Tiedätkö miksi tämä

on niin

vaikeaa? Joskus harvoin kun suot vain minulle huomiosi ehdin luulla, että sinäkin pitäisit minusta. Seuraavassa hetkessä olen sinulle taas kuin ilmaa, et katso minuun, et kuule minua, ellen änkeä vängällä seuraasi. Hetkittäin tekee mieli vain jatkaa eteenpäin ja unohtaa, mutta "se jokin" sinussa saa minut aina unohtamaan kyseisen ajatuksen.

5

688

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olisin voinu

      kirjottaa sanasta sanaan samallalailla...

    • <3 (n)

      Minähän en mitään muuta haluakaan kuin että "änkeäisit seuraani" :)

    • Se on vähän niin kuin löysässä hirressä roikkuis, mutta ehkä sinun kannattaa lopettaa vaistoihin turvautuminen ja hankkia konkreettista tietoa tästä hienosta ihmisestä?
      Toiveita ei kannata nostaa liian korkealle, muuten saattaa tippua korkealta ja kovaa.
      Sen olen oppinut vaikka ikäloppu en vielä kuitenkaan ole:)

    • ellinkutale

      Noin luulin minäkin vielä eilen. Sitten sain kuulla miten aina pilaan kaiken, eronkin omalla käytökselläni. Ja samalla minut haukuttiin huoraksi. Mietin vaan miksi sitten annettiin välillä ymmärtää jos ei kerta ollut tunteita enää. Nyt ei sitten ole enää mitään.

    • yli älyn menee

      minun kynästä.

      Olisi kiva tietää mitä tuommoinen käytös on...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      51
      2829
    2. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      107
      1682
    3. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      104
      1000
    4. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      83
      925
    5. Mitä sä haluat?

      Kerro nyt. Sano suoraan.
      Ikävä
      59
      849
    6. Priden osallistujamäärä suuri pettymys!

      Ei lähellekään sataatuhatta, vaikka mukaan on värvätty kaikki aktivistit jopa homot katolta heittelevä islamistinen aate
      Luterilaisuus
      163
      770
    7. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      42
      766
    8. IS Viikonloppu 28.-29.6.2025

      3- merkitty Kovis Erkki Vuokilalta. Oikean reunan (kuvituksellinen) pääkuva on hauska, mutta siitä johdetun sanan merkit
      Sanaristikot
      57
      751
    9. Joku kysyy

      Missä on syy? Jossainhan se syy täytyy olla persujen kannatuksen alenemiseen. Kannatuksen alneminen ei näy pelkästään g
      Perussuomalaiset
      59
      732
    10. Kannan sinua mukanani

      Aina sydämessäni ❤️ Niin kauan kun henki pihisee ja veri virtaa suonissani, niin olet osa minua tavalla, josta olen kii
      Ikävä
      28
      685
    Aihe