ja uransa tuhoamisesta, kun Rusi sai pelkkänä virkamiehenä mittavat korvaukset, täytyy korvausten olla Vanhaselle miljoona luokkaa.
Paljonko Vahanen saa korvauksia,
maineensa.
47612
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
tasan 0€
jos oman uransa tuhoaa. Kaikkea sitä keputollakoiden päässä liikkuukin.
Vanhasta ole syytetty tai tuomittu mistään mutta ura kuitenkin tuhottu..
kattoo ny
se nyt käräjöis?
nyt taas olikaan se Turkulainen politiikkon alku joka teki aiheettoman kantelun Vanhasesta oikeuskanslerille..
siitä ei ole mitään epäillystä..
Taitaa saada jo nyt ministerieläkettä n. 8000 euroa kuukaudessa. Ja jos ei vielä sitä saa, niin tuon verran sille on tulossa, kun joskus jää eläkkeelle. Siis kuukaudessa! Siihen vielä PYLlyn eläkerahat päälle, niin kyllä kelpaa muistella "uraa". Jättieläke, mutta miksi? Sitä kansa ihmettelee.
Oikeuskeissistä ei tule mitään korvauksia, sillä mitään haittaa ei ole aiheutettu. Maine meni ihan oma-aloitteisesti.
maailman ykköseksi hänen hallituskaudellaan, sitä on vaikea ylittää..
köyhyysrajan alapuolella eläviä,liki 800000 th köyhää. Todella paljon hyvää kepulilaiset on saanut aikaan.
vuosittain 2-3 satatuhatta kansalaista jotka joutuvat turvautumaan toimeentulo tukeen.
Suomi nousi "maailman ykköseksi" ja samantien putosi vähiten korruptoituneiden maiden listalla rajusti alaspäin. Syynä tähän oli Vanhanen ja muut vieraita rahoja omiksi luulleet poliitikot. Metkaa porukkaa :D ja samalla katosi Suomen maine rehellisenä maana :D
Eihän tuollaiset itseään ajattelevat matalaotsat tajua sitä haitan määrä minkä saivat aikaan. Maineen nostaminen entiselle tasolle tulee olemaan erittäin työlästä, sillä aina on epäily uusista korruptioista.
Mitä toimeentulotukea hakeviin tulee, niin neljäsosa Suomen kotitalouksista on hakenut sitä. Tukea hakevien määrä tulee vain kasvamaan, jos kepu jatkaa hallituksessa.
hankala oikaista, johonkin vastuuseen nämä kantelijat täytyisi saada Suomen maineen vahingoittamisesta.
Matti sanoi itsensä irti, turha siinä on mitään korvauksia itkeä. Saiko se Rusi peräti 20.000,- joka oli raskaasti yläkanttiin. Yksittäinen maatila saa kansallista tukea vuodessa enemmän;-))
Saihan tuo korvauksena rahoittajiltaan lokoisan "työ"paikan. Kukapa meistä tietää, mitä siinä korvatiin? Ehkä poliisi selvittää asian.
Sanotaan, että jokaisella on hintansa... Se pätee ainakin kepulaisiin.
Virastaan täysin valheellisin vasemmisto ,demarit kommarit, perustein niin korvaukset täytyy olla mittavat. Kun ajojahtia on kestänyt useita vuosia, ja tämä on jo kolmas tapaus, ensin demarit Lipposen johdolla teilasi Anneli Jäätteenmäen täysin valehtelemalla että joutui jättämään Pääministerin tehtävät. Sitten Tanja Karpela sai osakseen valtavat solvaukset kun oli uudenmaan ääniharava yli 20,000 äänellään., jota demarit eivät voineet sulattaa että kepulainen on ääniharava uudellamaalla.
Nyt Matti Vanhanen joutui jättämään hyvin toimineen pääministeri kautensa pelkkien punikkien valheiden takia, kuka enää uskoo demari kommareita, niin paljon valheita he jatkuvasti suoltavat suustaan.
Kun Pääministeri valheellisesti vasemmiston ja sen hallitseman median taholta hirveän ajojahdin tuloksena teilataan pois Pääministeri tehtävistä, niin korvaukset täytyy olla mittavat, ehkä yhtä suuret mitä täysin aiheeton vuosia kestänyt tutkintakin on ollut, joista lasku pitää ehdottomasti langettaa ainoastaan demari ja kommari puolueiden, ja heidän hallitseman median maksettavaksi. Ei missään tapauksessa valtion piikkiin se saa mennä sillä kyseessä on satoja miljoonia euroja.
On toitotettu lehdistön ja median vapaudesta, mitä hyötyä siitä on jos se on samaa kuin aikoinaan Neuvostoliitossa sieläkin se oli vain vasemmiston käsikassara, sama se on täälläkin 30 vuotinen demarien Presidentti kausi on vääristänyt median täysin vastaamaan entistä neukkulaa, joka on häpeäksi eurooppalaiselle suomelle. Jos demarit kaiken tämän vehkeityn jälkeen saavat kevään vaaleissa yli 15% kannatuksen niin Suomi on kaukana oikeus valtiosta.
