Pää pensaaseen Kervis-asiassa

Kotkan kaupunginhallitus on työntänyt pään pensaaseen, ei kykene Kervis-asiaa ratkaisemaan, ei kykene virheitä myöntämään, ei kykene virkamiehiä ojentamaan, ei kykene mihinkään.
6169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Julkisen sektorin oikeuslaitoksien virkamiehet, ei Kaupunginhallituksen kuntapäättäjät poliittiset virkamiehet.
Näin se jatkossa menee.

Äänestä
  • ....mustan 8-koplan jäsen, joka Askoa simputtanut ja nyt lykkää vastuun muualle.
    Joopa.

    Äänestä

Kotkan kaupunginhallitus ei kykene Kervis-asiaa ratkaisemaan, ei kykene virheitä myöntämään, ei kykene virkamiehiä ojentamaan, ei kykene mihinkään.

Äänestä
  • Salminen ulos ja vähemmän virkamiehiä lipovat tilalle hallitukseen, eiköhän ala väärennetyt asiakirjat oikenemaan!

    Äänestä

Johan se on ratkaistu, vai jäikö oikeuden päätökset huomaamatta?

Äänestä
  • Rintamakarkuruutta havaittavissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hallitus vaihtoon kirjoitti:

Kotkan kaupunginhallitus on työntänyt pään pensaaseen, ei kykene Kervis-asiaa ratkaisemaan, ei kykene virheitä myöntämään, ei kykene virkamiehiä ojentamaan, ei kykene mihinkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu