Lylylle kunniamaininta ja lisää mainetta
Heh..
15491
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
juoppo, kun yhdestä pullosta pitää taistella?
vai oliko ihan karaattikultainen pullo?
ja rahalla, kun sitä riittää
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/muut.shtml/1258955/kansanedustajalla-erikoinen-viinapulloepisodi-lentokentalla
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/muut.shtml/1240883/lyly-rajalalla-hulppea-elaketalo-thaimaassa---katso-kuvat
Saatanan rupisammakon perseen näköinen akanhakkaaja. Kun ei rummun hakkaaminen onnistu niin hakataan akka kännissä. Tekisi palveluksen veronmaksajille ja ampuisi aivonsa seinille.
ÄLKÄÄ ÄÄNESTÄKÖ TUOTA TÖRPÖKETTÄ ENÄÄN EDUSKUNTAAN , TAKINKÄÄNTÄJÄ JA RAUKKIS OIKEIN VIIMEISEN PÄÄLLE!
joo,ja ajattaa akkansa mettään pakoon,
näin täällä haukiputaalla kävi
ruotsalainen rauta kädessä
kun rohkeni vaatia pakkoruotsin poistamista.
Ei sen kummempaa.
kun lipesi puolueen ruotsi-myönteisyydestä
saanut viedä ollenkaan käsimatkatavarana koneeseen nykyisten turvallisuussääntöjen mukaan, jos ja kun tilavuus oli yli 100 ml.
Normisääntö kaikilla lennoilla.
Löytyi kuitenkin tuttu sääntöä rikkova virkailija.
Ei hyvää päivää!!!!
MIETIN VAIN ETTÄ MINKÄLAINEN IHMINEN OIKEIN ÄÄNESTÄÄ JOTAIN LYLYÄ?
JOKIN MUMMO?
vitalis. Tiedetään, että Lyly kerää hyllyynsä erilaisia alkoholihuomia. Niitä keräyspulloja ei sitten korkata todellakaan.
Toivottavasti Lyly menee eduskuntaan vielä kolmannelle kaudelle. Ehdottomasti Oulun valovoimaisin ja ahkerin kansanedustaja. Hänelle kuuluisi vähintään kulttuuriministerin salkku seuraavassa hallituksessa.
Ei ole Lyly äänestämisen väärtti. Kyllä "senaattorille" soppa maistuu.
väitätkö vastaan. Lylyn keräilyharrastus on oma juttunsa ja se on siinä. Lyly on aina valmis henkiökohtaisesti auttamaan ja tukemaan kansalaisia, joita on kaltoin kohdeltu, jopa oman vaalipiirinsä ulkopuolella. Ei Lyly pelkällä paskanpuhumisella ole toista kautta kansanedustajana, ja se on faktaa.
Arvostakaa helvetissä te oululaiset Lylyä, olitte sitten mitä tahansa puoluetta tahansa, ja äänestäkää hänet kolmannelle kaudelle eduskuntaan. Lylystä tulis hyvä ministeri!
Toivoo panelias äijä Paneliasta.
Juuri niin on ettei kateelliset ihmiset edes aina kaikkea tiedä esim. pullosta ns. mekkala kun oli tiedän tasan miksi taisteli siitä pullosta mut ei kylläkään sen vuoksi et olis heti juomaan mennyt sitä.kiva kun kaikenlaista huhuillaan mut useimmat ei tiedä paljo paskaakaan toisten asioista ja kovasti puhuvat. kaikki joskus jotain virhettä tehty ei se koko immeisestä paskaa tee.....onnea Lylylle kaikin puolin ja äänestämään!!!
Äänesti edellisellä kerralla Lylyä ja teen sen uudestaan, saahan miestä morkata, mutta muistakaa tasapuolisuus.