On tosi kusessa tämän jälkeen, näin on näreet...
Ainakin saman verran pitää saada kuin Piikkihiihtoliiton piikittäjäpoppoo sai... eipäs kun meinasi saada :-)
Oletteko jo sopineet keskuudessanne paljonko maksaa törkeä valehtelu ja jatkuva panettelu Pääministeristä joka joutui teidän törkyilyjen takia lopettamaan pääministerin tehtävät. Kyllä se on useita miljoonia euroja vielä sen päälle mitä maksoi tuo turha poliisien ja valtakunnan oikeuden tutkiminen. Jonka vasurit alulle panitte, hyi hävetkää te seka sikiöt.
Täytyy saada tosi isot korvaukset niin suurta häpeää nuo sossut ovat hänen päälleen langettaneet valheillaan usean vuoden ajan. on hienoa kuulua muihin puolueisiin kuin demari kommari.
.
yrittikään saada korvauksia olemattoman maineensa tahrimisesta
.
Kun pääministeri pudotetaan valheellisesti virastaan, niin se ei ole mikään pikku juttu, vaan suuri rikos josta syylliset joutuu vastuuseen, ja suuriin rahallisiin korvauksiin..
ja jos jotkut tuota eroa edesauttoivat, ne olivat kepulaisia. Periköön Vanhanen niiltä korvauksia
menetetystä "maineestaan."
sekoittivat kaikki kynnelle kykenevät ja autuaasti unohtaen omat esim, miljoonaluokan AY vaalirahat.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009092310297475_uu.shtml
Tuo episodi ei vaikuttanut millään tavalla Vanhasen eroon, omat koirat loppupelissä
rupesivat Vanhasta nakertamaan.
ei ikinä olisi eronnut ilman sitä silmitöntä hyökkäystä mitä häntä vastaan käytiin, jolle nyt sitten ei olekaan mitään perusteita.
ja hyökkäyksen terävin kärki tuli kepun sisältä.
vai provoiletko vain.
"puoluetta johtaa puolirikollinen poppoo, joka veljeilee rikollisten kanssa ja ottaa rahaa mistä vaan ja suhmuroi kuntakaavoja"
tällähän ei ollut vaikutusta ero päätökseen "- Asioiden peittämistä, valehtelua, oman edun tavoittelua," valehtelua kaikki tyyni.
omaa etuaan tavoitteleva puoluesihteeri? miksi ihmeessä valitsitte sen puoluekokouksessa?
SDP laskusuunnassa ja Keskusta nousussa, valehtele mitä valehtelet.
molemmat mainitsemasi puolueet ovat laskusuunnassa. mutta missä kohtaa minä valehtelin?
on totta ja mikä valetta.
"Tuo episodi ei vaikuttanut millään tavalla Vanhasen eroon, omat koirat loppupelissä
rupesivat Vanhasta nakertamaan."
sekä sosio- että psykopaatteja. tosiasia on että vanhanen oli muodostunut rasitteeksi eräille
kepulaisille ja he halusivat päästä vanhasesta eroon.
että valehtelu on rumaa.
tai menee usko koko systeemiin.
Saahan sitä viherpiipertäjä syyttää ketä haluaa mutta maksakoon kulut omasta pussista eikä ole aina syömässä toisten pöydistä niin kuin Vihreät yleensä tekevät (vrt Hassin kulukorvaus-vedätys).
MPP, Transu ja kumppanit, kommenteja kaivataan.
palkalla
jos ei narahda, myönnetään elinikäinen jäsenmaksuvapaus, sekä kepun parhaan valehtelijan kunniakirja.
tuhottuaan Kataisen kanssa Suomen talouden.
meillähän menee hyvin, olemme maailman ykkösiä !!!.
millähän mittapuulla mitattuna? naurettavaa.
hyvin menee mutta menkööt.
kaikenmaailman napanöyhtätutkimukset, ei se todellisuus silti miksikään muutu.
koskaan, meillä on esim. autoja niin paljon että kaikki Suomalaiset mahtuu kerralla autoihin ja jää vielä tilaakin, taulutelkkareita, Thaimaan matkoja, vapaajan asuntoja, Lapin hiihtirinteet käyvät ahtaaksi hiihtolomien aikaan, eläke vakuutusia, sijoituksia, monta autoa perheessä, maksuttomat koulut, maksuton terveyden huolto, maksuttomat tiet, maksuton oikeuslaitos, sosiaalihuolto varattomille, halpa tuettu ruoka, maailman korkeimpiin kuuluva palkkataso, alkaa jo oikein hengästyttämään.