Tietääkö joku onko jakopää ketjulla vai hihnalla?
Astra sports tourer 1.4T AT6 (140hv) jakopää
14
20399
Vastaukset
- röpötti..
kardaaniveto tuplanivelellä. Just tarkistin. Onko muita tyhmiä kysymyksiä ?
- Anonyymi
säät oot ihan pönttö oot niin tyhmä
- Anonyymi
Toinen tyhmä..astra sport tourer 1,4 2011 ketjuko. Pitääkö vaihtaa.. tv. toopeloogi
- ooppelix
pikkuturboissa on ainakin ketju....
- Anonyymi
Näin on ,pikku turboissa on ketjulla jakopää
- sama paketti
on mullakin hankinnassa. Joko olet pistänyt tilaukseen.
- yjp
Tilattu on viikko sitten.
- kysynyt myyjältä
yjp kirjoitti:
Tilattu on viikko sitten.
tilausvaiheessa onko hihna vai ketju, v***u sä ole mitään tilannu.
- Vectran omistaja
Astran Turbo-mallit ovat jakopään ketjulla. Vapaastihengitävät jakopään katkeavalla hihnalla, jonka mahdollisesta ennenaikaisesta katkeamisesta valmistaja General Motors ei ota vastuuta.
Näinhan kävi vuosikymmen sitten kun maahantuoja puolitti moniventtiikoneiden jakopään hihnan vaihtovälin autonomistaja kustannettavaksi ja Opelin maine tuhoutui Suomessa ja myynti romahti 70 %.
Tekeekö maahantuoja samoja virheitä uuden Astran kohdalla jää nähtäväksi ja maksettavaksi.- Ooppelix
sä oikein selität?Astra H ja Vectra C:n vaparikoneissa on ihan eri systeemi kuin joissain 10:n vuoden takaisissa koneissa.noissa em.malleissa on hihnan vaihtoväli 10v/150tkm.Uudessa Astran vaparikoneessa on sama juttu,kun em.malleissa!
- wtwtwtwt
Ooppelix kirjoitti:
sä oikein selität?Astra H ja Vectra C:n vaparikoneissa on ihan eri systeemi kuin joissain 10:n vuoden takaisissa koneissa.noissa em.malleissa on hihnan vaihtoväli 10v/150tkm.Uudessa Astran vaparikoneessa on sama juttu,kun em.malleissa!
on muuten ketjulla. Isommat taitaa olla hihnalla.
- 4+16
Ooppelix kirjoitti:
sä oikein selität?Astra H ja Vectra C:n vaparikoneissa on ihan eri systeemi kuin joissain 10:n vuoden takaisissa koneissa.noissa em.malleissa on hihnan vaihtoväli 10v/150tkm.Uudessa Astran vaparikoneessa on sama juttu,kun em.malleissa!
"Mitähän
sä oikein selität?Astra H ja Vectra C:n vaparikoneissa on ihan eri systeemi kuin joissain 10:n vuoden takaisissa koneissa.noissa em.malleissa on hihnan vaihtoväli 10v/150tkm.Uudessa Astran vaparikoneessa on sama juttu,kun em.malleissa! "
Riippuu koneesta, mun Astra H:n hihnan vaihtoväli on 60 tkm, kyseessä hengettömämpi 1,8 kone. No, huomenna saakin viedä sen liikkeeseen ja lähteä Astra J Sports Wagonilla kotiin :)
- Anonyymi
Sanoisin että ketjulla,koska minulla on Astra j sport turbo 2011 ja siinä on ketjulla jakopää
- Anonyymi
Ketju jakopää 1,4 tbo koneessa onko jouduttu ketjuja vaihtamaan venyykö ja katkeaako niitä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938028
- 403852
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021906- 241310
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321143Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,311079Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia11865Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53847Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31812Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v27762