Mikä mahtaa olla näiden uusien hybridien hintakehitys. Jos nyt ajattelee perinteitä vaihtoväliä 3-4 vuotta uudelle autolle, normaaleilla 15 000 km vuosikilometeillä, niin paljonko palaa rahaa. 60 000 km alkaa varmaan olla max mitä näillä voi ajaa huoletta.
Vastaukset 4
- halvalla menee
Priuksella taksikuskit päästelleet kolme hunttii perushuolloilla. Kestävät paremmin kilometrejä kuin tavalliset.
- sun valinta
noin pienillä ajoilla edes harkitset kuljetavasi turhia akkuja edestakas. Ei tuo ainakaan perustu mihinkään järkeen ja vielä vähemmän tunteeseen.
Ei tuollaisen marginaaliauton jälleenmyyntiarvon luulisi olevan kaksinen.- 7
Pääasiallisesti ajan kaupungissa 90% kilometeistä keskinopeus alle 30 km/h. Tavoite on päästä äänettömään liikkumiseen. Bensiinimoottori taas takaa riittävän lämmön talvellakin ja tarvittaessa toimintasäteen.
- 2.4 STW
7 kirjoitti:
Pääasiallisesti ajan kaupungissa 90% kilometeistä keskinopeus alle 30 km/h. Tavoite on päästä äänettömään liikkumiseen. Bensiinimoottori taas takaa riittävän lämmön talvellakin ja tarvittaessa toimintasäteen.
No noin tuoreena vaihdettuna ainakin Lexun hybridit tuntuu olevan hinnoissaan. RX400 ja ne sedan hybridit on 3-4 vuotiaina tuskaisen kalliita ihan verrattuna uuden hintaankin.
Kalliimmissa autoissa mahdollinen akun uusiminen ei ole niin iso asia kuin Auris tai Prius hybrideissä.
Noilla sinun kriteereillä tuo CT200 voisi olla ihan pätevä. Rakettihan se ei ole mutta jos sellaista et etsikään niin onhan tuo hyvin tehty auto ja taatusti yksilöllinen päin vastoin kuin joku BMW 300 joita tulee vastaan joka kulmassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 161916
- 86770
- 57751
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?63684- 46623
- 60572
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71556Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44537Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35535- 26521