Suurin osa Äänekosken palveluammateissa

olevista henkilöistä tulisi pikapuoliin ohjata kursseille oppimaan asiakaspalvelua. Tai ainakin työharjoitteluun sitä oppimaan jonnekin muualle mutta ei Keskisuomen alueelle.

Se kun ei ole asiakkaan syy jos itsellä on asiat niin että se näkyy jo päällepäin naamasta!
3368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suurin osa asakkaista oppimaan miten käyttäydytään esim.kaupassa.
ps. en ole myyjä

Äänestä

Joskus kyllä se vika on asiakkaassa itsessäänkin, myyjätkin ovat ihmisiä siinä missä muutkin ja oikeus se on heilläkin siihen että joskus voi töissä olla veemäinen päivä tms. Usein palvelutyössä myöskin työntekijät joutuvat koetukselle kun kaupalla ei ole resursseja palkata lisää työvoimaa vaikka tarve olisi, silloin työt pakkaantuvat olemassa olevien työntekijöiden harteille (usein yksi ihminenkin voi joutua tekemään parin kolmenkin henkilön työt omiensa lisäksi).

Äänestä
  • Asikas,äänestä jaloilla!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uttivnusron kirjoitti:

olevista henkilöistä tulisi pikapuoliin ohjata kursseille oppimaan asiakaspalvelua. Tai ainakin työharjoitteluun sitä oppimaan jonnekin muualle mutta ei Keskisuomen alueelle.

Se kun ei ole asiakkaan syy jos itsellä on asiat niin että se näkyy jo päällepäin naamasta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu