Tupakka

ja henget?

Oululainen vl-mies oli päästä hengestään, kun tupakka sai sohvan käryämään. Valpas EI-VL-naapuri kuuli palovaroittimen äänen ja pelasti miehen hengen.

Tapaus sattui sunnuntaina viiden aikaan. Tupakkatiellä sijaitsevassa asunnossa palovaroitin reagoi ensiksi asunnon täyttäneeseen savuun. Sohvalla nukkunut VL-mies ei kuitenkaan herännyt palovaroittimen ääneen.

Miehen onneksi valpas EI-VL-naapuri lähti tutkimaan tilannetta takapihalle. Naapuri kurkisti HÄRSKISTI asunnon ikkunasta sisään, havaitsi savun ja ilmoitti kirjallisesti asiasta SKR:n johtokunnalle.

Paikalle hälytetyt hoitomiehet joutuivat murtamaan asunnon oven. He itsekin altistuivat paitsi savulle myös väärien henkien hyökkäykselle.

Tässä vaiheessa asunto oli jo täyttynyt myrkyllisestä savusta ja vääristä hengistä. Paineilmalaitteiden avulla hoitomiehet löysivät asunnosta miehen, joka kaikessa rauhassa nukkui kytevällä sohvalla henkivaltojen tanssiessa sohvan ympärillä. Palo oli saanut alkunsa joko miehen taikka jonkin hengen tupakasta.

Hoitomiehet ennättivät pelastaa miehen täpärästi ja hänet toimitettiin sairaalahoitoon. Tämän jälkeen huoneisto tuuletettiin sekä hengistä että savusta.

SKR:n työvaliokunta kiittää yliuteliasta ei-vl-naapuria, sekä muistuttaa palovaroittimen tärkeydestä ja väärien henkien salakavaluudesta.

1

534

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Palowiina

      VL-mies oli kännissä! Siksi ei tiennyt maailmasta mitään!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      106
      1075
    2. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      137
      804
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      197
      730
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      697
    5. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      29
      666
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      67
      661
    7. 47
      620
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      545
    9. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      541
    10. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      530
    Aihe