäämme, lukuisat pitkäaikaistyöttömämme, joiden joukkoon on "tunkeutumassa" yhä enemmän alle 30 vuotiaita nuoria jne.
Yleensä tuonsorttisella kielenkäytöllä paljastetaan se, että peli on jo menetetty. Toisaalta jos jotain järkevää olisi tarjota, niin eikö tällaisessa talouden tilassa pitäisi keskustella meitä kaikkia kiinnostavasta aiheesta. Miten me tästä oikein selviämme. Ja Liisalle Ihmemaahan tiedoksi. Älä ihmeessä luule, että jatkuvilla verojen kiristyksillä pulmamme tulee ratkaistuksi.