. ELÄIN VAIKUTTAA VAMMASTAAN HUOLIMATTA HYVINVOIVALTA. ONKO VAMMAISELLA OIKEUS ELÄÄ ? LISÄÄ KALEVASSA.
KOLMIJALKAINEN ELÄIN
HAVAITTU
9328
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sanoisi Kekkonen.Eikö siellä ole metsästäjiä, jotka hoitelisi kituvat elukat monttuun.Itsellä kivääri ympärivuoden mukana m.m. tuollaisten tapausten varalta.
Nopea kuolema on aina ja joaiselle armollisempi kuin kituminen.
ompa outoa puhetta?
täss on outoa, tuo metästäjä on ihan oikeas
Yhden jalan niin se vois oppia kävelemään ?
POJAT NE.
se tehtävä ei kuulu sinulle eikä minulle. luonto hoitaa omansa kyllä.
silmään pahasti ja kysyn, että missä ne tunarit oikein on vai joko on unohtunut H-vetisten Susijahti muutama vuosi sitten. Lyijyä sai *takkuturkki" kyllä niskaansa, mutta ei sitä hengiltä sit otettukaan (siellä), vaan paremmat miehet piti saada asialle naapurikunnasta, että eläimen kärsimykset saatiin lopetettua. Eläin oli erittäin hyväkuntoinen, tassunsa kettunarussa loukannut yksilö joka pärjäsi ihan hyvin noinkin luonnossa.
vastaha täl alueel jahattii myöski haavotettuu karhuu.
episodi oli sekin karhujahti ja piti ihmisiä varuillaan tovin aikaa. Tais saada opetuksen nekin metsämiehet ja seuraavalla kerralla eläin otetaan ristikolle hiukan paremmin.
Sitkas eläinhän Karhu on ja muistuupa mieleen Keväällä 2007 yks tapaus, jossa olin mukana, siinä Poliisi haavoitti Karhua eräässä pihapiirissä. Ampui n. 15m päästä Karhua haulikon täyteisellä, mutta ei saanut kuin haavoitettua eläimen. Tosta kehkeytyi jännä tilanne, kun *turisteja* (uteliaita katselioita) seikkaili haavoittuneen Karhun kanssa maastossa pilvin pimein. Onneksi tilanne päättyi Karhun hengen menetykseen paria tuntia myöhemmin hämärän jo laskeutuessa maisemiin. Tuossakin tapauksessa oli aineksia pahemmillekin tapahtumille!